Open Social (8.x-1.0-alpha6) - en to eu translation catalogue (491 entries)

en: Forms
eu: Formularioak

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Images
eu: Irudiak

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: enabled
eu: gaituta

en: delete
eu: ezabatu

en: title
eu: izenburua

en: value
eu: balioa

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Create a new user account.
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Forgot password?
eu: Pasahitza ahaztu duzu?

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: content
eu: edukia

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Closed
eu: Itxita

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: more
eu: gehiago

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: optional
eu: aukerakoa

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Action
eu: Ekintza

en: Tags
eu: Etiketak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: view
eu: ikusi

en: unpublished
eu: argitaratu gabea

en: all
eu: denak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: default
eu: lehenetsia

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: Password
eu: Pasahitza

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Image
eu: Irudia

en: Types
eu: Motak

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Parents
eu: Gurasoak

en: none
eu: bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Back
eu: Itzuli

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: username
eu: erabiltzaile izena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Modules
eu: Moduluak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Region
eu: Atal

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Menu
eu: Menua

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Event
eu: Gertaera

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: name
eu: izena

en: path
eu: bide-izena

en: ID
eu: IDa

en: Upload
eu: Igo

en: type
eu: mota

en: Mail
eu: Posta

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: file
eu: fitxategia

en: status
eu: egoera

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Created
eu: Sortua

en: Create
eu: Sortu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Menu item
eu: Menu itema

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Done
eu: Eginda

en: Post
eu: Argitalpena

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Page
eu: Orria

en: Site
eu: Gunea

en: Database
eu: Datu-base

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Url
eu: URLa

en: Module
eu: Modulua

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: To
eu: Nori

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Session ID
eu: Sesio ID-a

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Fields
eu: Eremuak

en: Count
eu: Zenbatu

en: Normal
eu: Arrunta

en: Warning
eu: Kontuz

en: active
eu: aktiboa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Load
eu: Kargatu

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Desc
eu: Beheraka

en: Owner
eu: Jabea

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: Members
eu: Kideak

en: node
eu: nodoa

en: Transliteration
eu: Transliterazioa

en: General
eu: Orokorra

en: Method
eu: Metodoa

en: Table
eu: Taula

en: Events
eu: Gertaerak

en: View all
eu: Erakutsi guztia

en: Upcoming events
eu: Datozen gertaerak

en: Now
eu: Orain

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: access content
eu: atzitu edukia

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Personal information
eu: Informazio pertsonala

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Log in
eu: Sartu

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Last
eu: Azkena

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Install
eu: Instalatu

en: Tools
eu: Tresnak

en: Clone
eu: Klonatu

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Integer
eu: Osokoa

en: Default state
eu: Lehenetsitako egoera

en: Profile name
eu: Profil izena

en: left
eu: ezkerra

en: right
eu: eskuina

en: Profile
eu: Profila

en: Clear cache
eu: Cache-ak hustu

en: Close
eu: Itxi

en: Edit group
eu: Editatu multzoa

en: Add group
eu: Gehitu multzo bat

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Original
eu: Originala

en: Function
eu: Funtzioa

en: Tracker
eu: Aztarnariak

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Logout
eu: Irten

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: create
eu: sortu

en: Show
eu: Erakutsi

en: Messages
eu: Mezuak

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: ago
eu: duela

en: Add menu
eu: Gehitu menua

en: Clear
eu: Garbitu

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: update
eu: eguneratu

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Member for
eu: Kidea noiztik

en: @time ago
eu: duela @time

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Topics
eu: Gaiak

en: Topic
eu: Gaia

en: Allowed values list
eu: Balioko zerrenda onartu

en: Available tokens
eu: Gaituriko aldagaiak (tokens)

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: First
eu: Lehena

en: Limit
eu: Muga

en: NO
eu: EZ

en: YES
eu: BAI

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Posts
eu: Bidalketak

en: author
eu: egilea

en: Entity
eu: Entitatea

en: Buttons
eu: Botoiak

en: profile
eu: profila

en: Post comment
eu: Bidali iruzkina

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: Info
eu: Informazioa

en: People
eu: Erabiltzaileak

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: or
eu: edo

en: archive
eu: artxiboa

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Completed
eu: Osatuta

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: Migrate
eu: Migratu

en: The username %name has not been activated or is blocked.
eu: %name erabiltzailea ez da aktibatua izan edo blokeatuta dago.

en: Login attempt failed for %user.
eu: Konexio-saioak huts egin du %user erabiltzailearentzako.

