Open Social (8.x-1.0-alpha4) - en to or translation catalogue (63 entries)

en: Forms
or: ଫର୍ମସ୍

en: Home
or: ପ୍ରଧାନ ପୃଷ୍ଠା

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Images
or: ଛବି ଗୁଡିକ

en: Previous
or: ପୂର୍ବ

en: Next
or: ପର

en: Save configuration
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: value
or: ମୂଲ୍ୟ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Subject
or: ବିଷୟ

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: view
or: ଦୃଶ୍ୟ

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: Password
or: ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: none
or: କିଛି ନୁହଁ

en: Import
or: ଆମଦାନୀ କରନ୍ତୁ

en: Help
or: ସହାୟକ

en: username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Path
or: ପଥ

en: file
or: ଫାଇଲ

en: status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Menu item
or: ମେନୁ ସାମଗ୍ରୀ

en: Active
or: ସକ୍ରିୟ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Promoted to front page
or: ମୂଳ ପୃଷ୍ଠା କୁ ଉତ୍ତରୋନ୍ନତି

en: Last access
or: ଶେଷ ପ୍ରବେଶ

en: active
or: ସକ୍ରିୟ

en: node
or: ନୋଡ୍

en: String
or: ବାକ୍ୟଖଣ୍ଡ

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Filters
or: ଛାଣକ ଗୁଡିକ

en: Integer
or: ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍କ

en: Save settings
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: Add user
or: ଚାଳକ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: @time ago
or: @time ପୁର୍ବରୁ

en: Front page
or: ପ୍ରଥମ ପୃଷ୍ଠା

en: Revert
or: ପ୍ରତ୍ୟାବୃତ

en: Log out
or: ଲଗ ଆଉଟ

en: Create new account
or: ନୂଆ ଖାତା ଖୋଲନ୍ତୁ

en: Blocked
or: ନିଷିଦ୍ଧ

en: Permissions
or: ଅନୁମତି

en: Login attempt failed for %user.
or: %user ପାଇଁ ଲଗଇନ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ବିଫଳ ହୋଇଛି।

en: Language code
or: ଭାଷା ସଂକେତ

en: Account
or: ଖାତା

en: User account
or: ଚାଳକ ଖାତା

en: Direction
or: ଦିଗ

en: Boolean
or: ବୁଲିଆନ୍

en: form
or: ଫର୍ମ
