Open Social (8.x-1.0-alpha3) - en to el translation catalogue (678 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: delete
el: διαγραφή

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Create a new user account.
el: Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό χρήστη.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: all
el: όλα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Types
el: Τύποι

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Back
el: Πίσω

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Time
el: Ώρα

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Region
el: Περιοχή

en: Visible
el: Ορατό

en: Menu
el: Μενού

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: path
el: διαδρομή

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Components
el: Συστατικά

en: Upload
el: Αποστολή

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: file
el: αρχείο

en: status
el: κατάσταση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Done
el: Έγινε

en: Post
el: Καταχώρηση

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: To
el: Προς

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Normal
el: Κανονικό

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: active
el: ενεργός

en: N/A
el: Μ/Δ

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: Company
el: Εταιρία

en: node
el: κόμβος

en: Transliteration
el: Μεταγραφή

en: General
el: Γενικά

en: Method
el: Μέθοδος

en: Events
el: Γεγονότα

en: View all
el: Εμφάνιση όλων

en: Upcoming events
el: Γεγονότα

en: Now
el: Τώρα

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: User login
el: Είσοδος

en: Log in
el: Είσοδος

en: Class
el: Κλάση

en: String
el: Φράση

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Not installed
el: Μη εγκατεστημένο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: Uninstall
el: Απεγκατάσταση

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Save and edit
el: Αποθήκευση και επεξεργασία

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Random
el: Τυχαία

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: bottom
el: κάτω

en: top
el: επάνω

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Profile
el: Προφίλ

en: Clear cache
el: Διαγραφή των δεδομένων λανθάνουσας μνήμης

en: Close
el: Κλείσιμο

en: @name module
el: μονάδα @name

en: Add group
el: Προσθήκη ομάδας

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Function
el: Λειτουργία

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Add user
el: Προσθήκη χρήστη

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Root
el: Ρίζα

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Show
el: Εμφάνιση

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Add menu
el: Προσθήκη μενού

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: update
el: ενημέρωση

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Member for
el: Μέλος για

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Topics
el: Θέματα

en: Topic
el: Θέμα

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: profile
el: προφίλ

en: Post comment
el: Υποβολή σχολίου

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Info
el: Πληροφορίες

en: White
el: Λευκό

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Reference
el: Αναφορά

en: or
el: ή

en: archive
el: αρχείο

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: Scope
el: Εμβέλεια

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Street address
el: Διεύθυνση

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
el: Ο λογαριασμός χρήστη %name δεν έχει ενεργοποιηθεί ή έχει αποκλειστεί.

en: Login attempt failed for %user.
el: Απέτυχε η απόπειρα εισόδου για το λογαριασμό %user.

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: image
el: εικόνα

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Content Type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: users
el: χρήστες

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Translated
el: Μεταφρασμένο

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Menus
el: Μενού

en: Add vocabulary
el: Προσθήκη λεξιλογίου

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Search Index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Permission
el: Άδεια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Add new profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ

en: Reply
el: Απάντηση

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Search users
el: Αναζήτηση μελών

en: Extension
el: Επέκταση

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: κενό

en: Packages
el: Πακέτα

en: Package
el: Πακέτο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Add role
el: Προσθήκη ρόλου

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Edit comment
el: Επεξεργασία σχολίου

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
el: Οδηγίες για την ανανέωση του κωδικού πρόσβασης έχουν σταλεί στο λογαριασμό %name στη διεύθυνση %email.

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Joined
el: Ημ. Εγγραφής

en: Data
el: Δεδομένα

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Search content
el: Αναζήτηση ύλης

en: Number of comments
el: Αριθμός σχολίων

en: Content ID
el: ID περιεχομένου

en: About
el: Περί

en: and
el: και

en: Unpublish comment
el: Άρση δημοσίευσης σχολίου

en: Contact name
el: Όνομα επαφής

en: Untranslated
el: Αμετάφραστο

en: field
el: πεδίο

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Target
el: Στόχος

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Save permissions
el: Αποθήκευση αδειών

en: Effect
el: Εφέ

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Publish comment
el: Δημοσίευση σχολίου

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Add link
el: Προσθήκη στοιχείου

en: form
el: φόρμα

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Array
el: Πίνακας

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Drag to re-order
el: Μετακινήστε για ανακατάταξη

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: HTML filter
el: Φίλτρο HTML

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
el: @type: έγινε επαναφορά του %title, αναθεώρηση %revision.

en: Post settings
el: Επιλογές δημοσιεύσεων

en: Add content type
el: Προσθήκη τύπου περιεχομένου

en: Minimum word length to index
el: Ελάχιστο μήκος λέξης για εισαγωγή στο ευρετήριο

