Open Social (8.x-1.0-alpha5) - en to ca translation catalogue (789 entries)

en: Forms
ca: Formularis

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: enabled
ca: habilitat

en: delete
ca: suprimeix

en: title
ca: títol

en: value
ca: valor

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Forgot password?
ca: Has perdut la teva contrassenya?

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: content
ca: contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Groups
ca: Grups

en: Is
ca: És

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Delete group
ca: Esborra el grup

en: Read more
ca: Llegeix més

en: more
ca: més

en: Disable
ca: Inhabilita

en: optional
ca: opcional

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: Priority
ca: Prioritat

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: all
ca: tot

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: default
ca: predeterminat

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: Password
ca: Contrasenya

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Image
ca: Imatge

en: Container
ca: Contenidor

en: Types
ca: Tipus

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: none
ca: cap

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Back
ca: Enrere

en: Field
ca: Camp

en: container
ca: contenidor

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: username
ca: nom d'usuari

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Core
ca: Nucli

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Path
ca: Camí

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Modules
ca: Mòduls

en: Manage
ca: Gestiona

en: Region
ca: Regió

en: Menu
ca: Menú

en: Teaser
ca: Resum

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Theme
ca: Tema

en: name
ca: Nom

en: path
ca: camí

en: Upload
ca: Puja

en: type
ca: tipus

en: Mail
ca: Correu

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Configure
ca: Configura

en: file
ca: fitxer

en: status
ca: estat

en: Options
ca: Opcions

en: Created
ca: Creat

en: Create
ca: Crea

en: Separator
ca: Separador

en: Exclude
ca: Exclou

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: vocabularies
ca: vocabularis

en: Menu item
ca: Element del menú

en: The name of the menu.
ca: El nom del menú.

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Done
ca: Fet

en: Post
ca: Enviament

en: Area
ca: Àrea

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Site
ca: Lloc

en: Database
ca: Base de dades

en: Not found
ca: No trobat

en: Module
ca: Mòdul

en: Loaded
ca: Carregat

en: Off
ca: Inactiu

en: Host
ca: Servidor

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: To
ca: Per

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Group ID
ca: ID del grup

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: Variable name
ca: Nom de la variable

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Message type
ca: Tipus de missatge

en: Message text
ca: Text del missatge

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Fields
ca: Camps

en: Is not
ca: No és

en: Count
ca: Quantitat

en: Warning
ca: Avís

en: active
ca: actiu

en: N/A
ca: No aplica

en: %time ago
ca: fa %time

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Advanced
ca: Avançat

en: Maximum
ca: Màxim

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Details
ca: Detalls

en: Load
ca: Càrrega

en: Processors
ca: Processadors

en: Phone
ca: Telèfon

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Owner
ca: Propietari

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Company
ca: Empresa

en: Members
ca: Membres

en: Transliteration
ca: Transcripció

en: Method
ca: Mètode

en: Events
ca: Esdeveniments

en: View all
ca: Veure-ho tot

en: Upcoming events
ca: Propers esdeveniments

en: Now
ca: Ara

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: Configuration
ca: Configuració

en: access content
ca: accedeix al contingut

en: Attributes
ca: Atributs

en: Role
ca: Rol

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Log in
ca: Entra

en: Class
ca: Classe

en: String
ca: Cadena

en: External
ca: Extern

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Last
ca: Darrer

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Install
ca: Instal·la

en: Save and edit
ca: Desa i edita

en: Tools
ca: Eines

en: Clone
ca: Clona

en: Tab
ca: Pestanya

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Random
ca: Aleatori

en: Integer
ca: Enter

en: template
ca: plantilla

en: Default state
ca: Estat per defecte

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: left
ca: a l'esquerra

en: right
ca: a la dreta

en: Profile
ca: Perfil

en: Clear cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Static
ca: Estàtic

en: Close
ca: Tanca

en: Edit group
ca: Edita grup

en: Add group
ca: Afegeix un grup

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Function
ca: Funció

en: Tracker
ca: Seguidor

en: Notifications
ca: Notificacions

en: City
ca: Ciutat

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Collapsible
ca: Col·lapsable

en: Phone number
ca: Telèfon

en: Sort by
ca: Ordena per

en: show
ca: mostra

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Department
ca: Departament

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Hidden
ca: Ocult

en: create
ca: crea

en: Root
ca: Arrel

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Show
ca: Mostra

en: in
ca: a

en: Messages
ca: Missatges

en: Tokens
ca: Comodins

en: Switch
ca: Canvia

en: Zip code
ca: Codi postal

en: ago
ca: fa

en: Add menu
ca: Afegeix un menú

en: Clear
ca: Neteja

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Node title
ca: Títol del node

en: update
ca: actualitza

en: No groups found.
ca: No s'han trobat grups.

