Open Social (8.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (1730 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: title
hu: cím

en: value
hu: érték

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Forgot password?
hu: Elfelejtett jelszó?

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Groups
hu: Csoportok

en: Is
hu: Van

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Closed
hu: Lezárt

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Delete group
hu: Csoport törlése

en: Read more
hu: Tovább

en: more
hu: tovább

en: Disable
hu: Letiltás

en: optional
hu: nem kötelező

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: ERROR
hu: HIBA

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Download
hu: Letölt

en: Version
hu: Verzió

en: core
hu: alaprendszer

en: view
hu: megtekintés

en: all
hu: mind

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: default
hu: alapértelmezés

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Container
hu: Tároló

en: Types
hu: Típusok

en: Parent
hu: Szülő

en: Parents
hu: Szülők

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Book
hu: Könyv

en: Back
hu: Vissza

en: Field
hu: Mező

en: container
hu: tároló

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: username
hu: felhasználónév

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Manage
hu: Kezelés

en: Region
hu: Régió

en: Visible
hu: Látható

en: Menu
hu: Menü

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Event
hu: Esemény

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: name
hu: név

en: path
hu: útvonal

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: type
hu: típus

en: Mail
hu: Levél

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: file
hu: fájl

en: status
hu: állapot

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: Create
hu: Létrehozás

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: vocabularies
hu: szótárak

en: Menu item
hu: Menüpont

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Done
hu: Kész

en: Post
hu: Tartalom

en: Area
hu: Terület

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Site
hu: Webhely

en: Database
hu: Adatbázis

en: Not found
hu: Nem található

en: Url
hu: Webcím

en: Module
hu: Modul

en: Off
hu: Ki

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: To
hu: Hova

en: Custom
hu: Egyéni

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Group ID
hu: Csoportazonosító

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: Variable name
hu: Változónév

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Message type
hu: Üzenet típusa

en: Message text
hu: Üzenet szövege

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Is not
hu: Nem

en: Count
hu: Mennyiség

en: Normal
hu: Általános

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: active
hu: aktív

en: N/A
hu: Nincs adat

en: %time ago
hu: %time óta

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Authored by
hu: Szerző

en: Advanced
hu: Haladó

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Data Type
hu: Adattípus

en: Details
hu: Részletek

en: Load
hu: Betöltés

en: Processors
hu: Feldolgozók

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Recipient
hu: Címzett

en: Company
hu: Cég

en: Members
hu: Tagok

en: node
hu: tartalom

en: Transliteration
hu: Latinbetűs átirat

en: General
hu: Általános

en: Method
hu: Mód

en: Events
hu: Események

en: View all
hu: Összes megtekintése

en: Upcoming events
hu: Közelgő események

en: Now
hu: Most

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Configuration
hu: Beállítás

en: access content
hu: hozzáférés a tartalmakhoz

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect all
hu: Minden kiválasztás megszüntetése

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Class
hu: Osztály

en: String
hu: Karaktersorozat

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Last
hu: Utolsó

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Save and edit
hu: Mentés és szerkesztés

en: Tools
hu: Eszközök

en: Clone
hu: Klónozás

en: Tab
hu: Fül

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Filters
hu: Szűrők

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: class
hu: osztály

en: Integer
hu: Egész szám

en: template
hu: sablon

en: Default state
hu: Alapértelmezett állapot

en: Profile name
hu: Profilnév

en: bottom
hu: lent

en: top
hu: fent

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Profile
hu: Profil

en: Clear cache
hu: Gyorsítótár törlése

en: Static
hu: Állandó

en: Close
hu: Bezár

en: @name module
hu: @name modul

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Add a comment
hu: Hozzászólás írása

en: Original
hu: Eredeti

en: Function
hu: Függvény

en: Tracker
hu: Követő

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Location name
hu: Helyszín neve

en: City
hu: Város

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Sort by
hu: Rendezés

en: show
hu: megjelenítés

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Department
hu: Tanszék

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Hidden
hu: Rejtett

en: create
hu: létrehozás

en: Root
hu: Gyökér

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Boost
hu: Kiemelés

en: in
hu: ebben

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Switch
hu: Váltás

en: Zip code
hu: Irányítószám

en: Processor settings
hu: Feldolgozó beállítások

en: ago
hu: óta

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Clear
hu: Törlés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: update
hu: frissítés

en: The configuration was deleted.
hu: A beállítás törölve

en: No groups found.
hu: Nem találhatóak csoportok.

en: Add new group
hu: Új csoport hozzáadása

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: Front page
hu: Címlap

en: site
hu: webhely

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: Topics
hu: Témák

en: Topic
hu: Témakör

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Available tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Activity
hu: Tevékenység

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: First
hu: Első

en: Union
hu: Unió

en: Limit
hu: Korlát

en: NO
hu: NEM

en: YES
hu: IGEN

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: author
hu: szerző

en: Entity
hu: Entitás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Buttons
hu: Gombok

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: Server name
hu: Kiszolgáló neve

en: Purge
hu: Tisztítás

en: profile
hu: profil

en: Post comment
hu: Beküldés

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: Role filter
hu: Szerepkör-szűrő

en: Info
hu: Infó

en: White
hu: Fehér

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: People
hu: Emberek

en: Generic
hu: Általános

en: terms
hu: kifejezések

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Reference
hu: Referencia

en: or
hu: vagy

en: archive
hu: archiválás

en: Add Post
hu: Bejegyzés hozzáadása

en: public
hu: nyilvános

en: Revision
hu: Változat

en: Access Denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Installed
hu: Telepített

en: Scope
hu: Hatókör

en: Show comments
hu: Hozzászólások mutatása

en: Plugin
hu: Beépülő

en: not active
hu: nem aktív

en: Reversed
hu: Fordított

en: Changed
hu: Módosítva

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Street address
hu: Utca

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Province
hu: Tartomány

en: County
hu: Megye

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: missing
hu: hiányzó

en: Assets
hu: Eszközök

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hu: %name felhasználó zárolt, vagy még nincs aktiválva.

en: Login attempt failed for %user.
hu: %user bejelentkezése sikertelen.

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: image
hu: kép

en: Themes
hu: Sminkek

en: Translations
hu: Fordítások

en: Join
hu: Kapcsolás

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Locality
hu: Helység

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Excerpt
hu: Szemelvény

en: users
hu: felhasználók

en: Tabs
hu: Fülek

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Message Text
hu: Üzenet szövege

en: Group settings
hu: Csoportok beállításai

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Join group
hu: Csatlakozás a csoporthoz

en: Leave group
hu: Csoport elhagyása

en: Group roles
hu: Szerepkör jogosultságai

en: 1 member | @count members
hu[0]: 1 tag
hu[1]: @count tag

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Information
hu: Információ

en: Plugins
hu: Beépülők

en: Translated
hu: Lefordított

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Menus
hu: Menük

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Search Index
hu: Keresési index

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Decimal
hu: Decimális

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Zones
hu: Zónák

en: Zone ID
hu: Zóna ID

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Request
hu: Felkérés

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Profiles
hu: Profilok

en: Add new profile
hu: Új profil hozzáadása

en: Reply
hu: Válasz

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Search users
hu: Felhasználó keresése

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Add server
hu: Kiszolgáló hozzáadása

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Group node
hu: Csoport

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: Available
hu: Elérhető

en: video
hu: videó

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Are you sure you want to delete the group %name?
hu: %name csoport biztosan törölhető?

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Session viewer
hu: Munkamenet-nézegető

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Execute PHP
hu: PHP futtatása

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
hu: A lekérdezési tábla rendezhető a lekérdezés végrehajtási sorrendje vagy csökkenő sorrendben az időtartama szerint.

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorsítótárazás jele lehet.

en: PHP code to execute
hu: Futtatandó PHP kód

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
hu: Kód megadása. A <code>&lt;?php ?&gt;</code> jelölést nem szabad használni.

en: Execute
hu: Végrehajt

en: New value
hu: Új érték

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
hu: Ha egyik ilyen modul sincs telepítve, akkor igazából nincs szükség a devel_node_access modulra. Ez a modul a fejlesztés során történő használatra van szánva, hogy a fejlesztők és az adminisztrátorok meggyőződhessenek arról, hogy a node_access tábla megfelelően működik. Egy éles webhelyen valószínűleg nincs szükség az engedélyezésére.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
hu: A hozzáférés engedélyezett minden tartalomhoz (minden felhasználó)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján minden felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. A használt hozzáférés vezérlő moduloktól függően ezeket a bejegyzéseket érdemes törölni. Ha nincs használatban hozzáférés vezérlő modul, akkor valószínűleg így lehet hagyni.

en: realm
hu: tartomány

en: Legacy Nodes
hu: Örökölt tartalmak

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
hu: !num olyan tartalom van a node táblában, ami nem szerepel a node_access táblában. Ha van telepített hozzáférés vezérlő modul, akkor ezek a tartalmak valószínűleg el vannak rejtve a felhasználók elől. Ezt az okozhatja, hogy a tartalom a hozzáférés vezérlő modul engedélyezése előtt lett közzétéve. Ebben az esetben a tartalmak manuális módosítása hozzáadja a node_access táblához, amivel megoldja ezt a problémát.

en: All Nodes Represented
hu: Minden tartalom szerepel

en: All nodes are represented in the node_access table.
hu: Minden tartalom szerepel a node_access táblában.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
hu: A hozzáférés engedélyezve lett minden tartalomhoz (néhány felhasználónak)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
hu: A node_access tábla olyan bejegyzéseket tartalmaz, ami alapján néhány felhasználó hozzáférhet az összes tartalomhoz. Ez teljesen normális lehet, függően a használt hozzáférés vezérlő moduloktól.

en: Access Granted to Some Nodes
hu: A hozzáférés engedélyezve lett néhány tartalomhoz

en: public nodes
hu: nyilvános tartalmak

en: Public Nodes
hu: Nyilvános tartalmak

en: Summary by Realm
hu: Összegzés tartomány szerint

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
hu: A következő tartomány korlátozott hozzáférést biztosít néhány meghatározott tartalomhoz.

en: private nodes
hu: Privát tartalmak

en: Protected Nodes
hu: Védett tartalmak

en: explained
hu: magyarázat

en: ok
hu: rendben

en: ignored
hu: mellőzött

en: empty
hu: üres

en: illegitimate
hu: jogtalan

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
hu: Az alacsonyabb prioritás miatt NEM kell ebben lennie: !na

en: alien
hu: idegen

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
hu: Az ismeretlen származás miatt NEM kell ebben lennie: !na.

en: This entry grants access to this node to this user.
hu: Ez a bejegyzés hozzéférést biztosít ehhez a tartalomhoz, ennek a felhasználónak.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: Packages
hu: Csomagok

en: Package
hu: Csomag

en: All types
hu: Minden típus

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Organization
hu: Szervezet

en: Add role
hu: Szerepkör létrehozása

en: Interests
hu: Érdeklődési körök

en: Country code
hu: Országkód

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Edit comment
hu: Hozzászólás szerkesztése

en: contains
hu: tartalmazza

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hu: A jelszó átállításával kapcsolatos tudnivalókat a rendszer elküldte %name részére, %email címre.

en: Account
hu: Saját adatok

en: Joined
hu: Csatlakozott

en: Data
hu: Adat

en: Item language
hu: Elem nyelve

en: Any
hu: Bármelyik

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Search content
hu: Tartalmak keresése

en: Number of comments
hu: Megjegyzések száma

en: Content ID
hu: Tartalomazonosító (Content ID)

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Sign up
hu: Jelentkezés

en: About
hu: Leírás

en: Data types
hu: Adattípusok

en: and
hu: és

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Contact name
hu: Kapcsolattartó neve

en: Zone
hu: Körzet

en: Index name
hu: Index neve

en: Member
hu: Tag

en: Untranslated
hu: Fordítatlan

en: field
hu: mező

en: Notification
hu: Értesítés

en: Breadcrumb visibility
hu: A morzsa láthatósága

en: Namespace
hu: Névtér

en: Regions
hu: Régiók

en: Character set
hu: Karakterkészlet

en: Target
hu: Cél

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Relevance
hu: Relevancia

en: Element
hu: HTML elem

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: Effect
hu: Hatás

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Speed
hu: Sebesség

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Authenticated
hu: Azonosított

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Delete Comment
hu: Hozzászólás törlése

en: Memory
hu: Memória

en: ascending
hu: növekvő

en: descending
hu: csökkenő

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Supported
hu: Támogatott

en: Allow non-admins to override the default publishing options for nodes they can edit.
hu: Adminisztrátori szerepkörrel nem bíró felhasználók számára az általuk szerkesztett tartalmak alapértelmezett közzétételi állapotának felülírásának engedélyezése.

en: Direction
hu: Irány

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Address format
hu: Címforma

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Address formats
hu: Címformátumok

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Instances
hu: Példányok

en: Assignment
hu: Hozzárendelés

en: count
hu: darab

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: PHP Extensions
hu: PHP-kiterjesztések

en: Tables
hu: Táblázatok

en: IP address
hu: IP-cím

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Control
hu: Vezérlés

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Applies to
hu: Legyen alkalmazva

en: hover
hu: egér az elem felett

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Boolean
hu: Logikai

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Drupal version
hu: Drupal verzió

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: User profiles
hu: Felhasználói profilok

en: Root term
hu: Gyökérkifejezés

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Uses
hu: Használat

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: The menu router has been rebuilt.
hu: Az útvonalirányító újraépítése megtörtént.

en: exclude
hu: kizárva

en: Closure
hu: Lezáró

en: Add a group
hu: Egy csoport hozzáadása

en: Config
hu: Beállítás

en: priority
hu: fontosság

en: Search index
hu: Keresési index

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Group types
hu: Csoporttípusok

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: API Site
hu: API webhely

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: {empty}
hu: {üres}

en: 1 character | @count characters
hu[0]: 1 karakter
hu[1]: @count karakter

en: 1 element | @count elements
hu[0]: 1 elem
hu[1]: @count elem

en: Rebuild menus
hu: Menük újraépítése

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
hu: Menü újraépítése a hook_menu() alapján és az egyéni módosítások törlése. Minden menüelem visszakapja az alapértelmezés szerinti beállításait.

