Open Social (8.x-1.0-alpha6) - en to km translation catalogue (324 entries)

en: Forms
km: សំណុំ​បែបបទ

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Images
km: រូបភាព

en: Previous
km: មុន

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: delete
km: លុប

en: value
km: តម្លៃ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Create a new user account.
km: បង្កើត​គណនី​អ្នក​ប្រើ​ថ្មី ។

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: content
km: មាតិកា

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Confirm
km: អះអាង

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: Disable
km: បិទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: Action
km: អំពើ

en: Tags
km: ស្លាក

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Download
km: ទាញយក

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: default
km: លំនាំដើម

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Variable
km: អថេរ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Parent
km: មេ

en: Parents
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Go to previous page
km: ទៅ​ទំព័រ​មុន

en: Go to next page
km: ទៅ​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Help
km: ជំនួយ

en: username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Core
km: សំខាន់

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Modules
km: ម៉ូឌុល

en: Region
km: តំបន់

en: Visible
km: ដែល​អាច​មើល​ឃើញ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: path
km: ផ្លូវ

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: type
km: ប្រភេទ

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: file
km: ឯកសារ​

en: status
km: ស្ថានភាព

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Create
km: បង្កើត

en: Menu item
km: ធាតុ​ម៉ឺនុយ

en: The name of the menu.
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ ។

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Done
km: ធ្វើ​រួច

en: Post
km: ប្រកាស

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Never
km: កុំ

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Footer
km: បាតកថា

en: Menu link
km: តំណ​ម៉ឺនុយ

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Visibility
km: ភាពអាច​មើល​ឃើញ

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Filter
km: តម្រង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Last access
km: ចូលដំណើរការ​ចុងក្រោយ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Count
km: រាប់

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: active
km: សកម្ម

en: N/A
km: គ្មាន

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Authored by
km: និពន្ធ​ដោយ​

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Processors
km: ប្រព័ន្ធ​ដំណើរ​ការ

en: Owner
km: ម្ចាស់​កម្ម​សិទ្ធិ

en: Recipient
km: អ្នកទទួល

en: node
km: ថ្នាំង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Table
km: តារាង

en: Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​

en: access content
km: ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា

en: Role
km: តួនាទី

en: User login
km: ការ​ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Log in
km: ចូល

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Users
km: អ្នក​ប្រើ

en: Not installed
km: មិន​បាន​ដំឡើង

en: Save changes
km: រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Uninstall
km: លុប

en: Install
km: ដំឡើង

en: Filters
km: តម្រង

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Clear cache
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Close
km: បិទ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Function
km: មុខ​ងារ

en: Tracker
km: កម្មវិធី​តាម​ដាន​

en: Logout
km: ចេញ

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Hidden
km: ដែល​លាក់

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Add menu
km: បន្ថែម​ម៉ឺនុយ

en: ‹ previous
km: ‹ មុន

en: next ›
km: បន្ទាប់ ›

en: update
km: ភាព​ទាន់សម័យ

en: The changes have been saved.
km: បាន​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ហើយ ។

en: Member for
km: សមាជិក​សម្រាប់

en: @time ago
km: @time កន្លង​ទៅ

en: Front page
km: ទំព័រ​មុខ

en: Languages
km: ភាសា

en: Topics
km: ប្រធានបទ

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Allowed values list
km: បាន​អនុញ្ញាត​បញ្ជីតម្លៃ

en: Create new revision
km: បង្កើត​​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ថ្មី

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Posts
km: ប្រកាស

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: profile
km: ទម្រង់

en: Post comment
km: ប្រកាស​មតិយោបល់

en: Create new account
km: បង្កើត​គណនី​ថ្មី

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: People
km: មនុស្ស

en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Installed
km: បាន​ដំឡើង

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Failed
km: បាន​បរាជ័យ

en: @type: deleted %title.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ។

en: The username %name has not been activated or is blocked.
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ %name មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សកម្ម ឬ​ត្រូវ​បាន​ទប់ស្កាត់ ។

en: Login attempt failed for %user.
km: ការ​ព្យាយាម​ចូល​សម្រាប់ %user បាន​បរាជ័យ ។

en: image
km: រូបភាព

en: Themes
km: ស្បែក

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: Read only
km: បាន​តែ​អាន

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Anonymous user
km: អ្នក​ប្រើ​អនាមិក

en: Enter the terms you wish to search for.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក ។

en: Translated
km: បាន​បក​ប្រែ

en: Blocks
km: ​ប្លុក

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Add vocabulary
km: បន្ថែម​វាក្យសព្ទ​

