Open Social (8.x-1.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (774 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Images
tr: Resimler

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: enabled
tr: etkin

en: delete
tr: sil

en: title
tr: başlık

en: value
tr: değer

en: Status
tr: Durum

en: Register
tr: Kaydol

en: Create a new user account.
tr: Yeni bir kullanıcı hesabı oluştur.

en: Forgot password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: content
tr: içerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Groups
tr: Gruplar

en: Is
tr: -dir

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: disabled
tr: etkin değil

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Delete group
tr: Grubu sil

en: Read more
tr: Devamını oku

en: more
tr: daha fazla

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Priority
tr: Öncelik

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: ERROR
tr: HATA

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Download
tr: İndir

en: Version
tr: Sürüm

en: core
tr: çekirdek

en: view
tr: görüntüle

en: all
tr: hepsi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: default
tr: öntanımlı

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Types
tr: Tipler

en: Parent
tr: Üst öge

en: Parents
tr: Üst terimler

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Book
tr: Kitap

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Back
tr: Geri

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: username
tr: kullanıcı adı

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Core
tr: Çekirdek

en: Time
tr: Zaman

en: Views
tr: Görünümler

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Path
tr: Yol

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Modules
tr: Modüller

en: Manage
tr: Yönetim

en: Region
tr: Bölge

en: Visible
tr: Görünür

en: Menu
tr: Menü

en: Teaser
tr: Özet

en: Event
tr: Olay

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: path
tr: yol

en: Total
tr: Toplam

en: Components
tr: Bileşenler

en: Upload
tr: Yükle

en: type
tr: tür

en: Mail
tr: Posta

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Configure
tr: Yapılandır

en: file
tr: dosya

en: status
tr: durum

en: Error
tr: Hata

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Create
tr: Oluştur

en: Separator
tr: Ayraç

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: vocabularies
tr: sözlükler

en: Menu item
tr: Menü öğesi

en: The name of the menu.
tr: Menünün adı.

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Done
tr: Tamam

en: Post
tr: Gönderi

en: Area
tr: Bölge

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Group Events
tr: Grup Etkinlikleri

en: Added
tr: Eklendi

en: Database
tr: Veritabanı

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Module
tr: Modül

en: Off
tr: Kapalı

en: Host
tr: Sunucu

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: To
tr: Kime

en: Custom
tr: Özel

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Group ID
tr: Grup ID

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Session ID
tr: Oturum ID

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Last access
tr: Son erişim

en: Message type
tr: İleti türü

en: Message text
tr: İleti metni

en: Field name
tr: Alan adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Warning
tr: Uyarı

en: active
tr: etkin

en: %time ago
tr: %time önce

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Maximum
tr: En fazla

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Load
tr: Yükle

en: Processors
tr: İşlemciler

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Company
tr: Şirket

en: Members
tr: Üyeler

en: node
tr: düğüm

en: Transliteration
tr: Harf çevirisi

en: General
tr: Genel

en: Method
tr: Yöntem

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Upcoming events
tr: Yaklaşan etkinlikler

en: Now
tr: Şimdi

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: access content
tr: içeriğe erişim

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Role
tr: Rol

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Class
tr: Sınıf

en: String
tr: Dize

en: External
tr: Harici

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Last
tr: Son

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Cache
tr: Önbellek

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Install
tr: Kur

en: Save and edit
tr: Kaydet ve düzenle

en: Tools
tr: Araçlar

en: Clone
tr: Kopya

en: Tab
tr: Sekme

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Operator
tr: İşletmen

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Random
tr: Rastgele

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Default state
tr: Öntanımlı durum