en: Add new group
ca: Afegeix un nou grup

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: @time ago
ca: fa @time

en: Front page
ca: Portada

en: Languages
ca: Llengües

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feature
ca: Funcionalitat

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Available tokens
ca: Comodins disponibles

en: Activity
ca: Activitat

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: First
ca: Primer

en: Limit
ca: Límit

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Posts
ca: Articles

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Buttons
ca: Botons

en: Log out
ca: Surt

en: No results found.
ca: No s'han trobat resultats.

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: profile
ca: perfil

en: Post comment
ca: Envia el comentari

en: Create new account
ca: Crea un compte nou

en: White
ca: Blanc

en: People
ca: Gent

en: terms
ca: termes

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Reference
ca: Referència

en: or
ca: o

en: Revision
ca: Revisió

en: Access Denied
ca: Accés denegat

en: Missing
ca: Perdut

en: Permissions
ca: Permisos

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Scope
ca: Àmbit

en: Show comments
ca: Mostra els comentaris

en: Plugin
ca: Connector

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Changed
ca: Canviat

en: Date created
ca: Data creada

en: Completed
ca: Completat

en: Failed
ca: Fallat

en: Street address
ca: Adreça del carrer

en: Province
ca: Província

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: Assets
ca: Equips

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Enter username
ca: Introdueix el nom d'usuari

en: Migrate
ca: Migració

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ca: El nom d'usuari %name no ha estat activat o està bloquejat.

en: Login attempt failed for %user.
ca: L'intent d'inici de sessió ha fallat per a %user.

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: image
ca: imatge

en: Themes
ca: Temes

en: Translations
ca: Traduccions

en: Join
ca: Uneix-te a

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Locality
ca: Localitat

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: Read only
ca: De només lectura

en: TRUE
ca: CERT

en: FALSE
ca: FALS

en: users
ca: usuaris

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Group settings
ca: Paràmetres de l'agrupament

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Join group
ca: Uneix-te al grup

en: Leave group
ca: Doneu-vos de baixa del grup

en: 1 member | @count members
ca[0]: 1 membre
ca[1]: @count membres

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Information
ca: Informació

en: Plugins
ca: Connectors

en: Translated
ca: Traduïdes

en: Blocks
ca: Blocs

en: Menus
ca: Menús

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Search Index
ca: Índex de la cerca

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Minimum
ca: Mínim

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Index
ca: Índex

en: Permission
ca: Permís

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: Hide
ca: Oculta

en: Composer
ca: Compositor

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Profiles
ca: Perfils

en: Add new profile
ca: Afegeix un perfil nou

en: Reply
ca: Respon

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Search users
ca: Cerca usuaris

en: Extension
ca: Extensió

en: Services
ca: Serveis

en: Keys
ca: Claus

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Administrator
ca: Administrador

en: Group node
ca: Node de grup

en: Provided by
ca: Proporcionat per

en: Available
ca: Disponible

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: 1 user | @count users
ca[0]: 1 usuari
ca[1]: @count usuaris

en: Reinstall modules
ca: Reinstal·la els mòduls

en: Session viewer
ca: Visor de sessió

en: Switch user
ca: Canvi d'usuari

en: Execute PHP
ca: Executa PHP

en: This user can switch back.
ca: Aquest usuari pot desenmascarar-se.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
ca: Compte: aquest usuari no podrà desenmascarar-se.

en: Execute
ca: Executa

en: ok
ca: d'acord

en: empty
ca: buit

en: All types
ca: Tots els tipus

en: Restore
ca: Restaura

en: Organization
ca: Organització

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: Rebuild
ca: Torna a construir

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Edit comment
ca: Edita el comentari

en: contains
ca: conté

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ca: Les instruccions per a la inicialització de la contrasenya s'han enviat a %name a %email.

en: Account
ca: Compte

en: Joined
ca: Afegit

en: Data
ca: Dades

en: Any
ca: Qualsevol

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Search content
ca: Cerca contingut

