Open Social (8.x-1.0-alpha3) - en to be translation catalogue (417 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Images
be: Малюнкі

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: enabled
be: уключана

en: delete
be: выдаліць

en: title
be: назва

en: value
be: значэнне

en: Status
be: Статус

en: Register
be: Зарэгістраваць/ца

en: Create a new user account.
be: Стварыць новы рахунак карыстальніка.

en: Forgot password?
be: Забыліся на пароль?

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Closed
be: Зачынена

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Delete group
be: Выдаліць групу

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Disable
be: Выключыць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: Comments
be: Каментары

en: Action
be: Дзеянне

en: On
be: На

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: all
be: усе(ё)

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Display settings
be: Налады паказу

en: default
be: прадвызначана

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: Image
be: Малюнак

en: Container
be: Кантэйнер

en: Types
be: Тыпы

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: none
be: няма

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: container
be: кантэйнер

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: username
be: імя карыстальніка

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Core
be: Ядро

en: Time
be: Час

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Manage
be: Кіраваць

en: Region
be: Рэгіён

en: Visible
be: Бачна

en: Menu
be: Меню

en: Teaser
be: Цвялілка

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: path
be: шлях

en: Components
be: Кампаненты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Upload
be: Загрузіць

en: type
be: тып

en: Mail
be: Пошта

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Configure
be: Правіць

en: file
be: файл

en: status
be: статус

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: Created
be: Створана

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Menu item
be: Пункт меню

en: The name of the menu.
be: Імя меню.

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Done
be: Зроблена

en: Post
be: Допіс

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Added
be: Дадана

en: Site
be: Сайт

en: Database
be: База дадзеных

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Loaded
be: Загружана

en: Host
be: Хост

en: Always
be: Заўжды

en: Never
be: Ніколі

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: To
be: Каму

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Roles
be: Ролі

en: Comment
be: Каментар

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Message text
be: Тэкст паведамлення

en: Field name
be: Назва поля

en: Fields
be: Палі

en: Count
be: Колькасць

en: Normal
be: Нармальны

en: Warning
be: Увага

en: active
be: актыўны

en: N/A
be: Не даступна

en: %time ago
be: %time таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Maximum
be: Максімум

en: Details
be: Падрабязна

en: Processors
be: Працэсары

en: Owner
be: Уладальнік

en: Recipient
be: Адрасат

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Now
be: Зараз

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Configuration
be: Налады

en: access content
be: Допуск да змесціва

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Not installed
be: Не інсталявана

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Cache
be: Кэш

en: Anonymous
be: Ананім

en: Provider
be: Пастаўшчык

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Install
be: Усталяваць

en: Tools
be: Прылады

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Random
be: Выпадкова

en: Integer
be: Цэлае

en: template
be: шаблён

en: top
be: уверсе

en: left
be: злева

en: right
be: справа

en: Profile
be: Профіль

en: Clear cache
be: Пачысціць кэш

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Function
be: Функцыя

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Add user
be: Дадаць карыстальніка

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Hidden
be: Схаваць

en: Show
be: Паказаць

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Add menu
be: Дадаць меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: update
be: абнавіць

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Member for
be: Сябра цягам

en: @time ago
be: @time таму

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: site
be: сайт

en: Languages
be: Мовы

en: Features
be: Функцыі

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Posts
be: Допісы

en: Entity
be: Сутнасць

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Log out
be: Выйсці

en: profile
be: профіль

en: Post comment
be: Пакінуць каментар

en: Create new account
be: Стварыць новы рахунак

en: Info
be: Інфармацыя

en: People
be: Карыстальнікі

en: Blocked
be: Заблакавана

en: archive
be: архіў

en: Revision
be: Версія

en: Permissions
be: Правы

en: Installed
be: Усталявана

en: Show comments
be: Паказваць камэнтары

en: Date created
be: Дата стварэння

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
be: Гэта імя карыстальніка - %name - неактыўнае або заблакаванае.

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сістэму для %user.

en: image
be: малюнак

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Content Type
be: Тып змесціва

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: users
be: карыстальнікі(-аў)

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Anonymous user
be: Ананімны карыстальнік

en: Apply
be: Ужыць

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Translated
be: Перакладзеныя

en: Blocks
be: Блокі

en: Menus
be: Меню

en: Add vocabulary
be: Дадаць слоўнік

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Remove field
be: Выдаліць поле

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Minimum
be: Мінімум

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Index
be: Каталог

en: Permission
be: Дазвол

en: Hide
be: Схаваць

en: Language code
be: Код мовы

en: Profiles
be: Профілі

en: Reply
be: Адказ

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be: Вы павінны ўвесці прынамсі адно слова з @count ці болей сімвалаў.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Search users
be: Пошук карыстальнікаў

en: Administrator
be: Адміністратар

en: video
be: відэа

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Reinstall modules
be: Пераінсталяваць модулі

en: Devel
be: Распрацоўка

en: ok
be: так

en: Restore
be: Аднавіць

en: Add role
be: Дадаць ролю

en: Context
be: Кантэкст

en: Edit comment
be: Рэдагаваць каментар

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па змене пароля дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: Account
be: Акаўнт

en: Joined
be: Далучыўся

en: Data
be: Дадзенныя

en: Any
be: Любы

en: Node count
be: Падлік вузлоў

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Skip to main content
be: Перайсці да асноўнага змесціва

en: Number of comments
be: Колькасьць каментароў

en: Content ID
be: ID змесціва

en: About
be: Аб

en: and
be: і

en: Unpublish comment
be: Неапублікаваны каментар

en: field
be: поле

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Save permissions
be: Захаваць дазволы

en: Effect
be: Вынік

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: Main navigation
be: Галоўная навігацыя

en: Direction
be: Накірунак

en: Display type
be: Тып паказу

en: No content available.
be: Няма даступнага змесціва.