en: Profile name
tr: Profil adı

en: bottom
tr: alt

en: top
tr: üst

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: Profile
tr: Profil

en: Clear cache
tr: Önbelleği temizle

en: Close
tr: Kapat

en: Edit group
tr: Grubu düzenle

en: Add group
tr: Grup ekle

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Original
tr: Orjinal

en: Function
tr: İşlev

en: Tracker
tr: İzleyici

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Location name
tr: Konum adı

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Hidden
tr: Gizli

en: create
tr: oluştur

en: Root
tr: Kök

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Show
tr: Göster

en: in
tr: içinde

en: Messages
tr: İletiler

en: Tokens
tr: tokens

en: Token
tr: Simge

en: Switch
tr: Değiştir

en: ago
tr: önce

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: Clear
tr: Temizle

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: update
tr: güncelle

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: @time ago
tr: @time önce

en: Front page
tr: Ana sayfa

en: Languages
tr: Diller

en: Features
tr: Özellikler

en: Topics
tr: Konular

en: Topic
tr: Konu

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: First
tr: Birinci

en: Limit
tr: Sınır

en: NO
tr: HAYIR

en: YES
tr: EVET

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Posts
tr: Gönderiler

en: author
tr: yazar

en: Entity
tr: Nesne

en: Revert
tr: Geri al

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Log out
tr: Çıkış

en: No results found.
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

en: Server name
tr: Sunucu adı

en: profile
tr: profil

en: Post comment
tr: Yorum gönder

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Info
tr: Bilgi

en: White
tr: Beyaz

en: People
tr: Kişiler

en: terms
tr: terim

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Reference
tr: Kaynak

en: or
tr: ya da

en: Revision
tr: Sürüm

en: Missing
tr: Kayıp

en: Permissions
tr: İzinler

en: Installed
tr: Kurulu

en: Show comments
tr: Yorumları göster

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Reversed
tr: Tersine

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Street address
tr: Adres

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Migrate
tr: Taşı

en: The username %name has not been activated or is blocked.
tr: %name kullanıcı adı etkinleştirilmedi veya engellendi.

en: Login attempt failed for %user.
tr: %user için giriş denemesi başarısız.

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: image
tr: imaj

en: Themes
tr: Temalar

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Join
tr: Katıl

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: TRUE
tr: DOĞRU

en: FALSE
tr: YANLIŞ

en: users
tr: kullanıcılar

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Apply
tr: Uygula

en: 1 member | @count members
tr[0]: 1 üye

en: Enter the terms you wish to search for.
tr: Aramak istediğiniz terimleri giriniz.

en: Information
tr: Bilgi

en: Plugins
tr: Eklentiler (plugin)

en: Translated
tr: Çevrildi

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Menus
tr: Menüler

en: Add vocabulary
tr: Sözlük ekle

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Search Index
tr: Arama Dizini

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Remove field
tr: Alanı kaldır

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Minimum
tr: En az

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Index
tr: Dizin

en: Permission
tr: İzinler

en: Request
tr: İstek

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Hide
tr: Gizle

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Profiles
tr: Profiller

en: Add new profile
tr: Yeni profil ekle

en: Reply
tr: Yanıtla

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
tr: @count veya daha fazla karaktere sahip en az bir anahtar kelime eklemeniz gerekiyor.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihindeki sürümüne geri dönmek istediğinize emin misiniz?

en: Search users
tr: Kullanıcıları ara

en: Extension
tr: Uzantı

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Timeline
tr: Timeline (Zaman Şeridi)

en: Provided by
tr: Sağlayan

en: Available
tr: Mevcut

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Switch user
tr: Kullanıcıyı değiştir

en: Execute PHP
tr: PHP Çalıştır

en: Sort query log
tr: Günlük sorgusunu sırala

en: Slow query highlighting
tr: Yavaş sorguları renklendirme

en: Execute
tr: Çalıştır

en: New value
tr: Yeni değer

en: Session name
tr: Oturum adı

en: How many nodes would you like to generate?
tr: Kaç düğüm oluşturmak itiyorsunuz?

en: Devel Node Access
tr: Geliştirici (Devel) Düğüm Erişimi

en: explained
tr: açıklanmış

en: ok
tr: tamam

en: empty
tr: boş

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
tr: Geliştiriciler için çeşitli blok, sayfa ve işlevler.

en: Packages
tr: Paketler

en: Package
tr: Paket

en: All types
tr: Tüm türler

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Add role
tr: Rol ekle

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Edit comment
tr: Yorumu düzenle

en: contains
tr: içeriyor

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
tr: Parola sıfırlama yönergeleri %name için %email adresine postalandı.