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Content ID
ca: ID del contingut

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: and
ca: i

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Member
ca: Membre

en: Untranslated
ca: Sense traduir

en: field
ca: camp

en: Notification
ca: Notificació

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: Effect
ca: Efecte

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User roles
ca: Rols de l'usuari

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Generate
ca: Genera

en: Direction
ca: Direcció

en: Registration
ca: Registre

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Address format
ca: Format de l'adreça

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Run cron
ca: Executa el cron

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Tables
ca: Taules

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Applies to
ca: S'aplica a

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Boolean
ca: Booleà

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Drupal version
ca: Versió del Drupal

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Root term
ca: Terme pare

en: Is one of
ca: És un de

en: Uses
ca: Usos

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Config
ca: Configuració

en: priority
ca: prioritat

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Group types
ca: Tipus de grup

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Finished with an error.
ca: Acabat amb un error.

en: 1 character | @count characters
ca[0]: 1 caràcter
ca[1]: @count caràcters

en: Theme registry
ca: Registre del tema

en: Devel settings
ca: Paràmetres del Devel

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Sum
ca: Suma

en: Legend
ca: Llegenda

en: Add link
ca: Afegeix un enllaç

en: form
ca: formulari

en: Current date
ca: Data actual

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Allowed formats
ca: Formats permesos

en: Enhances the core input format system by managing input format defaults and settings.
ca: Millora el sistema de formats d'entrada del nucli gestionant els seus valors per defecte i els seus paràmetres.

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Dependency
ca: Dependència

en: Array
ca: Matriu

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Link ID
ca: ID de l'enllaç

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Pagination
ca: Paginació

en: Execute PHP code
ca: Executa codi PHP

en: The installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: HTML filter
ca: Filtre d'HTML

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ca: @type: s'ha tornat enrere la revisió %revision del %title.

en: Post settings
ca: Configuració de les entrades

en: Add content type
ca: Afegeix un tipus de contingut

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
ca: El nombre de caràcters que ha de tenir una paraula per a que es pugui indexar. Un nombre més baix millora el rànquing de resultats, però també fa que la base de dades sigui major. Cada consulta de cerca ha de tenir, al menys, una paraula d'aquesta mida (o major).

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: Cron ran successfully.
ca: El cron s'ha executat amb èxit.

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Base name
ca: Nom base

en: Active status
ca: Estat actiu

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Flush all caches
ca: Neteja totes les memòries cau

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del grup (a-z, 0-9, _)

en: Add new group: you need to provide a group name.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar un nom de grup.

en: Field group label
ca: Etiqueta del grup de camps

en: New field
ca: Nou camp

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Show links
ca: Mostra els enllaços

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Current revision
ca: Revisió actual

en: Example: Image gallery
ca: Exemple: Galeria d'imatges

en: Example: image_gallery
ca: Exemple: galeria_imatges

en: Node status
ca: Estat del node

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: The message text
ca: El missatge de text

en: Cancel account
ca: Cancel·la el compte

en: Dependencies
ca: Dependències

en: Allowed roles
ca: Rols permesos

en: Render
ca: Renderitza

en: Destinations
ca: Destins

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Default country
ca: País predeterminat

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: Only the listed pages
ca: Només les pàgines llistades

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Especifiqueu pàgines utilitzant els seus camins. Introduïu un camí per línia. El caràcter '*' és un comodí. Camins d'exemple en són %blog per a la pàgina del bloc i %blog-wildcard per cada bloc personal. %front és la portada.

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Hide summary
ca: Amaga el resum

en: Edit summary
ca: Edita el resum

en: Manage display
ca: Gestiona la presentació

en: Update style
ca: Actualitza l'estil

en: Add effect
ca: Afegeix l'efecte

en: Machine name: @name
ca: Nom de màquina: @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ca: Nom llegible-per-la-màquina no vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: Delete selected content
ca: Suprimeix el contingut seleccionat

en: Deleted @count posts.
ca: S'han suprimit @count entrades.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ca[0]: Esteu segur de voler suprimir aquest element?
ca[1]: Esteu segur de voler suprimir aquests elements?

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Tools that enhance the user interface.
ca: Eines que milloren la interfície d'usuari.

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: The postal code.
ca: El codi postal.