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Check boxes/radio buttons
km: ប្រអប់​ធីក​/ប៊ូតុង​មួល

en: Index
km: លិបិក្រម

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Hide
km: លាក់

en: Language code
km: កូដ​ភាសា

en: Profiles
km: ទម្រង់

en: Reply
km: ឆ្លើយតប

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​រួម​បញ្ចូល​យ៉ាង​ហោចណាស់​ពាក្យ​គន្លឹះ​វិជ្ជមាន​មួយជា​មួយ​តួអក្សរ @count ឬ​ច្រើនជាង​នេះ ។

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​ចង់​ដាក់​ការ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ​ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​ពី %revision-date ឬ ?

en: Search users
km: ស្វែង​រក​អ្នក​ប្រើ

en: « first
km: « ដំបូង

en: last »
km: ចុងក្រោយ »

en: 1 user | @count users
km[0]: ​អ្នក​ប្រើ ១ នាក់

en: ok
km: យល់ព្រម

en: Context
km: បរិបទ

en: Edit comment
km: ​កែ​សម្រួល​មតិយោបល់

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
km: ការ​ណែនាំ​អំពី​ការ​កំណត់​ពាក្យសម្ងាត់​ឡើង​វិញ ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​ទៅ %name នៅ %email ។

en: Account
km: គណនី

en: Any
km: ណា​មួយ

en: Node count
km: ចំនួន​ថ្នាំង

en: Field settings
km: ការ​កំណត់​វាល

en: Skip to main content
km: រំលង​​ទៅ​មាតិកា​សំខាន់​

en: Search content
km: ស្វែង​រក​មាតិកា

en: Number of comments
km: ចំនួន​មតិ​យោបល់

en: Content ID
km: លេខ​សម្គាល់​មាតិកា

en: About
km: អំពី

en: and
km: និង

en: Unpublish comment
km: មិនបោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិ​យោបល់

en: field
km: វាល

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: Save permissions
km: រក្សាទុក​សិទ្ធិ

en: Effect
km: បែប​ផែន

en: Error message
km: សារ​កំហុស

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: Direction
km: ទិស

en: No content available.
km: គ្មា​ន​មាតិកា​ទេ​ ។

en: Run cron
km: រត់ cron

en: IP address
km: អាសយដ្ឋាន​ IP

en: Primary tabs
km: ផ្ទាំង​ចម្បង

en: Secondary tabs
km: ផ្ទាំង​រង

en: Boolean
km: ប៊ូលីន

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Uses
km: ប្រើ

en: Search index
km: ស្វែង​រក​លិបិក្រម

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: Publish comment
km: បោះ​ពុម្ព​ផ្សាយ​មតិយោបល់

en: Add link
km: បន្ថែម​តំណ

en: form
km: សំណុំ​បែបបទ​

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: Drag to re-order
km: អូស​ដើម្បី​ធ្វើ​លំដាប់​ឡើងវិញ

en: The installation has encountered an error.
km: ការដំឡើង​មាន​កំហុស ។

en: HTML filter
km: ​តម្រង HTML

en: Copy of the revision from %date.
km: ច្បាប់​ថត​ចម្លង​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​ពី %date ។

en: @type: reverted %title revision %revision.
km: @type ៖ បាន​ត្រឡប់ %title ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ %revision ។

en: Post settings
km: ការ​កំណត់​ការ​​ប្រកាស

en: Add content type
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Minimum word length to index
km: ប្រវែង​ពាក្យ​អប្បបរមា ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ​លិបិក្រម

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
km: ចំនួន​តួ​អក្សរ​ដែល​ពាក្យ​ត្រូវ​ធ្វើ​លិបិក្រម ។ ការ​កំណត់​ទាប​ជាង មាន​ន័យ​ថា​ធ្វើ​ឲ្យ​ជួរ​លទ្ធផល​ការ​ស្វែងរក​ប្រសើរ ប៉ុន្តែ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ធំ​ជាង ។ សំណួរ​ស្វែងរក​ត្រូវ​តែ​មាន​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​មាន​ទំហំ​នេះ (ឬ​វែង​ជាង) ។