en: Account
tr: Hesap

en: Joined
tr: Katıldı

en: Data
tr: Veri

en: Any
tr: Herhangi

en: Node count
tr: Düğüm sayısı

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Search content
tr: İçeriği ara

en: Number of comments
tr: Yorum sayısı

en: Content ID
tr: İçerik ID

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: Sign up
tr: Kaydol

en: About
tr: Hakkında

en: Data types
tr: Veri türleri

en: and
tr: ve

en: Unpublish comment
tr: Yorumu yayından al

en: Zone
tr: Bölge

en: Member
tr: Üye

en: Untranslated
tr: Çevrilmemiş

en: field
tr: alan

en: Target
tr: Hedef

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: Element
tr: Öğe

en: Save permissions
tr: İzinleri kaydet

en: Effect
tr: Etki

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Generate
tr: Oluştur

en: Direction
tr: Yön

en: Registration
tr: Kayıt

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Address format
tr: Adres biçimi

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Run cron
tr: Dönemsel görevleri (cron) çalıştır

en: Instances
tr: Örnekler

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: IP address
tr: IP adresi

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Drupal version
tr: Drupal sürümü

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: User profiles
tr: Kullanıcı profilleri

en: Root term
tr: Kök terim

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Uses
tr: Kullanım

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: Config
tr: Yapılandırma

en: priority
tr: öncelik

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: The size of the file.
tr: Dosyanın boyutu.

en: Group types
tr: Grup türleri

en: Menu links
tr: Menü bağlantıları

en: API Site
tr: API Sitesi

en: 1 character | @count characters
tr[0]: 1 karakter
tr[1]: @count karakter

en: Theme registry
tr: Tema kayıt defteri

en: Devel settings
tr: Devel ayarları

en: Requires path.module
tr: path.module gerektirir

en: Publish comment
tr: Yorumu yayınla

en: Sum
tr: Toplam

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: Current date
tr: Geçerli tarih

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: Simple separator
tr: Basit ayırıcı

en: Is all of
tr: Şunların tümü

en: Is none of
tr: Bunlardan biri değil

en: not
tr: değildir

en: Break lock
tr: Kilidi kır

en: Default site language
tr: Varsayılan site dili

en: Dropdown
tr: Açılan

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Compact
tr: Sade

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Allow multiple values
tr: Birden çok değere izin ver

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Dependency
tr: Bağımlılık

en: Array
tr: Dizi

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Link ID
tr: Bağlantı ID

en: Drag to re-order
tr: Yeniden sıralamak için sürükleyiniz

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Execute PHP code
tr: PHP kodu çalıştır

en: The installation has encountered an error.
tr: Kurulum sırasında hata oluştu.

en: HTML filter
tr: HTML süzgeci

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: @type: reverted %title revision %revision.
tr: @type: %title içeriğinin %revision sürümü geri alındı.

en: Post settings
tr: Gönderi ayarları

en: Add content type
tr: İçerik tipi ekle

en: Minimum word length to index
tr: Dizinlenecek minimum kelime uzunluğu

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
tr: Bir kelimenin dizinlenmesi için gereken karakter sayısı. Daha küçük bir sayı daha iyi arama sonucu sıralaması ama aynı zamanda daha büyük bir veritabanı demektir. Her arama sorgusu en az bu uzunlukta (veya daha uzun) bir kelime içermek zorundadır.

en: Simple CJK handling
tr: Basit CJK (Çince/Japonca/Korece) işlemesi

en: No modules selected.
tr: Eklenti seçilmedi.

en: Cron ran successfully.
tr: Dönemsel görevler başarıyla çalıştırıldı.

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Redirect 403 to User Login
tr: 403'ü Kullanıcı Girişi'ne yönlendir

en: Indexed
tr: Dizinlenmiş

en: Author name
tr: Yazar adı

en: Flush all caches
tr: Tüm önbellekleri temizle

en: Group name (a-z, 0-9, _)
tr: Grup adı (a-z, 0-9, _)

en: Add new group: you need to provide a group name.
tr: Yeni grup ekle: Bir grup adı belirtmeniz gerekir.

