Open Social (8.x-1.0-alpha3) - en to mk translation catalogue (48 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Title
mk: Наслов

en: Content
mk: Содржина

en: Type
mk: Тип

en: Author
mk: Автор

en: List
mk: Листа

en: Confirm
mk: Потврда

en: Remove
mk: Одстрани

en: Comments
mk: Коментари

en: Content types
mk: Типови содржина

en: Search
mk: Барање

en: Settings
mk: Поставки

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Help
mk: Помош

en: Add
mk: Додај

en: Modules
mk: Модули

en: path
mk: патека

en: Configure
mk: Конфигурирање

en: Active
mk: Активно

en: Roles
mk: Улоги

en: Details
mk: Детали

en: node
mk: јазол

en: Log in
mk: Најави ме

en: Users
mk: Корисници

en: Anonymous
mk: Анонимен

en: Uninstall
mk: Деинсталација

en: Add user
mk: Додавање корисник

en: in
mk: во

en: Add menu
mk: Додавање мени

en: ‹ previous
mk: ‹ претходно

en: Log out
mk: Одјави ме

en: Create new account
mk: Креирање нова сметка

en: Themes
mk: Теми

en: Blocks
mk: Блокови

en: Menus
mk: Менија

en: Add vocabulary
mk: Додавање лексикон

en: Search users
mk: Пребарување корисници

en: « first
mk: « прв

en: last »
mk: последно »

en: empty
mk: празно

en: Edit comment
mk: Уредување коментар

en: Search content
mk: Пребарување за содржина

en: User account
mk: Корисничка сметка

en: Run cron
mk: Извршување на cron

en: - All -
mk: - Сите -

en: Post settings
mk: Поставувања за написите

en: Add content type
mk: Додавање тип содржина