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Execute some PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorsítótár

en: Devel settings
hu: Devel modul beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Should be in !na but isn't!
hu: Itt kellene lennie, de nincs: !na.

en: Node_access summary
hu: Node_access összefoglaló

en: Backend
hu: Háttérrendszer

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Your interests
hu: Érdeklődési köreid

en: Sum
hu: Összegzés

en: Display method
hu: Megjelenítés módja

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: NOTE
hu: MEGJEGYZÉS

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: click
hu: kattintás

en: Cron batch size
hu: Időzítő kötegelt futtatási mérete

en: Rebuild Menu
hu: Menü újraépítése

en: form
hu: űrlap

en: No results
hu: Nincs eredmény

en: Database Server
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Allowed formats
hu: Megengedett formátumok

en: Enhances the core input format system by managing input format defaults and settings.
hu: Javítja a rendszer beviteli formátum kezelő rendszerét a beviteli formák alapértelmezéseivel és beállításáival.

en: - All -
hu: – Mind –

en: Circle
hu: Kör

en: Compact
hu: Tömör

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Download feature
hu: Jellemző letöltése

en: Dependency
hu: Függőség

en: Array
hu: Tömb

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Link ID
hu: Hivatkozás azonosító

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Pagination
hu: Oldalszámozás

en: Execute PHP code
hu: PHP kód futtatása

en: Edit group roles
hu: Csoportszerepkörök szerkesztése

en: The installation has encountered an error.
hu: A telepítő hibát észlelt.

en: HTML filter
hu: HTML-szűrő

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra visszaállítva.

en: Post settings
hu: Tartalmak beállításai

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: Minimum word length to index
hu: Az indexelt szavak legkisebb hossza

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
hu: Az a karakterszám, amellyel megegyező hosszúságú vagy hosszabb szavak az indexbe kerülnek. A kisebb érték jobb keresési eredményt nyújt nagyobb adatbázisméret mellett. Minden keresési feltételnek legalább egy olyan kifejezést kell tartalmaznia, amely legalább ennyi karakterből áll.

en: Simple CJK handling
hu: Egyszerű KJK kezelés

en: No modules selected.
hu: Nincs modul kiválasztva.

en: Cron ran successfully.
hu: Az időzített feladatok sikeresen lefutottak.

en: No modules are available to uninstall.
hu: Nincs eltávolítható modul.

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: Profile image
hu: Profilkép

en: Organisation
hu: Szervezet

en: Data source
hu: Adatforrás

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Redirect 403 to User Login
hu: Átírányítás a bejeletkezéshez

en: Display access denied message on login page
hu: Jelenítse meg a hozzáférés megtagadva üzenetet a bejelentkezési oldalon

en: Redirect anonymous users from 403 Access Denied pages to the /user/login page.
hu: Átírányítja a be nem jelentkezett felhasználókat a hozzáférés megtagadva oldalakról a /user/login oldalra.

en: Base name
hu: Alapnév

en: Active status
hu: Aktív állapot

en: access
hu: hozzáférés

en: Single term
hu: Egy kifejezés

en: Multiple terms
hu: Több kifejezés

en: Indexed
hu: Indexelve

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Minimum word length
hu: Legkisebb szóhossz

en: Flush all caches
hu: Minden gyorsítótár ürítése

en: Group name (a-z, 0-9, _)
hu: Csoport neve (a-z, 0-9, _)

en: Add new group: you need to provide a group name.
hu: Új csoport hozzáadása: meg kell adni a csoport nevét.

en: Field group label
hu: Mezőcsoport címkéje

en: New field
hu: Új mező

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Published date
hu: Közzétételi dátum

en: The changes were successfully saved.
hu: A módosítások sikeresen elmentve.

en: Add index
hu: Index hozzáadása

en: Show links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
hu: Ezt a probléma egy fentebb lévő következménye is lehet, tehát először a korábbit kell vizsgálni.

en: unexpected
hu: váratlan

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
hu: !na táblában hibák vannak! Lehet, hogy most ki lehet javítani a !Rebuild_permissions futtatásával, de ez valószínűleg megsemmisíti a bizonyítékot és lehetetlenné teszi az alapvető probléma azonosítását. Ha nincs kijavítva, akkor a hibák valószínűleg újból jelentkeznek. <br /> További segítségkérés előtt NEM érdemes javítani a hibákat.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: manual
hu: kézi

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: URL field
hu: URL-mező

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: Total time
hu: Összes idő

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: Node status
hu: Tartalom állapota

en: Caller
hu: Hívó

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
hu: A hook_node_grants() ezeket a jogokat adta vissza ennek a felhasználónak.

en: !username has the following access
hu: !username felhasználónak a következő hozzáférése van

en: to node !nid:
hu: !nid tartalomhoz:

en: !NO: access content
hu: !NO: tartalom elérése

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
hu: !NO: ez a felhasználó nem rendelkezik „!access_content” joggal, ezért tiltott, hogy bármit is tegyen a tartalommal.

en: !NO: no reason
hu: !NO: nincs ok.

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
hu: !NO: Az ellenőrzések egyike sem engedélyezi, tehát tiltott.

en: Tooltips
hu: Eszköztippek

en: Activity ID
hu: Tevékenység azonosító

en: User information
hu: Felhasználói információk

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Message settings
hu: Üzenetek beállításai

en: The message text
hu: Az üzenet szövege

en: Stream
hu: Folyam

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Cancel account
hu: Fiók megszüntetése

en: Post block
hu: Beküldő blokk

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: display
hu: megjelenítés

en: Allowed roles
hu: Engedélyezett szerepkörök

en: Render
hu: Formázás

en: Destinations
hu: Célok

en: messages
hu: üzenetek

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Default country
hu: Alapértelmezés szerinti ország

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Hide summary
hu: Összefoglaló elrejtése

en: Edit summary
hu: Összefoglaló szerkesztése

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Machine name: @name
hu: Programok által olvasható név: @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: Delete selected content
hu: Megjelölt tartalmak törlése

en: Deleted @count posts.
hu: @count tartalom törölve lett.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hu[0]: Biztosan törölhető ez az elem?
hu[1]: Biztosan törölhetőek ezek az elemek?

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Find and manage content.
hu: Tartalmakat keres és kezel.

en: Tools that enhance the user interface.
hu: Eszköz, melynek segítségével a felhasználói élmény emelhető.

en: No people available.
hu: Nincsenek a webhellyel kapcsolatban álló emberek.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
hu: [site:name] adminisztrátora által létrehozott új felhasználói fiók elkészült

en: Find and manage people interacting with your site.
hu: A webhellyel kapcsolatban álló emberek keresése és adminisztrációja.

en: The postal code.
hu: Az irányítószám.

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Group type
hu: Csoporttípus

en: Are you sure you want to revert the revision?
hu: A változat biztosan visszaállítható?

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
hu: Fejlesztői kimenet megtekintése mint például változó kiírás, lekérdezésnapló, stb.

en: Access developer information
hu: Fejlesztői információk elérése

en: Switch users
hu: Felhasználóváltás

en: Field info
hu: Mezőinformáció

en: Access DNA information
hu: DNA információ elérése

en: static
hu: állandó

en: (Some of the table elements provide additional information if you hover your mouse over them.)
hu: (Néhány táblaelemről további információhoz lehet jutni az egeret az elem fölé mozgatva.)

en: !username has the %bypass_node_access permission and thus full access to all nodes.
hu: !username %bypass_node_access jogosultsággal rendelkezik így teljes hozzáférése van minden tartalomhoz.

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
hu: (Ez a táblázat felsorolja a legutóbbi aktív felhasználókat. További részletekhez az egeret az eredmény fölé húzva lehet hozzájutni.)

en: !NO: invalid $op
hu: !NO: érvénytelen $op

en: '@op' is an invalid operation!
hu: '@op' egy érvénytelen művelet!

en: !YES: bypass node access
hu: !YES: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
hu: !YES: Ez a felhasználó '!bypass_node_access' jogosultsággal rendelkezik és bármit megtehet a tartalmakkal.

en: bypass node access
hu: tartalomhozzáférés megkerülése

en: !NO: by %module
hu: !NO: %module által

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers.

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers &ndash; even though the following module(s) would allow it: @allowers.
hu: !NO: hook_node_access() a következő modulokból tiltja ezt: @deniers &ndash; annak ellenére, hogy a következő modulok engedélyeznék: @allowers.

en: !YES: by %module
hu: !YES: %module által

en: !YES: hook_node_access() of the following module(s) allows this: @allowers.
hu: !YES: hook_node_access() a következő modulokból engedélyezi ezt: @allowers.

en: !YES: view own unpublished content
hu: !YES: saját rejtett tartalmak megtekintése

en: !YES: The node is unpublished, but the user has the '!view_own_unpublished_content' permission.
hu: !YES: A tartalom rejtett, de a felhasználó '!view_own_unpublished_content' jogosultsággal rendelkezik.

en: view own unpublished content
hu: saját rejtett tartalom megtekintése

en: This is most likely due to a withheld permission.
hu: Ezt valószínűleg egy visszatartott jogosultság okozza.

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the <a href="
hu: Drupal fejlesztőket és adminisztrátorokat node_access-el segítő oldalak és blokkok. A devel blokkokat itt lehet kezelni:

en: Developer blocks and page illustrating relevant node_access records.
hu: Fejlesztői blokk és oldal a lényeges node_access rekordok ábrázolásához.

en: Add custom block
hu: Egyéni blokk hozzáadása

en: Administrative area
hu: Közigazgatási terület

en: Read-only
hu: Csak olvasható

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes. This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
hu: A következő tartomány úgy tűnik, hogy néhány meghatározott tartalomhoz teljes felhasználói hozzáférést biztosít. Ez teljesen normális, ha a tartalom egy része nyilvánosan elérhető.

en: Devel Node Access has detected duplicate records returned from %function:
hu: A <em>Devel Node Access</em> észlelte, hogy %function duplikált rekordokkal tért vissza:

en: removed
hu: eltávolított

en: Was removed in @func; not in !na.
hu: Eltávolítva ebben: @func; nem ebben !na.

en: wrong
hu: hibás

en: Is rightfully in !na but at least one access flag is wrong!
hu: Jogosan van ebben: !na, de legalább egy hozzáférési jelző hibás!

en: removed!
hu: eltávolított!

en: Was removed in @func; should NOT be in !na!
hu: El lett távolítva ebben: @func;, nem kellenne ebben lennie: !na!

en: !username (user %uid) can use these grants (if they are present above) for %access access: !list
hu: !username (felhasználó %uid) ezeket a jogokat használhatja (ha lentebb megjelennek) %access hozzáféréshez: !list

en: 1 user deleted | @count users deleted.
hu[0]: 1 felhasználó törölve lett
hu[1]: @count felhasználó törölve lett.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
hu[0]: 1 tartalom jött létre.
hu[1]: @count tartalom létrehozása befejeződött

en: Routing
hu: Útválasztás

en: Autocomplete settings
hu: Automatikusan kiegészülő beállításai

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: No tokens available.
hu: Nincs elérhető vezérjel.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
hu: A vezérjelre kattintva az beszúródik a legutoljára rákattintott mezőbe.

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: List of the currently available tokens on this site
hu: A webhelyen jelenleg elérhető vezérjelek listája

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
hu: Egy felhasználói felületet biztosít a <em>Token API</em> modulhoz és néhány hiányzó alap vezérjelhez.

en: Insert this token into your form
hu: A vezérjel beszúrása az űrlapba

en: First click a text field to insert your tokens into.
hu: Először rá kell kattintani egy szöveges mezőre, ahová a vezérjelet be kell szúrni.

en: Set language on nodes
hu: Nyelvbeállítás a tartalmakon

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Cookies
hu: Sütik

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Label element
hu: Címke elem

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hu: A sorok újrarendezése húzás helyett numerikus súlyuk alapján.

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
hu: %element-title a következő érvénytelen vezérjeleket használja: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
hu: A jelenlegi tartalom fordításkészletében az eredeti tartalom.

en: Account cancellation URL
hu: Fiók megszüntetésének webcíme

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
hu: A felhasználói fiók törléséhez szükséges megerősítő oldal webcíme.

en: One-time login URL
hu: Egyszeri belépés webcíme

en: The URL of the one-time login page for the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz az egyszeri belépési oldal webcíme.

en: Tokens related to menu links.
hu: A menühivatkozásokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique ID of the menu link.
hu: A menühivatkozás egyedi azonosítója.

en: The title of the menu link.
hu: A menühivatkozás címe.

en: The URL of the menu link.
hu: A menühivatkozás webcíme.

en: The menu link's parent.
hu: A menühivatkozás szülője.

en: Tokens related to the current page request.
hu: A jelenlegi laplekéréssel kapcsolatos vezérjelek.

en: Page number
hu: Oldalszám

en: The book page associated with the node.
hu: A tartalomhoz rendelt könyvlap.

en: The menu link for this node.
hu: Ennek a tartalomnak a menühivatkozása.

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: No values were changed.
hu: Nem változtak értékek.

en: Index options
hu: Index lehetőségei

en: Indexed fields
hu: Indexelt mezők

en: Index now
hu: Indexelés most

en: Couldn't index items. Check the logs for details.
hu: Nem sikerült elemeket indexelni. Részletek a naplóban.

en: Add fields
hu: Mezők hozzáadása

en: Successfully indexed 1 item. | Successfully indexed @count items.
hu[0]: 1 elem indexelése megtörtént.
hu[1]: @count elem indexelése megtörtént.

en: Administer Search API
hu: Search API adminisztrálása

en: Create and configure Search API servers and indexes.
hu: Search API kiszolgálók és indexek létrehozása és beállítása.

en: Search server
hu: Keresési kiszolgáló

en: Adds the item's URL to the indexed data.
hu: Hozzáadja az elem webcímét az indexelt adathoz.

en: Fulltext
hu: Teljes szöveg

en: No valid search keys were present in the query.
hu: Nincsenek érvényes keresési kulcsok a lekérdezésben.

en: Index title attribute
hu: Cím attribútum indexelése

en: Tag boosts
hu: Címke kiemelések

en: Direct query
hu: Közvetlen lekérdezés

en: Profile types
hu: Profiltípusok

en: Query type
hu: Lekérdezéstípus

en: Searched fields
hu: Keresett mezők

en: General Information
hu: Általános információ

en: Delete entity
hu: Entitás törlése

en: Link to item
hu: Hivatkozás elemre

en: New field name
hu: Új mezőnév

en: View mode
hu: Nézetmód

en: CSS and Javascript
hu: CSS és Javascript

en: Save and publish
hu: Mentés és publikálás

en: Fulltext search
hu: Teljes szöveges keresés

en: Search several or all fulltext fields at once.
hu: Keresés több vagy akár az összes teljesen szöveges (angolul „fulltext”) mezőben egyszerre.

en: Search API Query
hu: Search API lekérdezés

en: doesn't contain
hu: nem tartalmazza

en: Post comments
hu: Hozzászólások beküldése

en: Text Formats
hu: Szövegformátumok

en: Install new module
hu: Új modul telepítése

en: Install new theme
hu: Új smink telepítése

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
hu: Felhasználói fiókok kezelése, szerepkörök és jogosultságok.

en: The menu link's root.
hu: A menühivatkozás gyökéreleme.

en: Available countries
hu: Engedélyezett országok

en: If no countries are selected, all countries will be available.
hu: Ha egyetlen ország sincs kiválasztva, akkor az összes engedélyezve lesz.

en: Profile type
hu: Profil típus

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Base theme
hu: Alapsmink

en: Message ID
hu: Üzenetazonosító

en: The unique ID of the message.
hu: Az üzenet egyedi azonosítója.

en: Social
hu: Közösségi

en: Create new feature
hu: Új jellemző létrehozása

en: Server ID
hu: Kiszolgáló azonosító

en: Allow entering any user name
hu: Bármely felhasználónév bevitelének engedélyezése

en: Entity info
hu: Entitás információk

en: Number of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások száma

en: Types of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások típusai

en: Maximum menu width
hu: Menü hossza legfeljebb

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
hu: Korlátozható a létrehozandó menü első szintű hivatkozásainak száma.