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Highlight
tr: Vurgulu

en: Node status
tr: Düğüm durumu

en: !NO: no reason
tr: !NO: sebepsiz

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Message settings
tr: İleti ayarları

en: The message text
tr: Mesaj metni

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Cancel account
tr: Hesabı iptal et

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Allowed roles
tr: İzin verilen roller

en: Destinations
tr: Hedefler

en: messages
tr: iletiler

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Default country
tr: Öntanımlı ülke

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Sayfaları yollarıyla belirtin. Her satıra birer yol girin. Yıldız ("*") joker karakterdir. Örnek yollar: blog sayfası için %blog ve her kişisel blog için %blog-joker karakter. %front, ön sayfadır.

en: Full comment
tr: Tüm yorum

en: Save comment
tr: Yorumu kaydet

en: Hide summary
tr: Özeti gizle

en: Edit summary
tr: Özeti düzenle

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Update style
tr: Stili güncelle

en: Add effect
tr: Efekt ekle

en: Machine name: @name
tr: Makine adı: @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
tr: Geçersiz makina ismi. %invalid dışında bir isim giriniz.

en: Delete selected content
tr: Seçilen içeriği sil

en: Deleted @count posts.
tr: @count gönderi silindi.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
tr[0]: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Tools that enhance the user interface.
tr: Kullanıcı arayüzünü zenginleştiren araçlar.

en: No people available.
tr: Hiç kimse mevcut değil.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
tr: Bir yönetici [site:name] sitesinde sizin için bir hesap oluşturdu

en: Find and manage people interacting with your site.
tr: Sitenizle etkileşim kuran kişileri arayın ve yönetin.

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Group type
tr: Grup türü

en: Are you sure you want to revert the revision?
tr: Gözden geçirmeyi geri almak istediğinize emin misiniz?

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
tr: Yazıcı çıktıları, sorgulama günlüğü vb. geliştirici çıktılarını göster.

en: Access developer information
tr: Geliştirici bilgilerine erişim

en: Switch users
tr: Kullanıcıları değiştir

en: Field info
tr: Alan bilgileri

en: Access DNA information
tr: DNA bilgilerine erişim

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
tr: (Bu tablo en son etkin durumdaki kullanıcıları listeler. Daha fazla ayrıntı için imleci her bir sonucun üzerine getirin.)

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
tr: !YES: Bu kullanıcı '!bypass_node_access' iznine sahiptir ve düğümlere ilişkin her şeyi yapabilir.

en: bypass node access
tr: düğüm erişimini geç

en: view own unpublished content
tr: kendi yayınlanmamış içeriğini gör

en: Add custom block
tr: Özel blok ekle

en: Read-only
tr: Salt okunur

en: Message types
tr: İleti türleri

en: removed
tr: kaldırıldı

en: wrong
tr: yanlış

en: removed!
tr: kaldırıldı!

en: 1 user deleted | @count users deleted.
tr[0]: @count kullanıcı silindi.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
tr[0]: @count düğüm oluşturma işlemi bitirildi.

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)

en: Translation source node
tr: Çeviri kaynak düğümü

en: Insert this token into your form
tr: Bu değişkeni formunuza ekleyin

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Cookies
tr: Çerezler

en: dashboard
tr: pano

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
tr: Sürüklemek yerine, satırları sayısal ağırlığa göre yeniden sıralayın.

en: Edit permissions
tr: İzinleri düzenle

en: The title of the current page.
tr: Bu sayfanın başlığı.

en: The URL of the current page.
tr: Geçerli sayfanın URL'si

en: Account cancellation URL
tr: Üyelik iptal etme bağlantısı

en: One-time login URL
tr: Tek seferlik giriş adresi

en: The URL of the one-time login page for the user account.
tr: Kullanıcı hesabı için tek seferlik giriş sayfasının adresi

en: The unique ID of the menu link.
tr: Menü bağlantısının özgün ID numarası.

en: The title of the menu link.
tr: Menü bağlantısının başlığı.

en: The menu link's parent.
tr: Menü bağlantısının üst öğesi.

en: Page number
tr: Sayfa numarası

en: The menu link for this node.
tr: Bu düğümün menü bağlantısı.