en: Simple CJK handling
km: ការ​ដោះស្រាយ​ CJK ធម្មតា

en: No modules selected.
km: គ្មាន​ម៉ូឌុល​បានជ្រើស ។

en: Cron ran successfully.
km: Cron បាន​រត់​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: No modules are available to uninstall.
km: គ្មាន​ម៉ូឌុល​ត្រូវ​លុប​ទេ ។

en: Powered by Drupal
km: ដំណើរ​ការ​ដោយ​​ Drupal

en: Cancel account
km: បោះ​បង់​គណនី

en: Not restricted
km: មិន​ត្រូវ​បាន​​ដាក់​កម្រិត

en: Edit URL
km: កែ​សម្រួល​ URL

en: Date changed
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​ផ្លាស់​ប្តូរ ។

en: Main page content
km: មាតិកា​ទំព័រ​មេ

en: Default country
km: ប្រទេស​លំនាំ​ដើម​

en: (active tab)
km: (ផ្ទាំង​សកម្ម)

en: Only the listed pages
km: តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ជាក់​ទំព័រ​ដោយ​ប្រើ​ផ្លួវ​របស់​ពួក​វា​ ។ បញ្ចូល​ផ្លូវ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ជួរ ។ សញ្ញា​ '*' ​ជា​តួ​អក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ជា​ឧទាហរណ៍​គឺ​ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ និង​ %blog-wildcard ​សម្រាប់​រាល់​កំណត់​ហេតុ​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ​ ។

en: Full comment
km: មតិ​​យោបល់​ទាំង​មូល

en: Save comment
km: រក្សា​ទុក​មតិយោបល់​

en: Hide summary
km: លាក់​សង្ខេប

en: Edit summary
km: កែ​សម្រួល​សង្ខេប

en: Manage display
km: គ្រប់​គ្រង​ការ​បង្ហាញ

en: Update style
km: ធ្វើ​ច្ចុប្បន្នភាព​រចនាប័ទ្ម

en: Add effect
km: បន្ថែម​បែប​ផែន

en: Machine name: @name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ៖ @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាន​បាន​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ក្រៅ​ពី​ %invalid ។

en: Delete selected content
km: លុប​មាតិកា​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Deleted @count posts.
km: បាន​លុប​ប្រកាស​ @count ​។

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
km[0]: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ធាតុ​នេះ​ឬ​?

en: Revision log message
km: សារ​កំណត់​ហេតុ​នៃ​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Full content
km: មាតិកា​ទាំង​មូល

en: Find and manage content.
km: ស្វែង​រក និង​គ្រប់​គ្រង​មាតិកា ។

en: Tools that enhance the user interface.
km: ឧបករណ៍​ដែល​ធ្វើ​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​ប្រសើរ​ឡើង ។

en: No people available.
km: គ្មាន​មនុស្ស​ទេ ។

en: An administrator created an account for you at [site:name]
km: អ្នកគ្រប់គ្រង​បានបង្កើត​គណនី​សម្រាប់​អ្នក​នៅ [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
km: រក​ និង​គ្រប់​គ្រង​មនុស្ស​ដែល​មាន​ទំនាក់​ទំនង​ជាមួយ​តំបន់​បណ្តាញ​របស់​អ្នក​ ។

en: Is not empty (NOT NULL)
km: មិន​ទទេ​នោះ​ទេ (មិន​មែន​ទទេ)

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
km: តម្រៀប​លំដាប់​ជួរដេក​ឡើងវិញ តាមរយៈ​ភាព​សំខាន់​ជា​លេខ ជំនួស​ឲ្យ​ការ​អូស ។

en: New field name
km: ឈ្មោះ​វាល​ថ្មី

en: Post comments
km: ប្រកាស​មតិ​យោបល់

en: Text Formats
km: ទ្រង់ទ្រាយ​អត្ថបទ

en: Install new module
km: ដំឡើង​ម៉ូឌុល​ថ្មី

en: Install new theme
km: ដំឡើង​ស្បែក​ថ្មី

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
km: គ្រប់គ្រង​គណនី​អ្នកប្រើ តួនាទី និង​សិទ្ធិ ។

en: Weight for @title
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់ @title

en: Weight for row @number
km: ភាព​សំខាន់​សម្រាប់​ជួរដេក @number

en: Allowed values list: invalid input.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ៖ ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
km: បញ្ជី​តម្លៃ​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត ៖ តម្លៃ​មួយ​ចំនួន កំពុង​ត្រូវ​បាន​យកចេញ អំឡុង​ពេល​ស្ថិត​ក្នុង​ការ​ប្រើប្រាស់ ។
