Open Social (8.x-1.0-alpha3) - en to pa translation catalogue (101 entries)

en: Home
pa: ਮੁੱਖ

en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Body
pa: ਮੁੱਖ ਭਾਗ

en: delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Create a new user account.
pa: ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਯੂਜ਼ਰ ਅਕਾਊਂਟ ਬਣਾਓ।

en: E-mail
pa: ਈਮੇਲ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Content
pa: ਸਮੱਗਰੀ

en: Username
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: List
pa: ਸੂਚੀ

en: Subject
pa: ਵਿਸ਼ਾ

en: disabled
pa: ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ

en: Read more
pa: ਵਧੇਰੇ ਪੜ੍ਹੋ

en: Disabled
pa: ਆਯੋਗ

en: Comments
pa: ਟਿੱਪਣੀਆਂ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Content types
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਟਾਈਪ

en: Download
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ

en: view
pa: ਵੇਖੋ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Date
pa: ਮਿਤੀ

en: Search
pa: ਲੱਭੋ

en: Reset
pa: ਰੀ-ਸੈੱਟ

en: Message
pa: ਸੰਦੇਸ਼

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Weight
pa: ਭਾਰ

en: none
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Go to previous page
pa: ਪਿਛਲੇ ਸਫੇ 'ਤੇ ਜਾਓ

en: Go to next page
pa: ਅਗਲੇ ਸਫੇ 'ਤੇ ਜਾਓ

en: Book
pa: ਕਿਤਾਬ

en: Export
pa: ਨਿਰਯਾਤ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲ਼ੋ

en: Help
pa: ਮੱਦਦ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

en: View
pa: ਵੇਖੋ

en: Modules
pa: ਮੋਡੀਊਲ

en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

en: Upload
pa: ਅੱਪਲੋਡ

en: User
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: status
pa: ਹਾਲਤ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: Menu item
pa: ਮੇਨੂ ਆਈਟਮ

en: All
pa: ਸਭ

en: Active
pa: ਚਾਲੂ

en: Page title
pa: ਪੇਜ਼ ਟਾਈਟਲ

en: Page
pa: ਸਫਾ

en: Drupal
pa: ਡਰੂਪੈਲ

en: To
pa: ਵੱਲ

en: Roles
pa: ਰੋਲ

en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

en: Published
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਕੀਤਾ

en: Filter
pa: ਫਿਲਟਰ

en: Promoted to front page
pa: ਮੁੱਖ ਪੇਜ਼ ਉੱਤੇ ਲਾਓ

en: Last access
pa: ਆਖਰੀ ਵਰਤੋਂ

en: active
pa: ਚਾਲੂ

en: Details
pa: ਵੇਰਵਾ

en: node
pa: ਨੋਡ

en: Role
pa: ਰੋਲ

en: User login
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਲਾਗਇਨ

en: Log in
pa: ਲਾਗ ਇਨ

en: Users
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: Uninstall
pa: ਅਣ-ਇੰਸਟਾਲ

en: Profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Add user
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਸ਼ਾਮਲ

en: Add menu
pa: ਮੇਨੂ ਸ਼ਾਮਲ

en: ‹ previous
pa: ‹ ਪਿੱਛੇ

en: next ›
pa: ਅੱਗੇ ›

en: update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

en: @time ago
pa: @time ਪਹਿਲਾਂ

en: Languages
pa: ਭਾਸ਼ਾਵਾਂ

en: Topics
pa: ਵਿਸ਼ੇ

en: Topic
pa: ਵਿਸ਼ਾ

en: Posts
pa: ਪੋਸਟ

en: Log out
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ

en: profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Create new account
pa: ਨਵਾਂ ਅਕਾਊਂਟ ਬਣਾਓ

en: People
pa: ਲੋਕ

en: Permissions
pa: ਅਧਿਕਾਰ

en: Read only
pa: ਕੇਵਲ ਪੜ੍ਹਨ ਲਈ

en: Anonymous user
pa: ਅਗਿਆਤ ਯੂਜ਼ਰ

en: Menus
pa: ਮੇਨੂ

en: Reply
pa: ਜਵਾਬ

en: last »
pa: ਆਖਰੀ »

en: ok
pa: ਠੀਕ ਹੈ

en: Edit comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ ਸੋਧੋ

en: Account
pa: ਅਕਾਊਂਟ

en: User account
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਅਕਾਊਂਟ

en: Run cron
pa: ਕਰੋਨ ਚਲਾਓ

en: Post settings
pa: ਪੋਸਟ ਸੈਟਿੰਗ

en: Add content type
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਟਾਈਪ ਸ਼ਾਮਲ

en: Cron ran successfully.
pa: ਕਰੋਨ ਸਫਲਤਾ-ਪੂਰਵਕ ਚੱਲਿਆ