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: image
eu: irudia

en: Themes
eu: Temak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Join
eu: Lotu

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

en: users
eu: erabiltzaileak

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Group settings
eu: Talde ezarpenak

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Apply
eu: Ezarri

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Information
eu: Informazioa

en: Translated
eu: Itzulita

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Menus
eu: Menuak

en: Add vocabulary
eu: Gehitu hiztegia

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Search Index
eu: Bilakera indizea

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Remove field
eu: Ezabatu eremua

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Permission
eu: Baimena

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Authenticated user
eu: Egiaztatutako erabiltzailea

en: Profiles
eu: Profilak

en: Reply
eu: Erantzun

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
eu: Gutxienez @count karaktere kopuruko hitz gako bat sartu behar duzu.

en: Search users
eu: Erabiltzaileak bilatu

en: Extension
eu: Luzapena

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Keys
eu: Giltzak

en: Administrator
eu: Kudeatzailea

en: Group node
eu: Taldea nodoa

en: Available
eu: Gaituta

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: 1 user | @count users
eu[0]: erabiltzaile 1
eu[1]: @count erabiltzaile

en: Switch user
eu: Erabiltzailea aldatu

en: empty
eu: hutsik

en: All types
eu: Mota guztia

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Organization
eu: Erakundea

en: Context
eu: Testuingurua

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Edit comment
eu: Editatu iruzkina

en: contains
eu: dauka

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Account
eu: Kontua

en: Joined
eu: Sartuta

en: Data
eu: Datu

en: Any
eu: Edozein

en: Node count
eu: Nodo kopurua

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Number of comments
eu: Iruzkin kopurua

en: Content ID
eu: Eduki IDa

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: About
eu: (r)i buruz

en: and
eu: eta

en: Unpublish comment
eu: Iruzkina desargitaratu

en: Untranslated
eu: Itzuli gabe

en: field
eu: eremua

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Save permissions
eu: Gorde baimenak

en: Effect
eu: Efektua

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Speed
eu: Abiadura

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Main navigation
eu: Nabigazio nagusia

en: Direction
eu: Helbidea

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: No content available.
eu: Ez dago eduki erabilgarririk.

en: Run cron
eu: Egikaritu cron

en: Run updates
eu: Egikaritu eguneraketak

en: IP address
eu: IP helbideak

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: Uses
eu: Erabilerak

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Group types
eu: Talde motak

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Execute PHP Code
eu: PHP kodea exekutatu

en: Execute some PHP code
eu: PHP kode zatiren bat exekutatu

en: Theme registry
eu: Tema erregistroa

en: Devel settings
eu: Devel ezarpenak

en: Publish comment
eu: Argitaratu iruzkina

en: Add link
eu: Esteka gehitu

en: form
eu: formularioa

en: Current date
eu: Oraingo data

en: not
eu: ez

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: Execute PHP code
eu: PHP kodea exekutatu

en: The installation has encountered an error.
eu: Instalazioak errore bat aurkitu du.

en: HTML filter
eu: HTML iragazkia

en: Post settings
eu: Bidalketa ezarpenak

en: Add content type
eu: Gehitu eduki mota

en: Minimum word length to index
eu: Sailkatzeko gutxieneko hitz luzera

en: No modules selected.
eu: Ez da modulurik hautatu.

en: Cron ran successfully.
eu: Cron abiak arrakasta izan du.

en: No modules are available to uninstall.
eu: Ez dago modulurik desinstalatzeko.

en: Powered by Drupal
eu: Drupal-ekin indartua

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: Indexed
eu: Indexatua

en: Author name
eu: Egilearen izena

en: Flush all caches
eu: Cache guztiak hustu

en: Group name (a-z, 0-9, _)
eu: Talde izena (a-z, 0-9, _)

en: Add new group: you need to provide a group name.
eu: Talde berria gehitu: taldearen izena eman behar duzu.

en: Field group label
eu: Talde eremu etiketa

en: New field
eu: Eremu berria

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Show links
eu: Estekak ikusi