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Group type
ca: Tipus d'agrupament

en: Switch users
ca: Canvia usuaris

en: bypass node access
ca: evita el control d'accés als nodes

en: view own unpublished content
ca: accedeix al contingut propi no publicat

en: Add custom block
ca: Afegeix un bloc personalitzat

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: auto
ca: automàtic

en: No tokens available.
ca: No hi ha tokens disponibles

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
ca: Feu clic en un token per inserir-lo a l'últim camp al que heu fet clic.

en: Translation source node
ca: Origen de la traducció del node

en: List of the currently available tokens on this site
ca: Llista dels tokens disponibles en aquest lloc

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per al Token API i alguns tokens del nucli que falten.

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ca: Reordeneu les files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Edit permissions
ca: Edita els permisos

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: La URL de la pàgina actual.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual en mostrar-se llistes paginades.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
ca: El %element-title està utilitzant els següents tokens invàlids: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
ca: El node origen pel conjunt de traduccions del node actual.

en: Account cancellation URL
ca: URL de cancel·lació del compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de confirmació de supressió pel compte d'usuari.

en: One-time login URL
ca: URL de l'inici de sessió per un sol cop

en: The URL of the one-time login page for the user account.
ca: La URL de la pàgina de l'inici de sessió per un sol cop pel compte d'usuari.

en: Tokens related to menu links.
ca: Comodins relacionats amb els enllaços de menú.

en: The unique ID of the menu link.
ca: L'ID únic de l'enllaç de menú.

en: The title of the menu link.
ca: El títol de l'enllaç de menú

en: The URL of the menu link.
ca: La URL de l'enllaç de menú.

en: The menu link's parent.
ca: L'enllaç pare del menú.

en: Tokens related to the current page request.
ca: Comodins relacionats amb la petició de la pàgina actual.

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: The book page associated with the node.
ca: La pàgina de llibre associada amb el node.

en: The menu link for this node.
ca: L'enllaç de menú per aquest node.

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Profile types
ca: Tipus de perfils

en: Query type
ca: Tipus de consulta

en: Delete entity
ca: Suprimeix entitat

en: New field name
ca: Nom del nou camp

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Save and publish
ca: Desa i publica

en: Post comments
ca: Envia comentaris

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Install new module
ca: Instal·la un nou mòdul

en: Install new theme
ca: Instal·la un nou tema

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: The menu link's root.
ca: L'enllaç arrel del menú.

en: Available countries
ca: Països disponibles

en: If no countries are selected, all countries will be available.
ca: Si no hi ha cap país seleccionat, tots estaran disponibles.

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Weight for row @number
ca: Pes de la fila @number

en: The human-readable name of this profile type.
ca: El nom llegible-per-humans d'aquest tipus de perfil.

en: Allowed values list: invalid input.
ca: Llista de valors permesos: entrada no vàlida.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
ca: Llista de valors permesos: alguns valors estan essent eliminats mentre que encara estan en ús.

en: Add new view
ca: Afegeix una nova vista

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: Tokens related to the current date and time.
ca: Comodins relacionats amb la data i l'hora actuals.

en: The URL of the @entity.
ca: La URL del @entity.

en: The content type of the node.
ca: El tipus de contingut del node

en: Tokens related to content types.
ca: Comodins relacionats amb els tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
ca: El nom llegible per la màquina únic del tipus de contingut.

en: The optional description of the content type.
ca: La descripció opcional del tipus de contingut.

en: The URL of the content type's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels tipus de contingut.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del vocabulari.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
ca: L'argument específic de la pàgina actual (p. ex. 'arg:1' de la pàgina 'node/1' torna '1 ').

en: Tokens related to URLs.
ca: Comodins relacionats amb les URLs.

en: Relative URL
ca: URL relativa

en: The relative URL.
ca: La ruta URL relativa.

en: Absolute URL
ca: URL absoluta

en: The absolute URL.
ca: La URL absoluta.

en: Tokens related to menus.
ca: Tokens relacionats amb els menus

en: The unique machine-readable name of the menu.
ca: El nom únic llegible-per-la-màquina del menú.

en: The optional description of the menu.
ca: La descripció opcional del menú.

en: Menu link count
ca: Contador d'enllaços del menú

en: The number of menu links belonging to the menu.
ca: El nombre d'enllaços de menú pertanyents al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del menú.