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: IP address
be: IP адрас

en: Autocomplete matching
be: Аўтадапаўненне супадзенняў

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Bundle
be: Набор

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Devel settings
be: Налады распрацоўкі

en: Publish comment
be: Апублікаваць каментар

en: Add link
be: Дадаць спасылку

en: Rebuild Menu
be: Перабудаваць Меню

en: form
be: анкета

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Compact
be: Кампактны

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Drag to re-order
be: Перацягнуць для паўторнага заказу

en: The installation has encountered an error.
be: Інсталляцыя была спынена памылкай.

en: HTML filter
be: Фільтр HTML

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
be: @type: вернуты %title версіі %revision.

en: Add content type
be: Дадаць тып змесціва

en: Minimum word length to index
be: Мінімальная даўжыня слова, для індэксацыі

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
be: Мінімальная колькасць сімвалаў у слове, каб сістэма яго праіндэксавала. Меньшае значэнне дае лепшы вынік падчас пошуку, але значна павялічвае памер базы дадзеных. Кожны пошукавы запыт павінны ўтрымліваць слова такой (ці большай) даўжыні.

en: Simple CJK handling
be: Простая апрацоўка CJK

en: No modules selected.
be: Не абрана ніводнага модуля.

en: Cron ran successfully.
be: Крон запусціўся ўдала.

en: No modules are available to uninstall.
be: Няма модуляў для выдалення.

en: Powered by Drupal
be: Працуе на Drupal

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: Show links
be: Адлюстроўваць спасылкі

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Node status
be: Статус вузла

en: Published status
be: Апублікованы статус

en: Cancel account
be: Выдаліць рахунак

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: Main page content
be: Кантэнт галоўнай старонкі

en: Default country
be: Прадвызначаная краіна

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Only the listed pages
be: Толькі пералічаныя старонкі

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
be: Вызначы старонкі, выкарыстоўваючыя гэты шлях. Увядзі адзін шлях на кожны радок. Зорачка '*' - сімвал групавы. Прыклад шляхоў для старонкі блога - %blog. %blog-wildcard - для кожнага персанальнага блога. %front - для галоўнай старонкі.

en: Full comment
be: Поўны каментар

en: Save comment
be: Захаваць каментар

en: Hide summary
be: Схаваць падсумаванне

en: Edit summary
be: Рэдагаваць падсумаванне

en: Manage display
be: Кіраваць паказам

en: Update style
be: Абнавіць стыль

en: Add effect
be: Дадаць эфект

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
be: Непрыгоднае для счытвання машынай імя. Увядзіце імя, адрознае ад %invalid.

en: Delete selected content
be: Выдаліць выбранае змесціва

en: Deleted @count posts.
be: Выдаліць @count запісаў.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
be[0]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты элемент?
be[1]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэтыя элементы?

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Full content
be: Усё змесціва

en: Find and manage content.
be: Шукаць і правіць змесціва.

en: Tools that enhance the user interface.
be: Інструменты, якія паляпшаюць інтэрфейс карыстальніка.

en: No people available.
be: Няма даступных карыстальнікаў.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
be: Адміністратар стварыў для вас рахунак карыстальніка на сайце [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
be: Шукаць і кіраваць людзьмі, якія ўзаемадзейнічаюць з вашым сайтам.

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Add custom block
be: Дадаць уласны блок

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
be: Перавызначы радкі вагі лічбамі замест перамяшчэння.

en: New field name
be: Новае імя поля

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Post comments
be: Дадаць каментары

en: Text Formats
be: Тэкставыя Фарматы

en: Install new module
be: Усталяваць новы модуль

en: Install new theme
be: Усталяваць новую тэму

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
be: Кіраванне рахункамі карыстальнікаў, ролямі і правамі доступу.

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Weight for row @number
be: Вага для радка @number

en: Allowed values list: invalid input.
be: Дазволеныя значэнні спісу: няправільны ўвод.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
be: Дазволеныя значэнні спісу: некаторыя выдаленыя значэнні пакуль у актыўным карыстанні.

en: Add new view
be: Дадаць новы выгляд

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць

en: @name field is required.
be: @name поле патрабаванае.

en: Is empty
be: пусты(ая, ое)

en: Manage form display
be: Кіраваць паказам анкеты

en: Text value
be: Тэкставае значэнне

en: Briefly describe the changes you have made.
be: Сцісла апішыце дададзеные змены.

en: @type %info has been created.
be: @type %info быў створаны.

en: @type %info has been updated.
be: @type %info быў абноўлены.

en: @type: added %info.
be: @type: дадаў %info.

en: @type: updated %info.
be: @type: абнавіў %info.

[ctx: Sort order]
en: Order
be: Парадак

en: Custom block library
be: Набор уласных блокаў

en: Add new form mode
be: Дадаць новы лад анкетаў

[ctx: Entity type group]
en: Content
be: Змесціва

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
be: %type: @message у %function (радок %line of %file).

en: User account menu
be: Меню рахункаў карыстальнікаў

en: Basic block
be: Звычайны блок

en: A basic block contains a title and a body.
be: Звычайны блок мае загаловак і тэкст

en: Restricted HTML
be: Абмежаваная HTML

en: Find and manage content
be: Шукаць і правіць змесціва

en: Delete @entity_type
be: Выдаліць @entity_type