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
hu: Meghatározott számú kifejezés generálása. Jelenlegi kifejezések opcionális törlése.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
hu: Meghatározott számú szótár generálása. Jelenlegi szótárak opcionális törlése.

en: Allowed values list: invalid input.
hu: Engedélyezett értékek listája: érvénytelen adatbevitel.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
hu: Engedélyezett értékek listája: néhány érték el lett távolítva, mialatt még használatban voltak.

en: Administer group
hu: Csoport adminisztrációja

en: Group content type
hu: Csoport-tartalomtípus

en: Group permission
hu: Csoportjogosultság

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Run arbitrary PHP from a block.
hu: Tetszőleges PHP kód futtatása egy blokkból.

en: Become any user on the site with just a click.
hu: Bármely regisztrált felhasználó szerepébe lehet lépni egyetlen kattintásra.

en: Asc
hu: Növ

en: Add new view
hu: Új nézet

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: Tokens related to the current date and time.
hu: A jelenlegi dátummal és idővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The URL of the @entity.
hu: @entity webcíme.

en: The content type of the node.
hu: A tartalom típusa.

en: Tokens related to content types.
hu: A tartalomtípusokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The name of the content type.
hu: A tartalomtípus neve.

en: The unique machine-readable name of the content type.
hu: A tartalomtípus egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the content type.
hu: A tartalomtípus lehetséges leírása.

en: The number of nodes belonging to the content type.
hu: A tartalomtípushoz kapcsolódó tartalmak száma.

en: The URL of the content type's edit page.
hu: A tartalomtípus szerkesztési oldalának webcíme.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
hu: A taxonómiakifejezés szerkesztési oldalának webcíme.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
hu: A szótár szerkesztési oldalának webcíme.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
hu: Az aktuális oldal tényleges argumentuma (például: „arg:1” értéke a „node/1” oldalon „1”).

en: Tokens related to URLs.
hu: A webcímekkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Relative URL
hu: Relatív webcím

en: The relative URL.
hu: A relatív webcím.

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: The absolute URL.
hu: Az abszolút webcím.

en: Tokens related to menus.
hu: A menükkel kapcsolatos vezérjelek.

en: The unique machine-readable name of the menu.
hu: A menü egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the menu.
hu: A menü lehetséges leírása.

en: Menu link count
hu: Menühivatkozás száma

en: The number of menu links belonging to the menu.
hu: A menühöz tartozó menüpontok száma.

en: The URL of the menu's edit page.
hu: A menü szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu of the menu link.
hu: A menühivatkozás menüje.

en: The URL of the menu link's edit page.
hu: A menühivatkozás szerkesztési oldalának webcíme.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
hu[0]: %element-title: legalább egy vezérjelet tartalmaznia kell.
hu[1]: %element-title: legalább @count vezérjelet tartalmaznia kell.

en: Content access
hu: Tartalom elérés

en: Field group format:
hu: Mezőcsoport formátum:

en: Weight for new group
hu: Új csoport súlya

en: Add new group: the group name %group_name already exists.
hu: Új csoport hozzáadása: %group_name csoportnév már létezik.

en: Are you sure you want to delete the group %group?
hu: %group csoport biztosan törölhető?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
hu: %group csoport eltávolítva %type tartalomtípusból.

en: Extra CSS classes
hu: Extra CSS osztályok

en: Blind
hu: Vak

en: Horizontal Tabs
hu: Vízszintes fülek

en: Fieldgroups
hu: Mezőcsoportok

en: Uninstalled
hu: Eltávolítva

en: Differences
hu: Különbségek

en: The entered text is no valid regular expression.
hu: A megadott szöveg érvénytelen reguláris kifejezés.

en: New group %label successfully created.
hu: Új %label csoport sikeresen létrehozva.

en: Required fields
hu: Kötelező mezők

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Ha ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 (VAGY) vagy 1,2,3 (ÉS) formában.

en: Master
hu: Mester

en: User limit
hu: Felhasználói korlát

en: Address line 1
hu: Címsor 1

en: Address line 2
hu: Címsor 2

en: Neighborhood
hu: Környék

en: Group membership
hu: Csoporttagság

en: Override %type_name published option.
hu: %type_name közzétételi beállításának felülbírálása.

en: Override %type_name promote to front page option.
hu: %type_name címlapra helyezésének felülbírálása.

en: Override %type_name sticky option.
hu: %type_name oldal tetején kiemelt beállításának felülbírálása.

en: Override %type_name revision option.
hu: %type_name új változatként való mentésének felülbírálása.

en: Enter %type_name revision log entry.
hu: %type_name változatinformációjának szövege.

en: Override %type_name authored on option.
hu: %type_name létrehozási dátumának felülbírálása.

en: Override %type_name authored by option.
hu: %type_name létrehozó felhasználójának felülbírálása.

en: The field name
hu: A mező neve

en: The user roles associated with the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz rendelt szerepkörök.

en: Brief URL
hu: Rövid webcím

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
hu: A webcím a protokoll és a záró perjel nélkül.

en: Tokens related to arrays of strings.
hu: Karaktersorozatok tömbjével kapcsolatos vezérjelek.

en: The first element of the array.
hu: A tömb első eleme.

en: The last element of the array.
hu: A tömb utolsó eleme.

en: The number of elements in the array.
hu: A tömbben lévő elemek száma.

en: The array reversed.
hu: A tömb fordítva.

en: The array of keys of the array.
hu: A tömb kulcsainak tömbje.

en: Imploded
hu: Összefűzött

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
hu: A tömb értékei összefűzve az elemek között egy egyedi karaktersorozattal.

en: Replace tokens
hu: Vezérjelek cseréje

en: Aggregated fields
hu: Összevont mezők

en: Aggregation type
hu: Összevonás típusa

en: placement
hu: elhelyezés

en: Required by:
hu: Használja:

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: Existing
hu: Meglévő

en: Responsive Images
hu: Alkalmazkodó képek

en: A date in '@type' format. (%date)
hu: Egy dátum „@type” formátumban. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés gyökérkifejezése.

en: File byte size
hu: Fájlméret bájtban

en: The size of the file, in bytes.
hu: A fájl mérete bájtokban.

en: Query string value
hu: A kérés karaktersorozatának értéke

en: The value of a specific query string field of the current page.
hu: Az aktuális oldal kéréséből egy megadott mező karaktersorozatának az értéke.

en: A random number from 0 to @max.
hu: Véletlen szám 0-tól @max-ig.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
hu: Egy véletlenszerű hasítókulcs (hash). A lehetséges algoritmusok: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
hu: %type vezérjel típusban egy vezérjel helyettesítési kísérlet történt a szükséges adatok nélkül.

en: Recipient user
hu: Címzett felhasználó

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: An autocomplete text field.
hu: Egy automatikus kiegészítést ellátó szövegmező.

en: Display the label of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitások címkéjének megjelenítése.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
hu: Az entity_view() függvény által létrehozott entitások megjelenítése.

en: Link label to the referenced entity
hu: Link címkéje a hivatkozott entitáshoz

en: Add new view mode
hu: Új nézetmód hozzáadása

en: @type field.
hu: @type mező.

en: Create @type
hu: @type létrehozása

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: No tokens available
hu: Nincs elérhető vezérjel

en: Token registry caches cleared.
hu: A vezérjel gyorsítótár törlése megtörtént.

en: The path component of the URL.
hu: A webcím útvonalösszetevője.

en: Unaliased URL
hu: Álnévmentes webcím

en: The unaliased URL.
hu: Az álnév nélküli webcím.

en: The specific value of the array.
hu: A tömb megadott értéke.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
hu: Az elérhető, e-mailekben használható vezérjelek listája megtalálható lentebb.

en: Add and configure
hu: Hozzáadás és beállítás

en: Database settings
hu: Adatbázis beállítások

en: Change handler
hu: Kezelő módosítása

en: Is empty
hu: Üres

en: Simple text
hu: Egyszerű szöveg

en: Datasource
hu: Adatforrás

en: Index status
hu: Indexelés állapota

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
hu: @group mezőcsoport nem másolható amíg ugyanolyan neven létezik már egy.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
hu: @group mezőcsoport sikeresen lemásolva.

en: Show label
hu: Címke mutatása

en: Manage form display
hu: Űrlap megjelenítésének beállítása

en: Bypass access checks
hu: Hozzáférés-ellenőrzések kihagyása

en: keyboard
hu: billentyűzet

en: Save and add
hu: Mentés és hozzáadás

en: trigger
hu: kiváltó

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: community
hu: közösség

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
hu: A menühivatkozás összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: Purge messages
hu: Üzenetek törlése

en: When enabled, old messages will be deleted.
hu: Ha engedélyezve van, a régi üzenetek törlésre kerülnek.

en: Maximal message age in days.
hu: Az üzenetek maximális életkora napokban.

en: Override global settings
hu: Globális beállítások felülbírálata

en: Cache clear
hu: Gyorstár ürítése

en: Do not begin name with numbers.
hu: Név nem kezdődhet számmal.

en: Bundle name
hu: Mezőcsoport név

en: Original @entity
hu: Eredeti @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
hu: Az eredeti @entity tulajdonsága, ha az adott @entity frissített vagy mentett.

en: The base name of the file.
hu: A fájl alapneve.

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Standard Drupal
hu: Szabványos Drupal

en: <em>None</em> is a good option when stepping through the site in your debugger.
hu: A „Nincs” jó választás lehet saját hibakereső használatakor.

en: <em>Standard Drupal</em> does not display all the information that is often needed to resolve an issue.
hu: Az <em>Egyszerű Drupal</em> nem mindig jeleníti meg valamennyi, a nehézség elhárításához egyébként hasznos tudnivalót.

en: Maximum number of characters in menu and menu link names
hu: A menük nevében és a hozzá tartozó hivatkozásban megadható betűk maximális száma

en: Plugin information
hu: Bővítményinformáció

en: E.g. name="anchor"
hu: Például name="anchor"

en: Bootstrap Theme
hu: Bootstrap smink

en: Limit allowed text formats
hu: Engedélyezett szövegformátumok korlátozása

en: Override default order
hu: Alapértelmezett sorrend felülbírálása

en: Override the gloabl order that will determine the default text format a user will get <strong>only on entity creation</strong>.
hu: Felülbírálja az alapértelmezett szövegformátumot meghatározó globális sorrendet, amelyet a felhasználó <strong>csak entitás létrehozásakor</strong> kap.

en: Search indexes
hu: Keresési indexek

en: Browse available tokens.
hu: Rendelkezésre álló vezérjelek böngészése.

en: Add new @type
hu: Új @type hozzáadása

en: Label for new group
hu: Az új csoport címkéje

en: Parent for new group
hu: Az új csoport szülőeleme

en: Machine name for new group
hu: Az új csoport gépi neve

en: The referenced entity
hu: A hivatkozott entitás

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Current interface language
hu: A felület jelenlegi nyelve

en: Briefly describe the changes you have made.
hu: Az elvégzett változtatások rövid leírása.

en: Initialized
hu: Előkészített

en: Not initialized
hu: Nincs még inicializálva

en: Installation profile
hu: Telepítési profil

en: Save and manage fields
hu: Mentés és mezők kezelése

en: View profile
hu: Profil megtekintése

en: Ip
hu: IP

en: Built to use Bootstrap, a sleek, intuitive, and powerful front-end framework for faster and easier web development.
hu: Készült a Bootstrap, egy letisztult, intuitív, és erőteljes front-end keretrendszer használatához a gyorsabb és könnyebb webfejlesztés érdekében.

en: Http
hu: HTTP

en: Rounded
hu: Lekerekített

en: Suggest additional words
hu: Javaslat további szavakra

en: Reference type
hu: Hivatkozás típusa

en: Delete the group
hu: Csoport törlése

en: Autocomplete type
hu: Automatikus kiegészítés típusa

en: Search Users
hu: Felhasználók keresése

en: Plugin configuration
hu: Bővítmény konfiguráció

en: Icons by Glyphicons
hu: Ikonok a Glyphiconstól

en: Installed Version
hu: Telepített verzió

en: No longer required
hu: Használaton kívüli

en: Package will be removed on the next Composer update
hu: A csomag törlődik a Composer frissítéskor (azaz az „update” parancs) következő futásakor

en: Status of Packages Managed by Composer
hu: A Composer-rel kezelt csomagok állapota

en: Dependencies installed
hu: A függőségek sikeresen települtek.

en: Visit the <a href="@url">package status page</a> to view the status of individual packages.
hu: Az egyes csomagok állapotát lásd a <a href="@url">csomag állapot oldalon</a>.

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: @type %info has been created.
hu: @type típusú %info blokk létrehozva.

en: @type %info has been updated.
hu: @type %info frissítve.

en: @type: added %info.
hu: @type: %info hozzáadva.

en: @type: updated %info.
hu: @type: %info frissítve.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
hu: Ezzel a mezővel korlátlan számú fájl tölthető fel.

