Open Social (8.x-1.0-alpha5) - en to ps translation catalogue (179 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Read more
ps: نور ولولی

en: more
ps: نور

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: default
ps: تلواله

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Image
ps: انځور

en: Types
ps: ډولونه

en: Parent
ps: پلرين

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Vocabularies
ps: قاموسونه

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Region
ps: سيمه

en: Visible
ps: لیدوړ

en: Menu
ps: غورنۍ

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: ID
ps: پېژند

en: Upload
ps: پورته کول

en: Mail
ps: بریښنالیک

en: User
ps: غړی

en: Configure
ps: سازول

en: Error
ps: تیروتنه

en: Vertical
ps: نېغ

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Done
ps: ترسره شو

en: Area
ps: ځای

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Host
ps: کوربه

en: Never
ps: هيڅکله

en: To
ps: ته

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Visibility
ps: لیدوړتیا

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Count
ps: شمیر

en: Warning
ps: خبرتيا

en: active
ps: فعال

en: %time ago
ps: %time مخکې

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Details
ps: سپړنې

en: General
ps: ټوليز

en: Configuration
ps: سازول

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Role
ps: ونډه

en: Select all
ps: ټول ټاكل

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Log in
ps: ننوتون

en: Users
ps: غړي

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Cache
ps: پټياد

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Install
ps: لګول

en: Save and edit
ps: خوندی او سمون

en: Tools
ps: توكي

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Filters
ps: چاڼونه

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Close
ps: تړل

en: Add group
ps: ګروپ زیاتول

en: Save settings
ps: امستنې خوندي کول

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Add user
ps: غړی زیاتول

en: Hidden
ps: پټ

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Show
ps: ښوول

en: Add menu
ps: غورنۍ زیاتول

en: @time ago
ps: @time مخکې

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Topics
ps: موضوعګانې

en: Topic
ps: موضوع

en: Activity
ps: چارندتیا

en: Posts
ps: ليکنې

en: author
ps: ليكوال

en: Buttons
ps: تڼیګانې

en: Log out
ps: وتون

en: Info
ps: مالومات

en: People
ps: خلک

en: or
ps: او

en: Revision
ps: بياكتون

en: Missing
ps: ورك

en: Permissions
ps: اجازې

en: Installed
ps: لګول شوي

en: Plugin
ps: لګون

en: Themes
ps: ویینې

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Next page
ps: بله پاڼه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Add vocabulary
ps: قاموس زیاتول

en: Permission
ps: اجازه

en: Hide
ps: پټول

en: Reply
ps: ځواب

en: empty
ps: تش

en: Add role
ps: دنده (رول) زیاتول

en: Any
ps: هر

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: About
ps: په اړه

en: and
ps: او

en: Target
ps: موخه

en: User roles
ps: د غړي دندې

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Bundles
ps: بنډلونه

en: Bundle
ps: بنډل

en: 1 character | @count characters
ps[0]: ۱ توری
ps[1]: @count توري

en: Add link
ps: تړونی زیاتول

en: - All -
ps: - ټول -

en: Show links
ps: تړوني ښوول

en: Libraries
ps: کتابتونونه

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول

en: Update style
ps: ډول اوسمهالیزول

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه

en: Previous page
ps: مخکنۍ پاڼه

en: Text Formats
ps: متن بڼې

en: Add new view
ps: نوی ليد زیاتول

en: User limit
ps: غړي حد

en: Aggregation type
ps: غونډونې ډول

en: Add new view mode
ps: نوی ليد موډ زیاتول

en: Simple text
ps: ساده متن

[ctx: Sort order]
en: Order
ps: اوډون

en: Simple configuration
ps: ساده سازونې

[ctx: Entity type group]
en: Content
ps: منځپانګه

en: Username or email address
ps: کارن نوم او برېښنالیک
