Open Social (8.x-1.0-alpha4) - en to sq translation catalogue (207 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Create a new user account.
sq: Krijo një profil të ri përdoruesi.

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Closed
sq: I mbyllur

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: more
sq: tjetër

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: Comments
sq: Komente

en: Action
sq: Veprimi

en: Tags
sq: Etiketat

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Weight
sq: Pesha

en: Types
sq: Llojet

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: none
sq: asnjë

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: path
sq: pozicioni

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: type
sq: lloji

en: User
sq: Përdoruesi

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Created
sq: Krijuar

en: Create
sq: Krijo

en: Menu item
sq: Zëri i menusë

en: The name of the menu.
sq: Emri i menusë.

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Post
sq: Dërgimi

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Page
sq: Faqe

en: Url
sq: Adresa Url

en: Never
sq: Asnjëherë

en: To
sq: Për

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Visibility
sq: Dukshmëria

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Published
sq: Publikuar

en: Filter
sq: Filtri

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Count
sq: Numri

en: active
sq: aktiv

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: Details
sq: Hollësi

en: Recipient
sq: Marrës

en: node
sq: nyjë

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: Log in
sq: Identifikohu

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Uninstall
sq: Çinstalo

en: Install
sq: Instalo

en: Filters
sq: Filtrat

en: Profile
sq: Profili

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Tracker
sq: Gjurmues

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Add user
sq: Shto përdorues

en: Show
sq: Shfaq

en: Add menu
sq: Shto menu

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: update
sq: u përditësua

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Member for
sq: Anëtar që prej

en: @time ago
sq: @time më parë

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Topics
sq: Argumentë

en: Topic
sq: Tema

en: Create new revision
sq: Krijo një revizion të ri

en: Posts
sq: Dërgime

en: Revert
sq: Rikthe

en: Log out
sq: Dalja

en: profile
sq: profili

en: Post comment
sq: Dërgo komentin

en: Create new account
sq: Krijo një profil të ri

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: archive
sq: arkivi

en: Revision
sq: Revizioni

en: Permissions
sq: Të drejta

en: @type: deleted %title.
sq: @type: u eleminua %title.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sq: Përdoruesi %name nuk është aktivuar ose është bllokuar.

en: Login attempt failed for %user.
sq: Përpjekja e identifikimit dështoi për përdoruesin %user.

en: Themes
sq: Temat

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: users
sq: përdoruesit

en: Anonymous user
sq: Përdoruesi anonim

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: Translated
sq: Përkthyer

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Menus
sq: Menutë

en: Add vocabulary
sq: Shto fjalor

en: Permission
sq: Të drejta

en: Language code
sq: Kodi i gjuhës

en: Profiles
sq: Profilet

en: Reply
sq: Përgjigju

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sq: Duhet të jepni të paktën një fjalëkyç pozitiv me @count gërma apo më shumë.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të riktheni në revizionin nga %revision-date?

en: Search users
sq: Kërko përdorues

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: ok
sq: libri

en: Add role
sq: Shto rolin

en: Context
sq: Konteksti

en: Edit comment
sq: Ndrysho komentin

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sq: Instruksionet për ricaktimin e fjalëkalimit u nisën tek %name me anë të %email.

en: Account
sq: Profili

en: Field settings
sq: Rregullimet e fushës

en: Search content
sq: Kërko materiale

en: Number of comments
sq: Numri i komenteve

en: About
sq: Informacione

en: and
sq: dhe

en: Unpublish comment
sq: Fshihe komentin

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: Save permissions
sq: Ruaj të drejtat

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: Direction
sq: Orientimi

en: No content available.
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Run cron
sq: Ekzekuto cron

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: form
sq: formë

en: Drag to re-order
sq: Tërhiq për të rirenditur

en: The installation has encountered an error.
sq: Instalimi ka ndeshur në një gabim.

en: HTML filter
sq: Filtri HTML

en: Copy of the revision from %date.
sq: Kopjo revizionin e %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sq: @type: rikthyer %title revizioni %revision.

en: Post settings
sq: Rregullimet e dërgimit

en: Add content type
sq: Krijo lloj përmbajtje

en: Minimum word length to index
sq: Gjatësia minimum e fjalës për indeksim

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
sq: Numri i gërmave që një fjalë duhet të ketë që të indeksohet. Një vlerë e vogël do të thotë rezultate më të hollësishme kërkimi, por gjithashtu një databazë më e ngarkuar. Çdo kërkesë kërkimi duhet të përmbajë të paktën një fjalë me atë gjatësi (ose më të gjatë).

en: Simple CJK handling
sq: Trajtim i thjeshtë CJK

en: No modules selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë modul.

en: Cron ran successfully.
sq: Cron është ekzekutuar me sukses.

en: No modules are available to uninstall.
sq: Asnjë modul në dispozicion për çinstalim.

en: Powered by Drupal
sq: Fuqizuar nga Drupal

en: (active tab)
sq: (tab aktive)

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