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
el: Ο αριθμός χαρακτήρων που πρέπει να έχει μια λέξη για να εισαχθεί στο ευρετήριο. Μικρότερη τιμή σημαίνει καλύτερη αξιολόγηση των αποτελεσμάτων της αναζήτησης αλλά και μεγαλύτερη βάση δεδομένων. Κάθε ερώτημα αναζήτησης πρέπει να περιέχει τουλάχιστον μία λέξη-κλειδί που έχει αυτό το μήκος (ή μεγαλύτερο).

en: Simple CJK handling
el: Απλός χειρισμός CJK

en: No modules selected.
el: Καμία μονάδα δεν επιλέχθηκε.

en: Cron ran successfully.
el: Η εκτέλεση του cron έγινε με επιτυχία.

en: No modules are available to uninstall.
el: Καμία μονάδα δεν μπορεί να απεγκατασταθεί.

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Indexed
el: Ευρετηριοποιημένο

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Show links
el: Προβολή συνδέσμων

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Highlight
el: Επισήμανση

en: Node status
el: Κατάσταση κόμβου

en: User information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Cancel account
el: Απενεργοποίηση λογαριασμού

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Only the listed pages
el: Να εμφανίζεται μόνο στις παρακάτω σελίδες.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Καθορίστε τις σελίδες χρησιμοποιώντας τη διαδρομή τους. Εισάγετε μία διαδρομή σε κάθε γραμμή. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών είναι %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η αρχική σελίδα.

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Save comment
el: Αποθήκευση σχολίου

en: Hide summary
el: Απόκρυψη περίληψης

en: Edit summary
el: Επεξεργασία περίληψης

en: Manage display
el: Διαχείριση εμφάνισης

en: Update style
el: Ενημέρωση στυλ

en: Add effect
el: Προσθήκη εφέ

en: Machine name: @name
el: Όνομα μηχανής: @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
el: Μη έγκυρο μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Εισάγετε ένα όνομα διαφορετικό του %invalid.

en: Delete selected content
el: Διαγραφή επιλεγμένης ύλης

en: Deleted @count posts.
el: Διαγράφηκαν @count δημοσιεύματα.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
el[0]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο;
el[1]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αντικείμενα;

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Tools that enhance the user interface.
el: Εργαλεία που βελτιώνουν το περιβάλλον εργασίας του χρήστη.

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
el: Ένας διαχειριστής δημιούργησε ένα λογαριασμό για εσάς στο [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Add custom block
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
el: Επαναταξινόμηση των γραμμών με τις αριθμητικές βαρύτητες αντί για σύρσιμο.

en: Edit permissions
el: Επεξεργασία αδειών

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Profile types
el: Τύποι προφίλ

en: Query type
el: Τύπος ερωτήματος

en: New field name
el: Όνομα νέου πεδίου

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Save and publish
el: Αποθήκευση και δημοσίευση

en: Post comments
el: Δημοσίευση σχολίων

en: Text Formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Install new module
el: Εγκατάσταση νέας μονάδας

en: Install new theme
el: Εγκατάσταση νέας θεματικής παραλλαγής

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Available countries
el: Διαθέσιμες χώρες

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Weight for row @number
el: Βάρος για τη γραμμή @number

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Allowed values list: invalid input.
el: Λίστα επιτρεπτών τιμών: μη έγκυρη είσοδος.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
el: Λίστα επιτρεπτών τιμών: ορισμένες τιμές διαγράφονται ενώ είναι σε χρήση.

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
el: Εμφάνιση των αναφερόμενων οντοτήτων που απεικονίζονται από την entity_view().

en: Link label to the referenced entity
el: Σύνδεση ετικέτας με την αναφερόμενη οντότητα

en: Add new view mode
el: Προσθήκη νέου τρόπου προβολής

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: Database settings
el: Ρυθμίσεις βάσης δεδομένων

en: Change handler
el: Αλλαγή χειριστή

en: Manage form display
el: Διαχείριση εμφάνισης φόρμας

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The referenced entity
el: Η αναφερόμενη οντότητα

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: Briefly describe the changes you have made.
el: Συνοπτικά περιγράψτε τις αλλαγές που κάνατε.

en: Installation profile
el: Προφίλ εγκατάστασης

en: Save and manage fields
el: Αποθήκευση και συνέχεια στη διαχείριση πεδίων

en: View profile
el: Προβολή προφίλ

en: Reference type
el: Τύπος αναφοράς

en: You have unsaved changes.
el: Έχετε αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί.

en: @type %info has been created.
el: Το %info του @type δημιουργήθηκε.

en: @type %info has been updated.
el: Το %info του @type ενημερώθηκε.

en: @type: added %info.
el: @type: προστέθηκε %info.

en: @type: updated %info.
el: @type: ενημερώθηκε %info.