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Profile types
tr: Profil türleri

en: Query type
tr: Sorgu tipi

en: Delete entity
tr: Nesneyi sil

en: New field name
tr: Yeni alan adı

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Save and publish
tr: Kaydet ve yayımla

en: Post comments
tr: Yorum gönder

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Install new module
tr: Yeni eklenti kur

en: Install new theme
tr: Yeni tema kur

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
tr: Kullanıcı hesapları, roller ve izinleri yönetin.

en: The menu link's root.
tr: Menü bağlantısının kökü.

en: Logged in as
tr: Kullandığınız ad

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Message ID
tr: İleti ID'si

en: Social
tr: Sosyal

en: Hash
tr: Karma

en: Allowed values list: invalid input.
tr: İzin verilen değerler listesi: geçersiz girdi.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
tr: İzin verilen değerler listesi: bazı değerler kullanımdayken kaldırılıyor.

en: Administer group
tr: Grubu yönet

en: Group content
tr: Grup içeriği

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Run arbitrary PHP from a block.
tr: Bir blok içinden isteğine göre PHP çalıştır.

en: Asc
tr: Artan

en: Save message type
tr: İleti türünü kaydet

en: Delete message type
tr: İleti türünü sil

en: The message type.
tr: İleti türü.

en: Administer message types
tr: İleti türlerini yönet

en: Add new view
tr: Yeni Gösterim (View) ekle

en: The extension of the file.
tr: Dosyanın uzantısı.

en: The URL of the @entity.
tr: @entity'nin URL'si.

en: The content type of the node.
tr: Düğümün içerik türü.

en: The name of the content type.
tr: İçerik türünün adı.

en: The optional description of the content type.
tr: İçerik türünün isteğe bağlı açıklaması.

en: Relative URL
tr: Göreli URL

en: The relative URL.
tr: Göreli URL.

en: Absolute URL
tr: Mutlak URL

en: The absolute URL.
tr: Mutlak URL.

en: The optional description of the menu.
tr: Menünün isteğe bağlı açıklaması.

en: Menu link count
tr: Menü bağlantısı sayısı

en: The menu of the menu link.
tr: Menü bağlantısının menüsü.

en: Content access
tr: İçerik erişimi

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
tr: Eğer seçiliyse kullanıcılar 1+2+3 (VEYA) veya 1,2,3 (VE) şeklinde birden çok değer girebilir.

en: Master
tr: Ana (master)

en: User limit
tr: Kullanıcı sınırı

en: Brief URL
tr: Kısa URL

en: The first element of the array.
tr: Dizinin ilk elemanı.

en: The last element of the array.
tr: Dizinin son elemanı.

en: The number of elements in the array.
tr: Dizideki eleman sayısı.

en: The array reversed.
tr: Dizi tersine çevrildi.

en: Aggregation type
tr: Toplama tipi

en: Appears in: @bundles.
tr: @bundles paketlerinde görünüyor.

en: A date in '@type' format. (%date)
tr: '@type' formatında bir tarih. (%tarih)

en: File byte size
tr: Dosya bayt büyüklüğü

en: The size of the file, in bytes.
tr: Dosyanın bayt olarak boyutu.

en: Query string value
tr: Sorgulama dizesi değeri

en: A random number from 0 to @max.
tr: 0 ile @max arası bir rastgele bir sayı.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
tr: Rastgele bir hash. Mümkün hash algoritmaları : @hash-algos.

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: The path component of the URL.
tr: URL'nin yol kısmı.

en: Unaliased URL
tr: Takma adsız URL

en: Add and configure
tr: Ekle ve yapılandır

en: Database settings
tr: Veritabanı ayarları

en: Change handler
tr: İşleyiciyi değiştir

en: User login 'access denied' message
tr: Kullanıcı girişi 'erişim engellendi' iletisi

en: Manage form display
tr: Form görünümünü yönet

en: Bypass access checks
tr: Erişim denetimlerini atla

en: trigger
tr: tetik

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Original @entity
tr: Özgün @entity

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.

en: The referenced entity
tr: Başvurulan varlık

en: Text value
tr: Metin değeri

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: Installation profile
tr: Kurulum profili

en: Save and manage fields
tr: Alanları kaydet ve yönet

en: View profile
tr: Profili gör

en: Reference type
tr: Referans tipi

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: @type %info has been created.
tr: %info başlıklı @type oluşturuldu.

en: @type %info has been updated.
tr: %info başlıklı @type güncellendi.

en: @type: added %info.
tr: @type: %info eklendi.

en: @type: updated %info.
tr: @type: %info güncellendi.