en: The menu of the menu link.
ca: El menú de l'enllaç de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició dels enllaços de menú.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
ca[0]: El %element-title ha de contenir com a màxim un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a màxim @count tokens.

en: Content access
ca: Accés contingut

en: Field group format:
ca: Format del grup de camps:

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
ca: La classe CSS ha d'incloure només lletres, números, guions baixos i guions.

en: Extra CSS classes
ca: Classes CSS extra

en: Fieldgroups
ca: Grups de camps

en: New group %label successfully created.
ca: S'ha creat correctament el nou grup %label.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples valors de la forma 1+2+3 (per fer un OR lògica) o 1,2,3 (per fer una AND lògica).

en: Master
ca: Mestre

en: User limit
ca: Limitació d'usuari

en: Group membership
ca: Membres del grup

en: Brief URL
ca: URL abreujada

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
ca: La URL sense el protocol ni la barra diagonal inversa.

en: Tokens related to arrays of strings.
ca: Comodins relacionats amb les matrius de cadenes de text.

en: The first element of the array.
ca: El primer element de la matriu.

en: The last element of the array.
ca: L'últim element de la matriu.

en: The number of elements in the array.
ca: El nombre d'elements a la matriu.

en: The array reversed.
ca: La matriu invertida.

en: The array of keys of the array.
ca: La matriu de claus de la matriu.

en: Imploded
ca: Implosionat

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
ca: Els valors de la matriu units per una cadena de text personalitzada enmig de cada valor.

en: Aggregation type
ca: Tipus d'agregació

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: A date in '@type' format. (%date)
ca: Una data en el format '@type'.  (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
ca: El terme arrel del terme de taxonomia.

en: File byte size
ca: Mida en bytes del fitxer

en: The size of the file, in bytes.
ca: La mida del fitxer, en bytes.

en: Query string value
ca: Valor de la cadena de consulta.

en: A random number from 0 to @max.
ca: Un número aleatori de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
ca: Hash aleatòri. Els possibles algorismes de la funció hash són:@hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
ca: Intentant realitzar la substitució del token pel tipus de token %type sense les dades requerides

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ca: Mostra les entitats referenciades generades per entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Add new view mode
ca: Afegeix un nou mode de visualització

en: @type field.
ca: Camp @type.

en: @name field is required.
ca: El camp @name és obligatori.

en: No tokens available
ca: No hi ha tokens disponibles

en: The path component of the URL.
ca: El component del camí de la URL.

en: Unaliased URL
ca: URL sense àlies

en: The unaliased URL.
ca: La URL sense àlies.

en: The specific value of the array.
ca: El valor específic de la matriu.

en: Database settings
ca: Paràmetres de la base de dades

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: Is empty
ca: És buit

en: Manage form display
ca: Gestiona la presentació del formulari

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els termes pares, començant per l'arrel.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els enllaços pare de menú, començant per l'arrel.

en: Original @entity
ca: Original de la @entity

en: The base name of the file.
ca: Nom base del fitxer.

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp té suport per tokens.

en: Standard Drupal
ca: Drupal estàndard

en: Browse available tokens.
ca: Cerca els tokens disponibles.

en: The referenced entity
ca: L'entitat referenciada

en: Text value
ca: Valor de tipus text

en: Current interface language
ca: La llengua actual de la interfície

en: Briefly describe the changes you have made.
ca: Descriviu breument els canvis que heu fet.

en: Installation profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: Save and manage fields
ca: Desa i gestiona els camps

en: View profile
ca: Veure el perfil

en: Reference type
ca: Tipus de referència

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: @type %info has been created.
ca: S'ha creat @type %info.

en: @type %info has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %info.

en: @type: added %info.
ca: @type: afegeix %info.

en: @type: updated %info.
ca: @type: %info ha estat actualitzat.

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
ca: Es poden carregar un nombre il·limitat de fitxers en aquest camp.

en: The time that the node was created.
ca: L'hora en què es va crear el node.

en: Save and keep published
ca: Desa i mantingues publicat

en: Save and unpublish
ca: Desa i retira

en: Save as unpublished
ca: Desa com a no publicat

en: Save and keep unpublished
ca: Desa i mantingues retirat

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
ca: Llegeix més<span class="visually-hidden"> sobre @title</span>

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
ca: Introduïu part del nom o descripció d'un mòdul per filtrar.