en: Type of item to reference
el: Πληκτρολογήστε το στοιχείο αναφοράς

en: Reference method
el: Μέθοδος αναφοράς

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
el: Απεριόριστος αριθμός αρχείων μπορεί να αποσταλεί σε αυτό το πεδίο.

en: Save and keep published
el: Αποθήκευση και διατήρηση δημοσίευσης

en: Save and unpublish
el: Αποθήκευση και άρση δημοσίευσης

en: Save as unpublished
el: Αποθήκευση ως μη δημοσιευμένο

en: Save and keep unpublished
el: Αποθήκευση και διατήρηση ως μη δημοσιευμένο

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
el: Διαβάστε περισσότερα<span class="visually-hidden"> για το @title</span>

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Display the ID of the referenced entities.
el: Εμφάνιση των ID των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
el: Η αναφερόμενη οντότητα (%type: %id) δεν υπάρχει.

[ctx: Sort order]
en: Order
el: Σειρά

en: Download Archive
el: Κατέβασμα Αρχείου

en: Custom block library
el: Βιβλιοθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ

en: One file only. | Maximum @count files.
el[0]: Μόνο ένα αρχείο.
el[1]: Μέγιστο πλήθος αρχείων: @count.

en: Reset your password
el: Επαναφορά του κωδικού σας

en: Simple configuration
el: Μεμονωμένη ρύθμιση

en: Configuration type
el: Τύπος ρυθμίσεων

en: Route name
el: Όνομα διαδρομής

[ctx: Entity type group]
en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Site header
el: Κεφαλίδα ιστοσελίδας

en: The message UUID.
el: Το UUID του μηνύματος.

en: @label referenced from @field_name
el: @label αναφερόμενο από @field_name

en: Add contact form
el: Προσθήκη φόρμας επικοινωνίας

en: Allowed types: @extensions.
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων: @extensions.

en: Target UUID
el: UUID προορισμού

en: The message language code.
el: Ο κωδικός γλώσσας του μηνύματος.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι ακριβώς <strong>@size</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel. Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από <strong>@min</strong> pixel.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
el: Θα αλλάζει η διάσταση των εικόνων που είναι μεγαλύτερες από <strong>@max</strong> pixel.

en: @entity using @field_name
el: @entity που χρησιμοποιεί @field_name

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
el: %type: @message στην %function (γραμμή %line από %file).

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: @size limit.
el: Όριο @size.

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
el: Αίτηση ακύρωσης λογαριασμού για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
el: Αντικατάσταση πληροφοριών εισόδου για το λογαριασμό [user:display-name]  στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Σας ευχαριστούμε για την εγγραφή σας στον ιστοτόπο [site:name]. Η αίτησή σας για λογαριασμό είναι αυτή τη στιγμή υπό έγκριση. Αφού εγκριθεί, θα λάβετε ένα άλλο email που θα περιέχει πληροφορίες για το πως να συνδεθείτε, να ορίσετε τον κωδικό σας και άλλες λεπτομέρειες.
    
    
    -- Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (σε αναμονή έγκρισης από τη διαχείριση)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
el: Ο χρήστης [user:display-name] έχει κάνει αίτηση για λογαριασμό.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στο [site:name] εγκρίθηκε.
    
    Μπορείτε τώρα να συνδεθείτε κάνοντας κλικ σε αυτό το σύνδεσμο ή με αντιγραφή και επικόλλησή του στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά για να συνδεθείτε και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Αφού ορίσετε τον κωδικό σας, θα μπορείτε στο μέλλον να συνδέεστε στο [site:login-url] χρησιμοποιώντας το:
    
    όνομα χρήστη: [user:account-name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (εγκρίθηκε)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:account-name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στο [site:account-name] έχει αποκλειστεί.
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (αποκλείστηκε)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστοτόπο [site:name] έχει ακυρωθεί.
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (ακυρώθηκε)

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name]
    
    Οι διαχειριστές του [site:name] σας δημιούργησαν ένα λογαριασμό. Μπορείτε τώρα να εισέλθετε πατώντας σε αυτή την παραπομπή ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τη στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Η παραπομπή αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για μία είσοδο και θα σας οδηγήσει σε μία σελίδα όπου θα ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Μετά τον ορισμό του κωδικού σας, θα μπορείτε να εισέλθετε στο [site:login-url]  στο μέλλον χρησιμοποιώντας τα:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Σας ευχαριστούμε που εγγραφήκατε στην ιστοσελίδα [site:name]. Μπορείτε πλέον να συνδεθείτε κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο, ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τον στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό πρόσβασής σας. 
    
    Αφότου ορίσετε τον κωδικό πρόσβασης, θα μπορείτε να συνδέεστε στην ιστοσελίδα [site:login-url] χρησιμοποιώντας:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: The language code.
el: Ο κωδικός γλώσσας.

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει

en: Delete @entity_type
el: Διαγραφή @entity_type