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: Save and keep published
hu: Mentés és megtartás közzétettként

en: Save and unpublish
hu: Mentés és elrejtés

en: Save as unpublished
hu: Mentés rejtettként

en: Save and keep unpublished
hu: Mentés és megtartás rejtettként

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
hu: Tovább <span class="visually-hidden">(@title)</span>

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
hu: Kereséshez be kell írni a modul nevének, vagy leírásának egy részletét

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: Login attempt failed from %ip.
hu: %ip IP-címről sikertelen bejelentkezési kísérlet.

en: What's on your mind?
hu: Mi jár a fejedben?

en: No messages created yet
hu: Még nem lett létrehozva egyetlen üzenet sem

en: Display the ID of the referenced entities.
hu: A hivatkozott entitás azonosítójának megjelenítése.

en: menus
hu: menük

en: E.g. div, section, aside etc.
hu: Például: „div”, „section”, „aside”, stb...

en: Suggest word endings
hu: Javaslat szó végére

en: Responsive Tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: Total: @count
hu: Összesen: @count

en: Access denied. You must log in to view this page.
hu: A hozzáférés megtagadva. A kért oldal eléréséhez be kell jelentkezni.

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
hu: Hivatkozott entitás (%type: %id) nem létezik.

[ctx: Sort order]
en: Order
hu: Rendezés

en: Enter module name
hu: A modul neve

en: Bootstrap settings
hu: Bootstrap beállítások

en: Override Global Settings
hu: Általános beállítások felülírása

en: Bootstrap Settings
hu: Bootstrap beállításai

en: Only in admin areas
hu: Csak az adminisztrációs területeken

en: Show current page title at end
hu: Aktuális oldal címének mutatása a morzsa végén

en: Bootstrap (default)
hu: Bootstrap (alapértelmezés szerinti)

en: Inverse
hu: Fordított

en: Navbar Position
hu: Navbar pozíciója

en: Static Top
hu: Statikusan fent

en: Fixed Top
hu: Lap tetején rögzítve

en: Fixed Bottom
hu: Lap alján rögzítve

en: Inverse navbar style
hu: Fordított navbar stílus

en: Select if you want the inverse navbar style.
hu: A fordított navbar stílus kiválasztása.

en: .well (normal)
hu: .well (általános)

en: .well-sm (small)
hu: .well-sm (kicsi)

en: .well-lg (large)
hu: .well-lg (nagy)

en: Bootstrap Wells
hu: Bootstrap „Well”-ek

en: Download Archive
hu: Archívum letöltése

en: Custom block library
hu: Egyéni blokkok könyvtára

en: One file only. | Maximum @count files.
hu[0]: Csak egy fájl.
hu[1]: Legfeljebb @count fájl.

en: Reset your password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Popovers
hu: Felugró üzenetek

en: Write
hu: Írás

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is enabled.
hu: Mindenképp engedélyezni kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: If your site has a module dedicated to handling breadcrumbs already, ensure this setting is disabled.
hu: Mindenképp tiltani kell ezt a beállítást ha már van olyan modul telepítve ami a morzsákat kezeli.

en: Add small overlays of content, like those on the iPad, to any element for housing secondary information.
hu: Az iPad-en használthoz hasonló kis átfedést ad a tartalom bármely eleméhez, másodlagos információ kijelzéséhez.

en: Apply a CSS fade transition to the popover.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása a felugró üzeneten.

en: Insert HTML into the popover. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése a felugró üzenetbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: selector
hu: kiválasztó

en: How a popover is triggered.
hu: Mi indítsa el a felugró üzenetet.

en: delay
hu: késleltetés

en: The amount of time to delay showing and hiding the popover (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: A felugró üzenet megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Apply a CSS fade transition to the tooltip.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása az eszköztippen.

en: Insert HTML into the tooltip. If false, jQuery's text method will be used to insert content into the DOM. Use text if you're worried about XSS attacks.
hu: HTML kód beillesztése az eszköztippbe. Ha hamis, a jQuery szövegmetódusa lesz használva a tartalom DOM-ba illesztéséhez. Az XSS támadások elkerüléséhez szöveget kell használni.

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve.

en: How a tooltip is triggered.
hu: Mi indítsa el az eszköztippet.

en: The amount of time to delay showing and hiding the tooltip (in milliseconds). Does not apply to manual trigger type.
hu: Az eszköztipp megjelenítésének és elrejtésének késleltetési ideje miliszekundumban megadva. Nem alkalmazható ha a kiváltó „manual”.

en: Simple configuration
hu: Egyszerű beállítás

en: Configuration type
hu: Beállítás típusa

en: Edit @language translation for %label
hu: %label @language fordításának szerkesztése

en: Toggle navigation
hu: Navigáció átkapcsolása

en: Display the localized country name instead of the two character country code
hu: A lefordított országnév megjelenítése a kétbetűs országkód helyett

en: Delete all indexed data on this server
hu: A kiszolgálón található összes indexelt adat törlése

en: @indexed/@total indexed
hu: @indexed/@total indexelve

en: Server index status
hu: Kiszolgáló indexelési állapota

en: Index @limit items in batches of @batch_size items
hu: @batch_size méretű kötegenként @limit elem beindexelése

en: Queue all items for reindexing
hu: Minden elem sorba állítása újraindexeléshez

en: Clear all indexed data
hu: Minden indexelt adat törlése

en: During cron runs, 1 item will be indexed per batch. | During cron runs, @count items will be indexed per batch.
hu[0]: Az időzítő futásakor kötegenként 1 elem lesz indexelve.
hu[1]: Az időzítő futásakor kötegenként @count elem lesz indexelve.

en: Route name
hu: Útvonal neve

en: Create @label
hu: @label létrehozása

en: Add new form mode
hu: Új űrlapmód hozzáadása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: @size Buttons
hu: @size Gombok

en: @shape Images
hu: @shape Képek

en: Extra Small
hu: Extra kicsi

en: Default button size
hu: Alapértelmezés szerinti gombméret

en: Colorize Buttons
hu: Gombok színezése

en: Iconize Buttons
hu: Ikonok hozzáadása gombokhoz

en: Default image shape
hu: Alapértelmezés szerinti képforma

en: Images in Bootstrap 3 can be made responsive-friendly via the addition of the <code>.img-responsive</code> class. This applies <code>max-width: 100%;</code> and <code>height: auto;</code> to the image so that it scales nicely to the parent element.
hu: A képek a Bootstrap 3-ban reszponzívvá tehetőek a <code>.img-responsive</code> osztály hozzáadásával. Az osztály alkalmazza a képekre a <code>max-width: 100%;</code> és a <code>height: auto;</code> beállítást, így a kép megfelelően fog átméreteződni a szülőelemhez.

en: Bordered table
hu: Keretes táblázat

en: Add borders on all sides of the table and cells.
hu: Keret hozzáadása a táblázat és a cellák minden oldalához.

en: Condensed table
hu: Tömörített táblázat

en: Make tables more compact by cutting cell padding in half.
hu: Tömörebbé teszi a táblázatokat a belső margók félbevágásával.

en: Hover rows
hu: „Egér az elem felett” sorok

en: Enable a hover state on table rows.
hu: „Egér az elem felett” állapot engedélyezése a táblázat sorain.

en: Striped rows
hu: Csíkozott sorok

en: Responsive tables
hu: Reszponzív táblázatok

en: Auto-close on document click
hu: Automatikus bezárás a dokumentumra kattintáskor

en: Will automatically close the current popover if a click occurs anywhere else other than the popover element.
hu: Automatikusan bezárja az aktuális felugró üzenet elemet, ha az elemen kívül bárhol kattintás történik.

en: Group role
hu: Csoport szerepkör

en: Group type ID
hu: Csoporttípus-azonosító

en: Parent group
hu: Szülőcsoport

en: Administer the group, its content and members
hu: A csoport, illetve annak tartalmainak és tagjainak adminisztrációja

en: Edit the group information
hu: Csoportinformáció szerkesztése

en: View group
hu: Csoport megtekintése

en: Bypass group access control
hu: Csoport hozzáférés-szabályzás megkerülése

en: %type_name: Create new group
hu: %type_name: Új csoport létrehozása

en: Save group role
hu: Csoportszerepkör mentése

en: Delete group role
hu: Csoportszerepkör törlése

en: Save group type
hu: Csoporttípus mentése

en: Delete group type
hu: Csoporttípus törlése

en: Outsider
hu: Külsős

en: Group Node
hu: Csoporttartalom

en: Enables Group functionality for the Node module
hu: Engedélyezi a csoportfunkcionalitást a <em>Node</em> modul számára

[ctx: Entity type group]
en: Content
hu: Tartalom

en: Target Entity Type
hu: Cél entitástípus

en: Tracker settings
hu: Követő beállítások

en: IP limit
hu: IP korlát

en: IP window
hu: IP ablak

en: User window
hu: Felhasználói ablak

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Username or email address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: D3.js library
hu: D3.js függvénykönyvtár

en: highlight.js library
hu: highlight.js függvénykönyvtár

en: Toolbar item
hu: Eszköztár elem

en: Installed profile
hu: Telepített profil

en: Drupal Documentation
hu: Drupal dokumentáció

en: Active Modules
hu: Aktív modulok

en: Active Themes
hu: Aktív sminkek

en: Make required elements display as an error
hu: A kötelezően kitöltendő elemeket hibaként jelenítse meg

en: Automatically remove error classes when values have been entered
hu: Értékek beírásakor automatikusan eltávolítja a hibaosztályokat

en: Provides an entity reference field that can reference multiple entity types.
hu: Olyan entitáshivatkozási mezőt biztosít, ami nem csak egy, de akár több különböző típusú entitásra is képes mutatni.

en: Dynamic entity reference label display format settings
hu: Dinamikus entitáshivatkozáskor a címke megjelenítési formátumának beállításai

en: The message UUID.
hu: Az üzenet UUID-ja.

en: @label referenced from @field_name
hu: @field_name mezőből hivatkozó @label címke

en: Select items
hu: Elemek kiválasztása

en: Search API settings
hu: Search API beállítások

en: Autocomplete suggestions
hu: Automatikusan kiegészülő javaslatok

en: Add contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap hozzáadása

en: Allowed types: @extensions.
hu: Engedélyezett típusok: @extensions.

en: Install and set as default
hu: Telepítés és beállítás alapértelmezettként

en: animation
hu: animáció

en: Activity list
hu: Tevékenység lista

en: Use admin theme
hu: Admin smink használata

en: Target UUID
hu: Cél UUID

en: Invalid or missing backend plugin: %backend_id
hu: Érvénytelen vagy hiányzó háttérrendszer beépülő: %backend_id

en: Backend class
hu: Háttérrendszer osztály

en: Invalid or missing tracker plugin: %tracker_id
hu: Érvénytelen vagy hiányzó követő beépülő: %tracker_id

en: Create and configure search indexes and servers.
hu: Keresési indexek és kiszolgálók létrehozása és beállítása.

en: Entity datasource configuration
hu: Entitás adatforrás beállítás

en: An entity bundle
hu: Egy mezőköteg

en: Selected field
hu: Kiválasztott mező

en: Highlight processor configuration
hu: Kiemelés feldolgozó beállítása

en: HTML filter processor configuration
hu: HTML szűrő feldolgozó beállítása

en: Role filter processor configuration
hu: Szerepkör szűrő feldolgozó beállítása

en: Transliteration processor configuration
hu: Latinbetűs átirat feldolgozó beállítása

en: Default cron batch size
hu: Az időzítő alapértelmezés szerinti kötegelt futtatási mérete

en: The default tracker plugin
hu: Az alapértelmezés szerinti követő beépülő

en: Backend Plugin ID
hu: Háttérrendszer beépülő azonosítója

en: Search API DB settings
hu: Search API adatbázis beállítások

en: Indexes items in the database. Supports several advanced features, but should not be used for large sites.
hu: Elemeket indexel az adatbázisban. Számos haladó funkciót támogat, de nagyobb weboldalakhoz nem szabad használni.

en: 1 item could not be indexed. Check the logs for details. | @count items could not be indexed. Check the logs for details.
hu[0]: 1 elem nem volt indexelhető. Részletek a naplóban találhatóak.
hu[1]: @count elem nem volt indexelhető. Részletek a naplóban találhatóak.

en: My backend
hu: Háttérrendszerem

en: My datasource
hu: Adatforrásom

en: Weight for processor %title
hu: %title feldolgozó súlya

en: Add search index
hu: Keresési index hozzáadása

en: Enter the displayed name for the index.
hu: Az index megjelenített nevének megadása.

en: - No server -
hu: - Nincs kiszolgáló -

en: Enter a description for the index.
hu: Az index leírásának megadása.

en: Configure the %datasource datasource
hu: %datasource adatforrás beállítása

en: Are you sure you want to clear all indexed data from the search server %name?
hu: %name kiszolgálóról minden indexelt adat biztosan törölhető?

en: Disabling a server will also disable all attached indexes, clearing their tracking tables and indexed data. When re-enabling the server and its indexes, all data will have to be re-indexed. This action cannot be undone.
hu: Egy keresési kiszolgáló letiltása szintén le fogja tiltani az összes hozzá kapcsolódó indexet is, ezáltal pedig kiürítve az általuk nyilvántartott adatokat tároló táblákat. A kiszolgáló és annak indexeinek jövőbeni újraengedélyezésekor ezért minden adatot újra kell majd indexeltetni velük. A művelet nem vonható vissza.

en: Add search server
hu: Keresési kiszolgáló hozzáadása

en: Enter the displayed name for the server.
hu: A kiszolgáló megjelenített nevének megadása.

en: Only enabled servers can index items or execute searches.
hu: Csak az engedélyezett kiszolgálók indexelhetnek elemeket vagy hajthatnak végre kereséseket.

en: Enter a description for the server.
hu: A kiszolgáló leírásának megadása.

en: Choose a backend to use for this server.
hu: Az ehhez a kiszolgálóhoz használt háttérrendszer kiválasztása.

en: Configure %plugin backend
hu: %plugin háttérrendszer beállítása

en: The backend plugin is missing or invalid.
hu: A háttérrendszer beépülő hiányzik vagy érvénytelen.

en: All except those selected
hu: Mindet, kivéve a kiválasztottakat

en: Provides %entity_type entities for indexing and searching.
hu: %entity_type entitásokat biztosít indexeléshez és kereséshez.

en: Add new Field
hu: Új mező hozzáadása

en: Boost value for tag @tag can't be an array.
hu: @tag címke kiemelési értéke nem lehet tömb.