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Published status
eu: Argitalpen egoera

en: Cancel account
eu: Kontua ezabatu

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: Render
eu: Errendatzea

en: Destinations
eu: Helmugak

en: Not restricted
eu: Murrizketarik gabe

en: Edit URL
eu: URL-a editatu

en: Field types
eu: Eremu motak

en: Main page content
eu: Orrialde nagusiaren edukia

en: Default country
eu: Lehenetsi herrialdea

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Only the listed pages
eu: Bakarrik zerrendatutako orrialdeetan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Zehaztu orrialdeen bideak (paths) erabiliz. Lerro bakoitzean bide (path) bat idatzi. '*' komodina (wildcard) da. Adbz.: blogaren orrialdearen bidea %blog da eta blog pertsonalen bidea %blog-wildcard da. %front hasiera orria (front page) da.

en: Full comment
eu: Iruzkin osoa

en: Save comment
eu: Iruzkina gorde

en: Hide summary
eu: Laburpena ezkutatu

en: Edit summary
eu: Laburpena editatu

en: Manage display
eu: Aurkezpena kudeatu

en: Delete selected content
eu: Ezabatu hautatutako edukia

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Find and manage content.
eu: Edukiak bilatu eta kudeatu.

en: Tools that enhance the user interface.
eu: Erabiltzaile interfazea hobetzeko tresnak.

en: No people available.
eu: Erabiltzaileek ez dute eskuragarri.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
eu: [site:name] gunean kudeatzaile batek kontu bat sortu du zuretzako

en: Find and manage people interacting with your site.
eu: Bilatu eta kudeatu zure webgunearekin elkarreginean ari den jendea.

en: Access developer information
eu: Garapenerako informazioa ikusi

en: Switch users
eu: Erabiltzaileak aldatu

en: Field info
eu: Eremuaren berri

en: Add custom block
eu: Gehitu bloke egokitua

en: Message types
eu: Mezu motak

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: No tokens available.
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta.

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: dashboard
eu: Aginte-panela

en: Page number
eu: Orrialde zenbakia

en: New field name
eu: Eremu berriaren izena

en: Save and publish
eu: Gorde eta argitaratu

en: Post comments
eu: Iruzkinak argitaratu

en: Text Formats
eu: Testu formatuak

en: Install new module
eu: Modulo berria instalatu

en: Install new theme
eu: Tema berria instalatu

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
eu: Erabiltzailearen kontuak, rolak eta baimenak kudeatu

en: Entity info
eu: Entitatearen informazioa

en: Event details
eu: Gertaeraren xehetasunak

en: Asc
eu: Goraka

en: Add new view
eu: Bista berria sortu

en: The extension of the file.
eu: Fitxategiaren luzapena.

en: The URL of the @entity.
eu: @entity-ren URL-a.

en: The content type of the node.
eu: Nodoaren eduki mota.

en: File byte size
eu: Fitxategiaren byte tamaina

en: An autocomplete text field.
eu: Automatikoki osatzen den testu eremua.

en: No tokens available
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta

en: Token registry caches cleared.
eu: Aldagaien (Token) erregistroaren cache-ak ezabatuta.

en: The unaliased URL.
eu: Ezizen gabeko URL-a.

en: Is empty
eu: Hutsik dago

en: Full HTML
eu: HTML Guztia

en: This field supports tokens.
eu: Eremu honek aldagaiak (tokens) onartzen ditu.

en: Browse available tokens.
eu: Nabigatzailean gaitutako aldagaiak (tokens).

en: Text value
eu: Testu balioa

en: You have unsaved changes.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu.

en: Save and unpublish
eu: Gorder argitaratu gabe

en: With selection
eu: Aukeraketarekin

en: Enter module name
eu: Moduloaren izena ezarri

en: One file only. | Maximum @count files.
eu[0]: Fitxategi bakarra.
eu[1]: @count fitxategi gehienez.

en: Reset your password
eu: Berrezarri zure pasahitza

en: Simple configuration
eu: Konfigurazio sinplea

en: Configuration type
eu: Konfigurazion mota

en: Allowed types: @extensions.
eu: Onartutako luzapenak: @extensions.

en: User account menu
eu: Erabiltzaile kontuaren menua

en: Basic HTML
eu: HTML Basikoa

en: Restricted HTML
eu: HTML Mugatua

en: @size limit.
eu: @size mugatua.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
eu: [user:display-name],
    
    
    Zure [site:name] kontua itxi da.
    
    --  [site:name] taldea

en: Find and manage content
eu: Edukiak aurkitu eta kudeatu

en: Name or email contains
eu: Izena edo posta elektronikoa