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Login attempt failed from %ip.
ca: Intent d'inici de sessió erroni des de %ip.

en: Display the ID of the referenced entities.
ca: Mostra l'identificador de les entitats referenciades.

en: menus
ca: menús

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
ca: No existeix l'entitat referenciada (%type: %id).

[ctx: Sort order]
en: Order
ca: Ordena
    en context: Classifica l'ordre

en: Enter module name
ca: Introduïu el nom del mòdul

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: One file only. | Maximum @count files.
ca[0]: Només un fitxer.
ca[1]: Màxim @count fitxers.

en: Reset your password
ca: Reinicialitzeu la vostra contrasenya

en: Simple configuration
ca: Configuració simplificada

en: Configuration type
ca: Tipus de configuració

en: Route name
ca: Nom de la ruta

en: Site branding
ca: Marca del lloc

[ctx: Entity type group]
en: Content
ca: Contingut

en: IP limit
ca: Límit IP

en: Plugin ID
ca: ID del connector

en: Username or email address
ca: Nom d'usuari o adreça de correu electrònic

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: Toolbar item
ca: Element de la barra d'eines

en: The message UUID.
ca: L'UUID del missatge.

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciada des de @field_name

en: Add contact form
ca: Afegiu un formulari de contacte

en: Allowed types: @extensions.
ca: Tipus permesos: @extensions.

en: Install and set as default
ca: Instal·la'l i estableix-lo com a predeterminat

en: Target UUID
ca: UUID destí

en: Entity Type ID
ca: ID del tipus d'entitat

en: Publish status
ca: Estat de publicació

en: The message language code.
ca: El codi de llengua del missatge.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser exactament de <strong>@size</strong> píxels.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels. Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
ca: Les imatges han de ser més grans de <strong>@min</strong> píxels.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
ca: Les imatges més grans de <strong>@max</strong> píxels es redimensionaran.

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name configurat en el @label.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ca: %type: @message a %function (línia %line de %file).

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Run database updates
ca: Executa les actualitzacions de base de dades

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: @size limit.
ca: Límit de @size.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ca: Les variables disponibles són: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Send password reset instructions via email.
ca: Envia instruccions per restablir la contrasenya per correu electrònic.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per cancel·lar el vostre compte a [site:name].
    
    Ara podeu cancel·lar el vostre compte a [site:url-brief] fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTA: la cancel·lació del vostre compte no és reversible.
    
    Aquest enllaç caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    -- L'equip de [site:name]

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. La vostra sol·licitud de compte està pendent d'aprovació. Una vegada que s'hagi aprovat, rebreu un altre correu electrònic amb informació sobre com iniciar sessió, establir la vostra contrasenya i altres detalls.
    
    -- L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
ca: [user:display-name] ha demanat un compte.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:account-name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    El vostre compte a [site:name] ha estat cancel·lat.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    S'ha realitzat una sol·licitud per restablir la contrasenya del compte [site:name].
    
    Ara podeu iniciar la sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya. Caduca en un dia i no passarà res si no s'utilitza.
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Un administrador del lloc [site:name] us ha creat un compte. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot usar un sol cop per autenticar-vos i us durà a una pàgina on podreu establir la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, ja podreu autenticar-vos a [site:login-url] en un futur usant:
    
    nom d'usuari: [user:name]
    contrasenya: Your password
    
    --  L'equip de [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
ca: [user:display-name],
    
    Gràcies per registrar-vos a [site:name]. Ara podeu iniciar sessió fent clic en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Aquest enllaç només es pot utilitzar una vegada per iniciar sessió i us conduirà a una pàgina on podeu configurar la vostra contrasenya.
    
    Després d'establir la vostra contrasenya, podreu iniciar sessió a [site:login-url] utilitzant en el futur:
    
    nom d’usuari: [user:name]
    contrasenya: La vostra contrasenya
    
    --  L'equip de [site:name]

en: Included postal codes
ca: Codis postals inclosos

en: Excluded postal codes
ca: Codis postal exclosos

en: The language code.
ca: El codi de llengua.

en: The locality (i.e. city).
ca: La població (p. ex. ciutat).

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: Renders an entity in a view mode.
ca: Representa una entitat en mode de visualització.

en: Adds users to groups as members.
ca: Afegeix usuaris a grups com a membres.

en: Upload requirements
ca: Requeriments de càrrega

en: Delete @entity_type
ca: Suprimeix @entity_type