en: Boost value for tag @tag must be numeric.
hu: @tag címke kiemelési értéke szám kell legyen.

en: Boost value for tag @tag must be non-negative.
hu: @tag címke kiemelési értéke nem negatív kell legyen.

en: Enable this processor on the following fields
hu: A feldolgozó engedélyezése a következő mezőkön

en: My Processor
hu: Feldolgozóm

en: My tracker
hu: Követőm

en: Entity Type ID
hu: Entitástípus azonosító

en: Dynamic entity reference rendered entity display format settings
hu: Dinamikus entitáshivatkozáskor a megjelenített entitás formátumának beállításai

en: Dynamic entity reference entity ID display format settings
hu: Dinamikus entitáshivatkozáskor az azonosító megjelenítési formátumának beállításai

en: Dynamic entity reference autocomplete display format settings
hu: Automatikusan kiegészülő dinamikus entitáshivatkozások megjelenítési formátumának beállításai

en: Publish status
hu: Közzététel állapota

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
hu: @entity_type típusú @entity_id entitás megjelenítése megszakítva, mert az önmagára visszaható (rekurzív).

en: The message language code.
hu: Az üzenet nyelvi kódja.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
hu: A képeknek pontosan <strong>@size</strong> pixel méretűnek kell lenniük.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: Képeknek <strong>@min</strong> képpontnál nagyobbnak kell lenniük, a <strong>@max</strong> képpontnál nagyobbak viszont le lesznek kicsinyítve.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
hu: A képeknek <strong>@min</strong> pixelnél nagyobbnak kell lenniük.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
hu: A <strong>@max</strong> képpontnál nagyobb képek le lesznek kicsinyítve.

en: Run <code>composer drupal-update</code> on the command line to update dependencies.
hu: A függőségek frissítéséhez parancssorból futtatni kell a modul <code>composer drupal-update</code> szkriptjét.

en: Composer update needed
hu: Composer frissítés (azaz „update”) futtatása szükséges

en: Allows contributed modules to require external libraries via Composer.
hu: Lehetővé teszi, hogy a közösségi modulok külső függvénykönyvtárakat hívjanak meg függőségként Composer segítségével.

en: View the status of packages managed by Composer.
hu: A Composer-rel kezelt csomagok állapotának áttekintése.

en: Required Version
hu: Igényelt verzió

en: Assignment method
hu: Hozzárendelés módja

en: Enables administrators to package configuration into modules.
hu: Lehetővé teszi adminisztrátorok számára a beállítások modulba történő csomagolását.

en: Configure base package assignment
hu: Alap csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure core package assignment
hu: Alaprendszer csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure package exclusion
hu: Csomag kizárásának beállítása

en: base
hu: alap

en: Package assignment configuration saved.
hu: A csomaghozzárendelés beállítása el lett mentve.

en: Exclude designated site-specific configuration
hu: Kijelölt webhelyhez kapcsolódó beállítás kizárása

en: Select this option to exclude from packaging items on a curated list of site-specific configuration.
hu: Ezt a lehetőséget kell kiválasztani a konfiguráció kizárólag erre a webhelyre vonatkozóan összeválogatott listáján szereplő elemek csomagolásból való kizárásához.

en: Don't exclude install profile's configuration
hu: Ne kerüljön kizárásra a telepítési profil beállítása

en: Select this option to not exclude from packaging any configuration that is provided by this site's install profile, %profile.
hu: Ezt a lehetőséget kell kiválasztani, hogy a csomagolásból ne kerüljön kizárásra egyetlen olyan konfigurációs elem sem, amit a webhely %profile telepítési profilja biztosított.

en: Include install profile
hu: Telepítési profillal

en: Distribution description
hu: Disztribúció leírása

en: Failed to archive file @filename.
hu: @filename fájl archiválása nem sikerült.

en: Failed to create directory @directory.
hu: Nem sikerült létrehozni a könyvtárat: @directory.

en: Failed to write file @filename.
hu: @filename fájl írása nem sikerült.

en: Write packages and optional profile to the file system.
hu: Csomagok és nem kötelező profil írása a fájlrendszerbe.

en: Ignore Character processor configuration
hu: Karakter feldolgozó beállítás figyelmen kívül hagyása

en: Autcomplete configuration
hu: Automatikusan kiegészülő beállítása

en: Show differences
hu: Különbségek mutatása

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Processor order
hu: Feldolgozó sorrend

en: (not exported)
hu: (nem exportált)

en: No Features packages available.
hu: Nincsenek elérhető <em>Features</em> csomagok.

en: Provides the user interface for Features.
hu: Felhasználói felületet biztosít a <em>Features</em> modul számára.

en: Configure Bundles
hu: Mezőcsoportok beállítása

en: Bundle assignment
hu: Mezőcsoport-hozzárendelés

en: --New--
hu: --Új--

en: Remove bundle
hu: Mezőcsoport eltávolítása

en: A unique human-readable name of this bundle.
hu: Ennek a mezőcsoportnak emberek által olvasható egyedi neve.

en: A unique machine-readable name of this bundle.  Used to prefix exported packages. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Ennek a mezőcsoportnak programok által használt egyedi neve. Exportált csomagok előtag-jelölésére használják. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat.

en: A description of the bundle.
hu: A mezőcsoport leírása.

en: The machine name (directory name) of your profile.
hu: A profil programok által használt neve (könyvtárneve).

en: No configuration was selected to be exported.
hu: Egy beállítás se lett kiválasztva exportálás céljából.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: - Site default -
hu: - Webhely alapértelmezése -

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
hu: Minden @entity elemhez kapcsolódó @field_name mezőnél @label címke beállítása.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
hu: @type %title vissza lett állítva a %revision-date időpontban használt változatra.

en: Report type
hu: Jelentéstípus

en: Admin Toolbar improve the default Drupal Toolbar,it lets the hover of sub menus.
hu: Az <em>Admin Toolbar</em> modul feljavítja a <em>Drupal</em> alapértelmezett <em>Toolbar</em> modulját. Az almenük az egér menük fölé húzásával jelennek meg.

en: The Admin Toolbar Tools module allows you to to add more fonctionalities to the toolbar like flush caches, runnig cron.
hu: Az <em>Admin Toolbar Tools</em> modul lehetővé teszi olyan további funkciók hozzáadását az eszköztárhoz, mint a gyorsítótárak ürítése vagy az időzített feladatok futtatása.

en: Static caches
hu: Statikus gyorsítótárak

en: List changes D8
hu: Drupal 8 változások listája

en: Documentation D8
hu: Drupal 8 API dokumentáció

en: Flush Css and Javascript
hu: CSS és JavaScript ürítése

en: List changes
hu: Változások listája

en: All cache cleared.
hu: Minden gyorsítótár törölve.

en: CSS and JavaScript cache cleared.
hu: CSS és JavaScript gyorsítótár törölve.

en: Plugin cache cleared.
hu: Beépülő gyorsítótár törölve.

en: All static caches cleared.
hu: Minden statikus gyorsítótár törölve.

en: All cached menu data cleared.
hu: Minden gyorsítótárazott menüadat törölve.

en: Dynamic entity reference field storage settings
hu: _Dynamic entity reference_ modul mezőtárolási beállítások

en: Dynamic entity reference field settings
hu: _Dynamic entity reference_ mező beállítások

en: Dynamic entity reference selection plugin settings
hu: _Dynamic entity reference_ kiválasztáskor használt bővítményének beállításai

en: The search result excerpted to show found search terms
hu: A keresési találat benne megtalált keresési kifejezéseket tartalmazó kivonata

en: Manage processors for search index %label
hu: %label keresési index feldolgozóinak kezelése

en: Postal code prefix
hu: Irányítószám előtag

en: The time that the group was created.
hu: A csoport létrehozásának időpontja.

en: Fluid container
hu: Rugalmas befoglaló

en: Smart form descriptions (via Tooltips)
hu: Okos űrlapleírások (Eszköztippekkel)

en: Convert descriptions into tooltips (must be enabled) automatically based on certain criteria. This helps reduce the, sometimes unnecessary, amount of noise on a page full of form elements.
hu: A leírásokat automatikusan eszköztippekké alakítja bizonyos feltételek alapján. Az eszköztippeket engedélyezni kell a működéséhez. Segít lecsökkenteni a sok űrlapelemet tartalmazó oldalak gyakran felesleges túlterheltségét.

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking the character length of the description (HTML is not counted towards this limit). To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a karakterhossz ellenőrzésével (a HTML kódok nem számítanak bele). A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Prevents descriptions from becoming tooltips by checking for HTML not in the list above (i.e. links). Separate by commas. To disable this filtering criteria, leave an empty value.
hu: Meggátolja a leírások eszköztippekké alakítását a fenti listában nem felsorolt HTML címkék esetében. A címkéket vesszővel kell elválasztani. A szűrési feltétel tiltásához üresen kell hagyni.

en: Bootstrap CSS URL
hu: Bootstrap CSS webcíme

en: Opens in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: CDN provider: %provider
hu: CDN szállító: %provider

en: Preview of the Bootstrap theme
hu: A <em>Bootstrap</em> smink előnézete

en: Preview of the @title Bootswatch theme
hu: @title <em>Bootswatch</em> smink előnézete

en: (missing from active)
hu: (hiányzik az aktívak közül)

en: Export packages of configuration into modules.
hu: Beállításcsomagok modulokba történő exportálása.

en: Select this option to have your features packaged into an install profile.
hu: Ahhoz, hogy a jellemzők egy telepítési profilba kerüljenek, ezt a lehetőséget kell kiválasztani.

en: Examples: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1
hu: Példák: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1

en: Default content index created by the Database Search Defaults module
hu: A <em>Database Search Defaults</em> modul által létrehozott alapértelmezés szerinti tartalom index.

en: Default database server created by the Database Search Defaults module
hu: A <em>Database Search Defaults</em> modul által létrehozott alapértelmezés szerinti adatbázis kiszolgáló.

en: Save provider data
hu: Szállító adatainak mentése

en: Using one of the "CDN Provider" options below is the preferred method for loading Bootstrap CSS and JS on simpler sites that do not use a site-wide CDN. Using a "CDN Provider" for loading Bootstrap, however, does mean that it depends on a third-party service. There is no obligation or commitment by these third-parties that guarantees any up-time or service quality. If you need to customize Bootstrap and have chosen to compile the source code locally (served from this site), you must disable the "CDN Provider" option below by choosing "- None -" and alternatively enable a site-wide CDN implementation. All local (served from this site) versions of Bootstrap will be superseded by any enabled "CDN Provider" below. <strong>Do not do both</strong>.
hu: Az egyik „CDN szállító” kiválasztása a lenti listából a javasolt módja a <em>Bootstrap</em> CSS és JS betöltésének olyan egyszerű webhelyeken, amelyek nem használnak az egész webhelyre vonatkozó CDN-t. Azonban „CDN szállító” használata a <em>Bootstrap</em> betöltéséhez egy harmadik fél szolgáltatásától való függést jelent. Ezeknek a harmadik feleknek semmilyen kötelezettségük, vagy kötelezettségvállalásuk nincs ami garantálná a szolgáltatás minőségét vagy rendelkezésre állását. Ha a <em>Bootstrap</em>-ot testre kell szabni, vagy helyben kell lefordítani forráskódból, akkor a lenti listából a „- Nincs -” lehetőséget választva ki kell kapcsolni a „CDN szállító”-t, és engedélyezni kell a teljes weboldalra vonatkozó CDN implementációt. A <em>Bootstrap</em> minden helyi (erről a webhelyről kiszolgált) verzióját hatálytalanítja bármelyik engedélyezett „CDN szállító”. <strong>Tilos a kettőt együtt használni.</strong>

en: CDN Provider
hu: CDN szállító

en: Imported @title data
hu: @title adat importálva

en: Additionally, you can provide the minimized version of the file. It will be used instead if site aggregation is enabled.
hu: Ezenkívül meg lehet adni a fájl tömörített verzióját is. Ez lesz használva ha a weboldal aggregációja engedélyezve van.

en: These versions are automatically populated by the @provider API upon cache clear and newer versions may appear over time. It is highly recommended the version that the site was built with stays at that version. Until a newer version has been properly tested for updatability by the site maintainer, you should not arbitrarily "update" just because there is a newer version. This can cause many inconsistencies and undesired effects with an existing site.
hu: Ezeket a verziókat a @provider API automatikusan betölti a gyorsítótár törlésével, és idővel az újabb verziók is megjelennek a listában. Erősen javasolt azt a verziót megtartani amivel a webhely készült. Amíg a webhely karbantartója megfelelően nem teszteli le az újabb verzió frissíthetőségét, nem javasolt önkényesen „frissíteni” csak azért, mert megjelent egy újabb verzió. Ez a teljes weboldalon számos inkonzisztenciát és nem várt hatásokat eredményezhet.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hu: %type típus: @message üzenet %function függvényben (%file fájl %line. sorában).

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Run database updates
hu: Adatbázis-frissítések futtatása

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Run the module's <code>init.php</code> script on the command line.
hu: Parancssorból futtatni kell a modul <code>init.php</code> szkriptjét.

en: Composer Manager needs to be initialized before usage. Run the module's <code>init.php</code> script on the command line.
hu: A <em>Composer Manager</em> modult első használata előtt inicializálni kell. Ehhez a modul <code>init.php</code> szkriptjét kell futtatni parancssorból.

en: Create event
hu: Esemény létrehozása

en: Loaded: @loaded, rendered: @rendered
hu: Betöltött: @loaded, megjelenített: @rendered

en: Total: @extensions
hu: Összesen: @extensions

en: Initialized: @count
hu: Előkészített: @count

en: Total: @variables
hu: Összesen: @variables

en: Name: @name
hu: Név: @name

en: Duration: @duration
hu: Időtartam: @duration

en: Translated: @translated, untranslated: @untranslated
hu: Lefordított: @translated, fordítatlan: @untranslated

en: hit
hu: találat

en: placeholder
hu: helykitöltő

en: GET Parameters
hu: GET paraméterek

en: POST Parameters
hu: POST paraméterek

en: Server Parameters
hu: Szerver paraméterek

en: Render Time
hu: Megjelenítési idő

en: Twig statistics
hu: Twig statisztika

en: Unranslated
hu: Fordítatlan

en: Tanslation
hu: Fordítás

en: execute time
hu: futási idő

en: render time
hu: megjelenítési idő

en: @size limit.
hu: @size korlát.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hu: Rendelkezésre álló változók: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Send password reset instructions via email.
hu: Jelszó-visszaállítási utasítások küldése emailben.

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
hu: A zárolás feloldásával @user felahsználó nem mentett módosításai elvesznek.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen kezdeményezték a felhasználó törlését.
    
    A [site:url-brief] webhely felhasználója törölhető erre a hivatkozásra kattintva, vagy a böngésző címsorába másolva:
    
    [user:cancel-url]
    
    FIGYELMEZTETÉS: A felhasználó törlése nem visszavonható.
    
    A fenti hivatkozás egy napig érvényes, és ha nem lesz felhasználva, semmi nem történik.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó fióktörlési kérelme [site:name] webhelyen

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] felhasználó bejelentkezési adatai [site:name] webhelyen

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez, a kérelem még elfogadásra vár. Jóváhagyás után küldünk egy e-mailt a bejelentkezési információkkal és jelszóbeállítási lehetőségekkel.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyásra várva)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
hu: [user:display-name] felhasználói azonosítót igényelt.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a felhasználói fiók aktiválása megtörtént.
    
    Most már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:account-name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (jóváhagyva)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:account-name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
hu: [user:display-name],
    
    [site:account-name] webhelyen a hozzáférés blokkolva lett.
    
    --  [site:name] team

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (zárolva)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen a hozzáférés törölve lett.
    
    --  [site:name] csapata

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
hu: [user:display-name] fiókadatai [site:name] webhelyen (törölve)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    [site:name] webhelyen ennek a felhasználónak a nevében új jelszó lett kérve.
    
    Erre a hivatkozásra kattintva, vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve lehet bejelentkezni a webhelyre:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez egy egyszer használható belépési mód. Egy nap után az érvényessége lejár, de semmilyen következménye nem lesz, ha nem használják fel.
    
    -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]! 
    
    [site:name] webhely adminisztrátora létrehozott egy [user:name] felhasználói fiókot. Így már be lehet jelentkezni erre a hivatkozásra kattintva vagy a webcímet kimásolva és a böngésző címsorába beillesztve:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Az így megnyitott oldalon rögtön beállítható a jelszó.
    
    Ez a hivatkozás csak egyszer használható bejelentkezésre. Azt követően a jövőben már a rendes belépési oldalon ([site:login-url]) lehet majd bejelentkezni a webhelyre. Ehhez az alábbi információk fognak kelleni:
    
    Felhasználónév: [user:name]
    Jelszó: az imént megadott jelszó
    
     -- [site:name] csapata

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
hu: Kedves [user:display-name]!
    
    Köszönjük a csatlakozási szándékot [site:name] webhelyhez. Az alábbi hivatkozásra kattintva vagy a böngésző címsorába illesztve lehet belépni:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    A hivatkozás csak egyszer használható belépésre. Ezt követően a böngésző át lesz irányítva arra az oldalra, ahol többek közt a jelszó is megadható.
    
    A [site:login-url] oldalon a bejelentkezéshez az ott megadott a jelszót kell használni.
    
    felhasználó név: [user:name]
    jelszó: a megadott jelszó
    
    -- [site:name] csapata

en: Administer zones
hu: Zónák kezelése

en: Changed on
hu: Megváltoztatva

en: Address requires the commerceguys/addressing library.
hu: Az <em>Address</em> modul a <code>commerceguys/addressing</code> függvénykönyvtár telepítését igényli.

en: Provides functionality for handling postal addresses.
hu: Lehetőséget biztosít postai címek kezelésére.

en: Add a new address format
hu: Új címformátum hozzáadása

en: Add a new zone
hu: Új zóna hozzáadása

en: Administer the address formats for each country.
hu: Az egyes országok címformátumainak kezelése.

en: Administer zones.
hu: Zónák kezelése.

en: Administer address formats
hu: Címformátumok kezelése

en: Uppercase Fields
hu: Nagybetűvel kezdődő mezők

en: Administrative area type
hu: Közigazgatási terület típusa

en: Locality type
hu: Helység típusa

en: Postal code type
hu: Irányítószám típus

en: Postal code pattern
hu: Irányítószám minta

en: Included postal codes
hu: Irányítószámokat beleértve

en: Excluded postal codes
hu: Irányítószámokat nem beleértve

en: Used fields
hu: Használt mezők

en: Pin code
hu: PIN kód

en: %title is required.
hu: %title kötelező.

en: The language code.
hu: A nyelvkód.

en: The two-letter country code.
hu: A kétbetűs országkód.

en: The top-level administrative subdivision of the country.
hu: Az ország legfelsőbb szintű közigazgatási egysége.

en: The locality (i.e. city).
hu: A helység (például város).

en: The dependent locality (i.e. neighbourhood).
hu: A helység alábontása (például városrész vagy környék).

en: The sorting code.
hu: A besorolási kód.

en: The first line of the address block.
hu: A cím blokk első sora.

en: The second line of the address block.
hu: A cím blokk második sora.

en: The organization
hu: A szervezet

en: The recipient.
hu: A címzett.

en: Note: an address used for postal purposes needs all of the above fields.
hu: Megjegyzés: egy postai célokat szolgáló címzéshez valamennyi fenti mezőt ki kell töltenil

en: Ensures entered addresses are always formatted in the same language.
hu: Gondoskodik róla, hogy a megadott postacímek mindig azonos nyelv szerint legyenek formázva.

en: - No override -
hu: - Nincs felülírás -

en: An entity field containing a postal address
hu: Egy postacímet tartalmazó entitásmező

[ctx: Validation]
en: Address Format
hu: Postacím formátum

en: @name field must be blank.
hu: @name mezőnek üresen kell maradnia.

en: @name field is not in the right format.
hu: @name mező nem jól van formázva.

[ctx: Validation]
en: Country
hu: Ország neve

en: The country %value is not valid.
hu: %value ország érvénytelen.

en: The country %value is not available.
hu: %value ország nem elérhető.

en: A regular expression ("/(35|38)[0-9]{3}/") or comma-separated list, including ranges ("98, 100:200")
hu: Egy reguláris kifejezés (például <code>/(35|38)[0-9]{3}/</code>)  vagy a belefoglalt értékek és tartományok vesszővel elválasztott felsorolása (például „98, 100:200”)

en: The Features module provides a user interface for exporting bundles of configuration into modules. For more information, see the online documentation for <a href=":url">Features module</a>
hu: A  <em>Features</em> modul felhasználói felületet biztosít a mezőcsoport-beállítások modulba történő exportálásához. További tudnivaló a modul<a href=":url">kézikönyv oldalán</a> olvasható.

en: Configure optional package assignment
hu: A nem kötelező csomagok hozzárendelésének beállítása

en: Configure profile package assignment
hu: Profil csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure site package assignment
hu: Webhelyszintű csomag hozzárendelésének beállítása

en: Weight for @title package assignment method
hu: @title csomag hozzárendelés módjának súlya

en: Enable @title package assignment method
hu: @title csomag hozzárendelés mód bekapcsolása

en: To create a profile, please enter a profile name.
hu: Profil létrehozásához profilnevet kell megadni.

en: Configuration types
hu: Beállítás-típusok

en: Content entity types
hu: Tartalom entitástípusok

en: Select content entity types that should be considered @type types.
hu: Olyan tartalom entitástípusok kiválasztása, amelyeket @type típusként kellene kezelni.

en: Optional type
hu: Nem kötelező típus

en: Site type
hu: Webhely típus

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése

en: Name or email contains
hu: Név vagy e-mail tartalmazza

en: A field group
hu: Egy mezőcsoport

en: The fields belonging to the group
hu: A csoporthoz tartozó mezők

en: The parent group of this group
hu: A csoport egy szülőcsoportja

en: The weight of the group
hu: A csoport súlya

en: description of the item
hu: az elem leírása

en: show the label
hu: címke mutatása

en: html attributes for the element
hu: az elem HTML attribútumai

en: effect on the element
hu: hatás az elemen

en: speed of the effect
hu: a hatás sebessége

en: default state for the tab
hu: a fül alapértelmezett állapota

en: description of the tab
hu: a fül leírása

en: Direction of the tabs
hu: A fülek iránya

en: Classes of the fieldgroup
hu: A mezőcsoport osztályai

en: Html id of the fieldgroup
hu: A mezőcsoport HTML „id”-ja

en: Id: @id
hu: Azonosító: @id

en: Effect : @effect
hu: Hatás: @effect

en: Mark as required
hu: Megjelölés kötelezőként

en: Description : @description
hu: Leírás: @description

en: Element: @element
hu: Elem: @element

en: Label element: @element
hu: Címke elem: @element

en: Attributes: @attributes
hu: Attribútumok: @attributes

en: Html element
hu: HTML elem

en: Direction: @direction
hu: Irány: @direction

en: Inspired by the excellent jQuery.tipsy plugin written by Jason Frame; Tooltips are an updated version, which don't rely on images, use CSS3 for animations, and data-attributes for local title storage. See <a href=":url" target="_blank">Bootstrap tooltips</a> for more documentation.
hu: A Jason Frame által készített, kiváló jQuery.tipsy beépülő inspirálta. Az Eszköztippek egy frissített verzió, nem támaszkodik képekre, CSS3-at használ az animációkhoz, és adatattribútumokat a helyi cím tárolásához. További információ: <a href=":url" target="_blank">Bootstrap eszköztippek</a>.

en: The provider will attempt to parse the data entered here each time it is saved. If no data has been entered, any saved files associated with this provider will be removed and the provider will again attempt to request the API data normally through the following URL: <a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api</a>.
hu: A szolgáltató megpróbálja az itt megadott adatokat feldolgozni minden egyes mentéskor. Ha nincs megadva adat, minden a szolgáltatóval társított mentett fájl eltávolításra kerül, és a szolgáltató ismét megkísérli az API-adatokat az alábbi URL-en keresztül lekérni: <a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api</a>.

en: Choose the example <a href=":bootstrap_theme" target="_blank">Bootstrap Theme</a> provided by Bootstrap or one of the many, many <a href=":bootswatch" target="_blank">Bootswatch</a> themes!
hu: A <em>Bootstrap</em> által biztosított példa <a href=":bootstrap_theme" target="_blank">Bootstrap smink</a> vagy a rengeteg <a href=":bootswatch" target="_blank">Bootswatch</a> smink egyikének kiválasztása.

en: The Configuration Update Base module provides functionality that other modules can use, related to updating and computing differences between configuration versions. This module does not provide any end-user functionality itself.
hu: A <em>Configuration Update Base</em> modul más modulok által használható funkciókat biztosít. Ezek a különböző verziójú konfigurációk frissítéséhez és különbségeik számításához használhatóak. Ez a modul önmagában nem biztosít a végfelhasználók számára funkciókat.

en: Provides basic revert and update functionality for other modules
hu: Alapvető visszaállítási és frissítési funkciókat biztosít más modulok számára

en: The Configuration Update Reports module provides a report that allows you to see the differences between the default configuration provided by the current versions of your installed modules, themes, and install profile, and the active configuration of your site. From this report, you can also import new configuration provided by updates, and revert your active configuration to the provided default values.
hu: A <em>Configuration Update Reports</em> modul egy jelentést biztosít, amelyben megtalálhatóak a telepített modulok, sminkek és a használt telepítési profil jelenlegi verzióinak, valamint a webhely aktív beállításainak különbözőségei. Ebből a riportból indulva a frissítések által elérhető új beállítások is importálhatóak és az aktív beállítások módosításainak alapértelmezettre állítására is van lehetőség.

en: Checking for configuration differences
hu: Konfiguráció különbségeinek ellenőrzése

en: This report shows which default configuration items provided by the current versions of your installed modules, themes, and install profile differ from the active configuration of your site. You can generate the report for all configuration of a certain type, or for a particular installed module, theme, or your install profile.
hu: Ebben a jelentésben megtalálhatóak a telepített modulok, sminkek és a használt telepítési profil jelenlegi verzióinak, valamint a webhely aktív beállításainak különbözőségei. A jelentés elkészíthető egy bizonyos beállítástípus összes elemére, valamint egy bizonyos modulra, sminkre vagy a telepítési profilra is.

en: Some configuration provided by modules has dependencies, and is only added to your system when all the dependencies are satisfied. This is known as <em>optional</em> configuration.
hu: Néhány modulok által biztosított konfigurációnak függőségei vannak, és csak akkor lesznek hozzáadva a rendszerhez, ha ezek a függőségek mind teljesülnek. Ezek a <em>választható</em> konfigurációk.

en: Differences, including missing and added configuration, can be due to either an updated module or theme providing different configuration from when you installed it, or to changes made by site administrators. This report does not differentiate between these two sources for differences, and note that an install profile can also silently override module/theme configuration. Overrides (such as those in your settings.php file) and translations are not considered when looking at differences.
hu: Az eltéréseket, úgymint hiányzó vagy korábban nem létező beállítás, okozhatja frissített modul vagy smink, vagy egy adminisztrátor felhasználó általi változtatás. Ez a jelentés nem tesz különbséget e kétfajta ok között. Azt is figyelembe kell venni, hogy egy telepítési profil észrevétlenül is megváltoztathat modul- vagy sminkbeállításokat. Az alapértelmezett beállítások felülbírálása (például a <code>settings.php</code> fájlban) és a tartalomfordítások változásai nem jelentkeznek különbözőségként.

en: Most configuration is organized into a hierarchy of settings; at a minimum, it is a one-level hierarchy where each setting has a name and a value, and the hierarchy comes in when some of the settings have multiple components.
hu: A legtöbb beállítás alá-fölé rendelt szerkezetű: még ha csak egyetlen szinten is, ekkor minden beállításnak van egy értéke. Más esetben a hierarchia az egyes beállítások egynél több összetevőjének formájában jelenik meg.

en: Configuration items are normalized and formatted before computing differences. The normalization step alphabetizes the components at each level of the hierarchy, and removes a few components whose differences should be ignored, such as the UUID. The formatting step shows the full hierarchy of each configuration value with :: separators for the hierarchy levels, and a : separator between the lowest-level setting name and the value, so that in a line-by-line diff you can always see which values are actually different. Green lines with + signs have been added, and yellow lines with - signs have been removed.
hu: A beállítások normalizálásra kerülnek és közös formára vannak hozva az eltérések számítása előtt. A normalizálás betűrendbe helyezi az összetevőket a hierarchia minden szintjén és eltávolítja az azon néhány összetevőt, amelyek különbözőségeit figyelmen kívül kell hagyni, mint például az UUID-t. A közös formára hozás „::” elválasztó használatával megjeleníti minden beállítás teljes hierarchiáját és az egyes hierarchia szinteket. A legalsó szintű beállítás neve és értéke a „:” elválasztóval jelenik meg. Így soronkénti összehasonlításnál mindig látható, hogy mely értékek különbözőek. A „+” jelet tartalmazó zöld sorok a hozzáadott, a „-” jellel megkülönböztetett sárga sorok az eltávolított beállításokat jelölik.

en: Note that differences are considering the base configuration, without overrides from your settings.php file, or translations.
hu: Meg kell jegyezni, hogy a különbségek az alapkonfigurációt veszik figyelembe, a settings.php fájlban vagy a fordításokban található felülírások nélkül.

en: Adds an updates report and revert functionality to configuration management
hu: Jelentést készít a webhely konfigurációjának pillanatnyi állapotáról és visszaállítási lehetőséget biztosít hozzá.

en: Updates report
hu: Konfiguráció-frissítések

en: The configuration was imported.
hu: Konfiguráció importálva.

en: Config difference for @type @name
hu: @type @name konfigurációs különbségek

en: Source config
hu: Forráskonfiguráció

en: Site config
hu: Webhely konfiguráció

en: Back to 'Updates report' page.
hu: Vissza a „Konfiguráció-frissítések” oldalra.

en: Generate new report
hu: Új jelentés létrehozása

en: Report on
hu: Jelentés tárgya

en: All configuration
hu: Minden konfiguráció

en: @name configuration
hu: @name konfiguráció

en: @name theme
hu: @name smink

en: @name profile
hu: @name profil

en: Configuration updates report for @label
hu: @label konfiguráció-frissítési jelentése

en: Missing configuration items
hu: Hiányzó konfigurációs elemek

en: None: all provided configuration items are in your active configuration.
hu: Nincs: minden biztosított konfigurációs elem az aktív konfigurációban van.

en: Inactive optional items
hu: Inaktív választható elemek

en: None: all optional configuration items are in your active configuration.
hu: Nincs: minden választható konfigurációelem szerepel az aktív konfigurációban.

en: Added configuration items
hu: Hozzáadott konfigurációs elemek

en: None: all active configuration items of this type were provided by modules, themes, or install profile.
hu: Nincs: ennek a típusnak minden aktív konfigurációs elemét egy modul, smink vagy telepítési profil biztosítja.

en: Changed configuration items
hu: Módosított konfigurációs elemek

en: None: no active configuration items differ from their current provided versions.
hu: Nincs: nincs az aktuálisan biztosított verziótól eltérő aktív konfigurációs elem.

en: Label (if any)
hu: Címke (bármely esetén)

en: Import from source
hu: Importálás forrásból

en: Revert to source
hu: Visszaállítás a forrásban található állapotra

en: Are you sure you want to revert the %type config %item to its source configuration?
hu: %type konfiguráció %item eleme biztosan visszaállítható a forrásban található állapotra?

en: Customizations will be lost. This action cannot be undone.
hu: A személyre szabott beállítások el fognak veszni. A művelet nem vonható vissza.

en: There is no configuration @type named @name to import
hu: Nincs importálható @name nevű @type konfiguráció.

en: The configuration was reverted to its source.
hu: A konfiguráció visszaállítva a forrásban található állapotra.

en: Error while checking server index status: @message
hu: Hiba történt a kiszolgáló indexelési állapotának ellenőrzése közben: @message

en: Features bundle
hu: Features mezőcsoportok

en: Is install profile
hu: Telepítési profil-e?

en: The following function(s) or method(s) have been deprecated, please check the logs for a more detailed backtrace on where these are being invoked. Click on the function or method link to search the documentation site for a possible replacement or solution.
hu: A következő funkciók vagy módszerek elavultak, a naplóban lehet részletes visszakövetést találni arról, hogy ezek hol vannak használva. A funkció vagy módszer hivatkozására kattintva meglátogatható a dokumentáció webhelye, ahol megtalálhatóak a lehetséges pótlások vagy megoldások.

en: Could not include file: @include
hu: A fájlt nem lehet beilleszteni: @include

en: See also:
hu: Lásd még:

en: Update @theme
hu: @theme frissítése

en: Minified Bootstrap CSS URL
hu: Tömörített Bootstrap CSS webcíme

en: Bootstrap JavaScript URL
hu: Bootstrap JavaScript webcíme

en: Minified Bootstrap JavaScript URL
hu: Tömörített Bootstrap JavaScript webcíme

en: Show 'Home' breadcrumb link
hu: „Címlap” hivatkozás mutatása a morzsában

en: Enable the <code>.well</code>, <code>.well-sm</code> or <code>.well-lg</code> classes for specified regions.
hu: A <code>.well</code>, a <code>.well-sm</code> vagy a <code>.well-lg</code> osztályok engedélyezése meghatározott régiókban.

en: Region Wells
hu: Régió „well”-ek

en: Adds classes to buttons based on their text value.
hu: Osztályokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján.

en: Adds icons to buttons based on the text value
hu: Ikonokat ad a gombokhoz szövegértékük alapján

en: Smart form descriptions allowed (HTML) tags
hu: „Okos űrlapleírások” engedélyezett HTML címkéi

en: Smart form descriptions maximum character limit
hu: „Okos űrlapleírások” maximális karakterhossza

en: Add classes to an <code>&lt;img&gt;</code> element to easily style images in any project.
hu: Osztályok hozzáadása egy <code>&lt;img&gt;</code> elemhez, hogy a képek stílusát könnyebben lehessen alakítani.

en: Image Shapes
hu: Képformák

en: Add zebra-striping to any table row within the <code>&lt;tbody&gt;</code>.
hu: Zebra-csíkozás hozzáadása a táblázat minden sorához a <code>&lt;tbody&gt;</code> címkén belül.

en: These are global options. Each popover can independently override desired settings by appending the option name to <code>data-</code>. Example: <code>data-animation="false"</code>.
hu: Ezek általános beállítások. Minden felugró üzenet önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a <code>data-</code> beállítás nevéhez fűzésével. Például: <code>data-animation="false"</code>.

en: Appends the popover to a specific element. Example: <code>body</code>. This option is particularly useful in that it allows you to position the popover in the flow of the document near the triggering element - which will prevent the popover from floating away from the triggering element during a window resize.
hu: A felugró üzenetet hozzáfűzi egy megadott elemhez. Például: <code>body</code>. Ez az opció különösen hasznos, mivel lehetővé teszi, hogy a felugró üzenet a dokumentumfolyamban a kiváltó elem közelébe legyen pozícionálva. Ez megakadályozza, hogy a felugró üzenet az ablak átméretezése során elússzon a kiváltó elemtől.

en: Default content value if <code>data-content</code> or <code>data-target</code> attributes are not present.
hu: Alapértelmezés szerinti tartalomérték ha nincs jelen a <code>data-content</code> vagy a <code>data-target</code> attribútum.

en: Elements that have the <code>data-toggle=&quot;popover&quot;</code> attribute set will automatically initialize the popover upon page load. <strong class='error text-error'>WARNING: This feature can sometimes impact performance. Disable if pages appear to hang after initial load.</strong>
hu: Azok az elemek, amelyekhez be van állítva a <code>data-toggle=&quot;popover&quot;</code> attribútum az oldal betöltésekor automatikusan inicializálják a felugró üzenetet. <strong class='error text-error'>FIGYELMEZTETÉS: Ez a lehetőség néha hatással lehet a teljesítményre. Le kell tiltani, ha úgy tűnik az oldalak elakadnak a kezdeti betöltéskor.</strong>

en: Where to position the popover. When <code>auto</code> is specified, it will dynamically reorient the popover. For example, if placement is <code>auto left</code>, the popover will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve a felugró üzenet. Az <code>auto</code> dinamikusan fogja elhelyezni  a felugró üzenetet. Például ha az elhelyezés <code>auto left</code>, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: auto top
hu: auto fent

en: auto bottom
hu: auto lent

en: auto left
hu: auto bal

en: auto right
hu: auto jobb

en: If a selector is provided, tooltip objects will be delegated to the specified targets. In practice, this is used to enable dynamic HTML content to have popovers added.
hu: Ha meg van adva egy kiválasztó, akkor az eszköztipp objektum a meghatározott célokhoz lesz rendelve. A gyakorlatban arra használható, hogy a dinamikus HTML tartalomhoz hozzá lehessen rendelni felugró üzenetet.

en: JSFiddle Example
hu: JSFiddle példa

en: Default title value if <code>title</code> attribute isn't present.
hu: Cím alapértelmezés szerinti értéke ha nincs megadva <code>title</code> attribútum.

en: focus
hu: fókusz

en: These are global options. Each tooltip can independently override desired settings by appending the option name to <code>data-</code>. Example: <code>data-animation="false"</code>.
hu: Ezek általános beállítások. Minden eszköztipp önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a <code>data-</code> beállítás nevéhez fűzésével. Például: <code>data-animation="false"</code>.

en: Appends the tooltip to a specific element. Example: <code>body</code>.
hu: Az eszköztipp hozzáfűzése egy megadott elemhez. Például: <code>body</code>.

en: Elements that have the <code>data-toggle=&quote;tooltip&quote;</code> attribute set will automatically initialize the tooltip upon page load. <strong class='error text-error'>WARNING: This feature can sometimes impact performance. Disable if pages appear to &quote;hang&quote; after initial load.</strong>
hu: Azok az elemek, amelyekhez be van állítva a <code>data-toggle=&quote;tooltip&quote;</code> attribútum az oldal betöltésekor automatikusan inicializálják a felugró üzenetet. <strong class='error text-error'>FIGYELMEZTETÉS: Ez a lehetőség néha hatással lehet a teljesítményre. Le kell tiltani, ha úgy tűnik az oldalak elakadnak a kezdeti betöltéskor.</strong>

en: Where to position the tooltip. When <code>auto</code> is specified, it will dynamically reorient the tooltip. For example, if placement is <code>auto left</code>, the tooltip will display to the left when possible, otherwise it will display right.
hu: Hova legyen elhelyezve az eszköztipp. Az <code>auto</code> dinamikusan fogja elhelyezni  az eszköztippet. Például ha az elhelyezés <code>auto bal</code>, a felugró üzenet a bal oldalon fog megjelenni ha lehetséges, máskülönben a jobb oldalon.

en: Admin Toolbar Extra Tools adds more fonctionalities in the admin menu.
hu: Az <em>Admin Toolbar Extra Tools</em> további funkciókkal egészíti ki az adminisztrációs menüt.

en: Include deprecated functions
hu: Elavult funkciók beillesztése

en: Enabling this setting will include any <code>deprecated.php</code> file found in your theme or base themes.
hu: Ennek a beállításnak az engedélyezése beilleszti bármelyik, a sminkben vagy az alapsminkben található <code>deprecated.php</code> fájlt.

en: Suppress deprecated warnings
hu: Elavultságra figyelmeztetések elnyomása

en: Unable to reach or parse the data provided by the @title API. Ensure the server this website is hosted on is able to initiate HTTP requests. If the request consistently fails, it is likely that there are certain PHP functions that have been disabled by the hosting provider for security reasons. It is possible to manually copy and paste the contents of the following URL into the "Imported @title data" section below.<br /><br /><a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api</a>.
hu: Nem sikerült elérni vagy elemezni @title API által megadott adatokat. Meg kell győződni róla, hogy az ezt a webhelyet tároló kiszolgáló képes HTTP kérések kezdeményezésére. Ha a kérés folyamatosan sikertelen, valószínű, hogy vannak olyan PHP függvények, amelyeket biztonsági okokból a tárhelyszolgáltató letiltott. Lehetőség van manuálisan lemásolni és beilleszteni a következő URL tartalmát az alábbi „Importált @title adat” részbe.<br /><br /><a href=":provider_api" target="_blank">:provider_api< / a>.

en: If an element has a <code>.has-error</code> class attached to it, enabling this will automatically remove that class when a value is entered.
hu: Ha ez engedélyezett, érték beírásakor automatikusan eltávolítja az elemről a <code>.has-error</code> osztályt.

en: If an element in a form is required, enabling this will always display the element with a <code>.has-error</code> class. This turns the element red and helps in usability for determining which form elements are required to submit the form.
hu: Ha ez engedélyezett, az űrlapok kötelezően kitöltendő elemeihez mindig hozzá lesz rendelve a <code>.has-error</code> osztály. Ez az elem színét vörösre változtatja ezzel segítve annak eldöntését, hogy az űrlap mely elemeit kell kötelezően kitölteni ahhoz, hogy beküldhető legyen.

en: Modals
hu: Felugró ablakok

en: Bootstrap modals are not enabled.
hu: A <em>Bootstrap</em> felugró ablakok nincsenek engedélyezve.

en: Uses the <code>.container-fluid</code> class instead of <code>.container</code>.
hu: <code>.container-fluid</code> osztály használata <code>.container</code> helyett.

en: These are global options. Each modal can independently override desired settings by appending the option name to <code>data-</code>. Example: <code>data-backdrop="false"</code>.
hu: Ezek általános beállítások. Minden felugró ablak önállóan felül tudja írni a kívánt beállításokat a <code>data-</code> beállítás nevéhez fűzésével. Például: <code>data-backdrop="false"</code>.

en: Apply a CSS fade transition to modals.
hu: CSS elhalványulás átmenet alkalmazása a felugró ablakon.

en: backdrop
hu: háttér

en: Modals are streamlined, but flexible, dialog prompts with the minimum required functionality and smart defaults. See <a href=":url" target="_blank">Bootstrap Modals</a> for more documentation.
hu: A felugró ablakok egyszerűsített, de rugalmas, a minimálisan szükséges funkcionalitással és intelligens alapértelmezett értékekkel rendelkező párbeszédablakok. További információ itt található: <a href=":url" target="_blank">Bootstrap felugró ablakok</a>.

en: Enable Bootstrap Modals
hu: Bootstrap felugró ablakok engedélyezése

en: Closes the modal when escape key is pressed.
hu: Felugró ablak bezárása az „ESC” billentyű megnyomásakor.

en: Shows the modal when initialized.
hu: Felugró ablak mutatása előkészítés közben.

en: Default modal size
hu: Felugró ablak alapértelmezett mérete

en: Enable Bootstrap Popovers
hu: Bootstrap felugró üzenetek engedélyezése

en: Enable Bootstrap Tooltips
hu: Bootstrap eszköztippek engedélyezése

en: THEMETITLE settings
hu: THEMETITLE beállításai

en: @type field. Also known as %labels.
hu: @type mező. %labels néven is ismert.

en: Tokens or token types not defined as arrays
hu: A vezérjelek vagy a vezérjel típusok nincsenek meghatározva tömbként

en: Tokens or token types missing name property
hu: A vezérjeleknek vagy vezérjel típusoknak hiányzik a név tulajdonsága

en: Token types do not have any tokens defined
hu: Vezérjel típusoknak nincs vezérjele megadva

en: Token types are not defined but have tokens
hu: Vezérjel típusok nincsenek meghatározva, de vannak vezérjeleik

en: Token or token types are defined by multiple modules
hu: Több modul által meghatározott vezérjelek vagy vezérjeltípusok vannak

en: This is a private field.
hu: Ez egy magánjellegű mező.

en: The user that owns this profile.
hu: Az ezt a profilt birtokló felhasználó.

en: enabled (<a href=":url">disable</a>)
hu: engedélyezett (<a href=":url">letiltás</a>)

en: There is 1 item indexed on the server for this index. (<a href=":url">More information</a>) | There are @count items indexed on the server for this index. (<a href=":url">More information</a>)
hu[0]: Jelen kereséskiszolgáló indexében 1 elem indexelve. (<a href=":url">További tudnivalók</a>)
hu[1]: Jelen kereséskiszolgáló indexében @count elem indexelve. (<a href=":url">További tudnivalók</a>)

en: The boost of the field
hu: A mező kiemelése

en: Add fields to index %index
hu: Mezők hozzáadása %index indexhez

en: Renders an entity in a view mode.
hu: Egy entitást jelenít meg egy nézetmódban.

en: Provides expanded entity APIs, which will be moved to Drupal core one day.
hu: Kibővített entitás API-t nyújt, ami egy nap talán majd az alaprendszer részét képezi majd.

en: The %element-title must contain at least one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
hu[0]: %element-title című elemnek tartalmaznia kell legalább egy vezérjelet.
hu[1]: %element-title című elemnek tartalmaznia kell legalább @count vezérjelet.

en: (No description available)
hu: (Nincs rendelkezésre álló leírás)

en: @datasource datasource
hu: @datasource adatforrás

en: @field (indexed field)
hu: @field (indexelt mező)

en: @entity_type relationship
hu: @entity_type kapcsolat

en: Datasource settings
hu: Adatforrás beállításai

en: A datasource
hu: Egy adatforrás

en: Only label
hu: Csak címke

en: Bundles are used to collect together groups of features. A bundle provides a shared <a href=":namespace">namespace</a> for all features included in it, which prevents conflicts and helps distinguish your features from those produced for other purposes. Common uses of bundles include:
hu: A mezőcsomagok csoportok vagy jellemzők összegyűjtésére szolgálnak. A mezőcsoport megosztott <a href=":namespace">névteret</a> biztosít minden jellemzőnek, amit tartalmaz, amelyek megelőzik az ütközéseket, és lehetővé teszik a jellemzők megkülönböztetését más célokra létrehozott jellemzőktől. Leggyakrabban a mezőcsoportok ezeket tartalmazzák:

en: Custom features for use on a particular site.
hu: Egy adott webhelyen használható egyedi jellemzők.

en: The features of a given <a href=":distributions">distribution</a>.
hu: Egy adott <a href=":distributions">disztribúció</a> jellemzői.

en: Use the form below to manage bundles. Each bundle comes with a set of assignment methods. By configuring and ordering the assignment methods, you can set the defaults for what does and doesn't get packaged into features for your bundle. Use the <em>Bundle</em> select to choose which bundle to edit, or chose <em>--New--</em> to create a new bundle. The <em>Default</em> bundle does not include a namespace and cannot be deleted.
hu: Az alábbi űrlap használható mezőcsoportok kezelésére. Minden mezőcsoporthoz többféle hozzárendelési mód tartozik. A hozzárendelési mód beállításával és rendezésével alapértelmezett értékeket lehet megadni annak meghatározására, hogy a mezőcsoportnál mi legyen és mi ne legyen jellemzőkbe csomagolva. A <em>Mezőcsoport</em> használatával kiválaszható, melyik mezőcsoportot szeretnénk szerkeszteni, vagy az <em>--Új--</em> segítségével új mezőcsoportot hozhatunk létre. Az <em>Alapértelmezett</em> mezőcsoport nem tartalmaz névteret, és nem törölhető.

en: Package your configuration into feature modules.
hu: Beállítások jellemző modulba történő csomagolása.

en: Select this option to exclude from packaging any configuration that is provided by already installed modules.
hu: Ezen lehetőség választásával kizárható bármilyen beállítás csomagolása, amit korábban telepített modulok biztosítottak.

en: Config editor
hu: Konfigurációszerkesztő

en: Reinstall Modules
hu: Modulok újratelepítése

en: State editor
hu: Állapotszerkesztő

en: Entity Info
hu: Entitás információk

en: View Session
hu: Munkamenet megtekintése

en: Hook_elements
hu: Hook_elemek

en: Entities that can be added to this group type.
hu: Az ehhez a csoporttípushoz adható entitások.

en: Allows you to group users, content and other entities
hu: Lehetővé teszi felhasználók, tartalmak és más entitások csoportosítását

en: Add group type
hu: Csoporttípus hozzáadása

en: Add group role
hu: Csoportszerepkör hozzáadása

en: Find and manage groups, group types and group settings.
hu: Keresés csoportokban, illetve csoporttípusokban és -beállításokban, emellett azok menedzselése.

en: Configure group types.
hu: Csoporttípusok konfigurációja.

en: Configure the general group module settings.
hu: Az általános csoport modulbeállítások konfigurációja.

en: Gain full control over all groups and group configuration.
hu: Teljeskörű irányítás megszerzése minden csoport és csoportbeállítás felett.

en: Administer group settings
hu: Csoportbeállítások kezelése

en: Gain full control over all group configuration.
hu: Teljeskörű irányítás megszerzése minden csoportbeállítás felett.

en: Edit group type permissions
hu: Csoporttípus jogosultságok szerkesztése

en: Configure available content
hu: Elérhető tartalmak beállítása

en: Edit group role permissions
hu: Csoportszerepkör-jogosultságok szerkesztése

en: Install content plugin
hu: Tartalombővítmény telepítése

en: Configure content plugin
hu: Tartalombővítmény konfigurációja

en: Uninstall content plugin
hu: Tartalombővítmény eltávolítása

en: Use admin theme when editing or creating groups
hu: Adminisztrációs smink használata csoportok szerkesztésekor és létrehozásakor

en: Group role is used internally
hu: A csoportszerepkör belső használatú

en: Group content plugin ID
hu: Csoport tartalombővítményének azonosítója

en: The group type to check for available roles.
hu: A rendelkezésre álló szerepkörök érdekében megvizsgálandó csoporttípus

en: Access group node overview
hu: Hozzáférés a csoport tartalmainak áttekintő oldalához

en: Access the overview of all group nodes, regardless of node type
hu: Hozzáférés valamennyi csoporttartalom áttekintéséhez azok típusától függetlenül

en: Adds nodes to groups both publicly and privately.
hu: Tartalmak hozzáadása publikus és privát módon.

en: Adds %type content to groups both publicly and privately.
hu: %type típusú tartalom hozzáadása publikus és privát módon.

en: Group from URL
hu: Csoport webcímből

en: Join group %label
hu: %label csoporthoz való csatlakozás

en: Group creator
hu: Csoport létrehozója

en: The username of the group creator.
hu: A csoport létrehozójának felhasználóneve.

en: The time that the group was last edited.
hu: A csoport utolsó szerkesztésének időpontja.

en: Group content ID
hu: Csoporttartalom-azonosító

en: The group containing the entity.
hu: Az entitást tartalmazó csoport.

en: The entity to add to the group.
hu: A csoporthoz hozzáadandó entitás.

en: Group content creator
hu: Csoporttartalom-szerző

en: The username of the group content creator.
hu: A csoporttartalom létrehozójának felhasználóneve.

en: The time that the group content was created.
hu: A csoporttartalom létrehozásának időpontja.

en: The time that the group content was last edited.
hu: A csoporttartalom utolsó módosításának időpontja.

en: There are no groups yet.
hu: Nincsenek még csoportok.

en: No group roles available. <a href="@link">Add group role</a>.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló csoportszerepkörök. <a href="@link">Csoportszerepkör hozzáadása</a>.

en: Set available content
hu: Rendelkezésre álló tartalom beállítása

en: No group types available. <a href="@link">Add group type</a>.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló csoporttípusok. <a href="@link">Csoporttípus hozzáadása</a>.

en: Cannot edit an internal group role directly.
hu: Belső csoportszerepkör közvetlenül nem szerkeszthető.

en: The group role %label has been updated.
hu: %label csoportszerepkör frissítve lett.

en: The group role %label has been added.
hu: %label csoportszerepkör hozzá lett adva.

en: Added group role %label.
hu: %label csoportszerepkör hozzáadva.

en: The group type %label has been updated.
hu: %label csoporttípus frissítve lett.

en: Added group type %label.
hu: %label csoporttípus hozzáadva.

en: Group operations
hu: Csoportműveletek

en: The group type is @group_types or @last
hu: A csoporttípus @group_types vagy @last

en: The group type is @group_type
hu: A csoporttípus @group_type

en: Group type role selection
hu: Csoporttípus-szerepkör kiválasztás

en: Adds users to groups as members.
hu: Felhasználókat ad hozzá csoportokhoz tagokként.

en: binary file
hu: bináris fájl

en: Open @mime in new window
hu: @mime megnyitása új ablakban

en: Upload requirements
hu: Feltöltés követelményei

en: not default
hu: nem alapértelmezett

en: The <a href=":report">Updates report</a> shows you configuration that differs between your site's active configuration and the installed modules, themes, and install profile. Choose a particular configuration type (or All), or run the report for a particular module, theme, or your install profile.
hu: A <a href=":report">Konfiguráció-frissítési jelentés</a> azokat az aktuális webhely beállításokat jeleníti meg, amik különböznek a modulok, sminkek és telepítési profilok által tartalmazottaktól. Kiválasztható egy bizonyos beállítástípus (vagy a <em>Minden típus</em> lehetőséggel az összes), valamint futtatható a jelentéskészítés egy bizonyos modulra, sminkre vagy telepítési profilra is.

en: View configuration updates report
hu: Jelentés megtekintése a konfiguráció frissítéseiről

en: Revert any configuration
hu: Bármely beállítás módosításainak visszavonása

en: Delete any configuration
hu: Bármely beállítás törlése

en: Are you sure you want to delete the %type config %item?
hu: %type típusú %item beállítás biztosan törölhető?

en: This action cannot be undone. Manually deleting configuration from this page can cause problems on your site due to missing dependencies, and should only be done if there is no other way to delete a problematic piece of configuration.
hu: Csak végső esetben szabad kézzel törölni beállítást erről az oldalról, mert ez a hiányzó függőségek miatt hibákat okozhat a webhelyen. A művelet nem vonható vissza.

en: There is no configuration @type named @name to delete
hu: Nem létezik a törlendő @type beállítás @name névvel

en: Delete entity configuration
hu: Entitás-konfiguráció törlése

en: @label (Original translation) - <em>The following translations will be deleted:</em>
hu: @label (Eredeti fordítás) – <em>Az alábbi fordítások lesznek törölve:</em>

en: Deleted @count @entity_type items.
hu: @count darab @entity_type típusú elem törölve.

en: Deleted @count @entity_type translations.
hu: @count darab @entity_type típusú fordítás törölve.

en: Deleted 1 item. | Deleted @count items.
hu[0]: Egy elem törölve.
hu[1]: @count elem törölve.

en: @type %title has been reverted
hu: @type %title visszaállítva

en: Edit %bundle_label @label
hu: %bundle_label @label szerkesztése

en: The entity could not be saved.
hu: Az entitást nem lehet elmenteni.

en: Delete @entity_type
hu: @entity_type törlése

en: Exclude installed module-provided entity configuration
hu: Telepített modul által biztosított entitás beállítás kizárása

en: Don't exclude non-installed configuration by namespace
hu: Ne legyen kizárva nem telepített beállítás névtér által

en: Don't exclude ANY configuration by namespace
hu: Ne legyen kizárva <em>semmilyen</em> beállítás névtér által

en: Forward dependency
hu: Függőség továbbítása

en: Configure the %plugin tracker
hu: %plugin követő beállítása

en: Boolean fields can only have one of two values: true or false.
hu: A logikai mezők csak a következő két érték egyikét tartalmazhatják: igaz vagy hamis.

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
hu: A bővítmény letiltotta ezt a mezőt az elvárt funkcionalitásának biztosítása érdekében.

en: The content plugin was uninstalled from the group type.
hu: A tartalmi bővítmény el lett távolítva a csoporttípusból.

en: Install plugin
hu: Bővítmény telepítése

en: The content plugin configuration was saved.
hu: A tartalombővítmény konfigurációja mentve.

en: Group cardinality
hu: Csoport számosság

en: Entity cardinality
hu: Entitás számosság

en: Updated the label for @progress out of @max group content entities.
hu: @progress csoporttartalom-entitás címkéje frissítve @max darabból.

en: Group ID from URL
hu: Csoportazonosító webcímből

en: Available sources
hu: Elérhető források

en: % Complete
hu: % kész

en: Current value for %variable
hu: %variable jelenlegi értéke

en: Filter variables
hu: Változók szűrése

en: Webprofiler settings
hu: <em>Webprofiler</em> beállítások

en: No added config
hu: Nem lett konfiguráció hozzáadva

en: No missing config
hu: Nincs hiányzó konfiguráció

en: No inactive config
hu: Nincs inaktív konfiguráció

en: No different config
hu: Nincs eltérő konfiguráció

en: Config is missing, cannot diff
hu: Hiányzó konfiguráció, nem lehet különbséget számítani

en: Search content block
hu: Tartalomkeresés blokk

en: in the community
hu: a közösségben

en: Latest topics
hu: Legújabb témák

en: Newest topics
hu: Legfrissebb témák

en: No topics found
hu: Nincs téma

en: Latest topic block
hu: Legújabb téma blokk