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
tr: Bu alana sınırsız sayıda dosya yüklenebilir.

en: The time that the node was created.
tr: Düğümün oluşturulduğu zaman.

en: Save and keep published
tr: Kaydet ve yayımlanmış olarak tut.

en: Save and unpublish
tr: Kaydet ve yayından kaldır

en: Save as unpublished
tr: Yayından kaldırılmış olarak kaydet

en: Save and keep unpublished
tr: Kaydet ve yayından kaldırılmış olarak sakla

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
tr: <span class="visually-hidden">@title hakkında</span> daha fazla oku

en: Login attempt failed from %ip.
tr: %ip adresinden oturum açma girişimi başarısız oldu.

en: Display the ID of the referenced entities.
tr: Başvurulan varlıkların kimliğini görüntüleyin.

en: menus
tr: menüler

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
tr: Başvurulan varlık (%type: %id) mevcut değil.

[ctx: Sort order]
en: Order
tr: Sıralama

en: Custom block library
tr: Özel blok kütüphanesi

en: One file only. | Maximum @count files.
tr[0]: Yalnızca bir dosya.
tr[1]: En fazla @count dosya.

en: Reset your password
tr: Şifreni sıfırla

en: Simple configuration
tr: Basit yapılandırma

en: Configuration type
tr: Yapılandırma tipi

en: Edit @language translation for %label
tr: %label için @language çevirisini düzenle

en: Route name
tr: Yol adı

en: Site branding
tr: Site markası

en: Group type ID
tr: Grup türü ID'si

en: Save group type
tr: Grup türünü kaydet

en: Delete group type
tr: Grup türünü sil

[ctx: Entity type group]
en: Content
tr: İçerik

en: IP limit
tr: IP sınırı

en: IP window
tr: IP aralığı

en: User window
tr: Kullanıcı aralığı

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği

en: Username or email address
tr: Kullanıcı adı ya da e-posta adresi

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: Toolbar item
tr: Araç çubuğu ögesi

en: The message UUID.
tr: İleti UUID'si.

en: @label referenced from @field_name
tr: @field_name tarafından başvurulan @label

en: Add contact form
tr: İletişim formu ekle

en: Allowed types: @extensions.
tr: İzin verilen dosya uzantıları: @extensions.

en: Install and set as default
tr: Kur ve varsayılan olarak ayarla

en: Target UUID
tr: Hedef UIID

en: Entity Type ID
tr: Varlık Tipi Kimliği

en: Publish status
tr: Yayımlama durumu

en: The message language code.
tr: İleti dil kodu.

en: Images must be exactly <strong>@size</strong> pixels.
tr: Resimler tam olarak <strong>@size</strong> piksel olmalıdır.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
tr: Resimler <strong>@min</strong> pikselden büyük olmalıdır. <strong>@max</strong> pikselden büyük olan resimler yeniden boyutlandırılır.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
tr: Resimler <strong>@min</strong> pikselden büyük olmalıdır.

en: Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
tr: <strong>@max</strong> pikselden büyük olan görseller yeniden boyutlandırılır.

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: @entity using @field_name
tr: @field_name kullanan @entity

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
tr: @field_name kullanan her @entity ögesini @label ile ilişkilendirin.

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
tr: @type %title, %revision-date tarihindeki düzeltmeye geri çevrildi.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
tr: %type: %function içinde @message (%file  içindeki %line).

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Run database updates
tr: Veritabanı güncellemelerini çalıştır

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Basic block
tr: Temel blok

en: A basic block contains a title and a body.
tr: Bir temel blok, bir başlık ve metinden oluşur.

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML

en: @size limit.
tr: @size sınırı.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
tr: Kullanılabilir değişkenler: [site:name], [site:url], [user:display-name], [user:account-name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Send password reset instructions via email.
tr: Parola sıfırlama yönergeleri e-postayla gönderilir.

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by @user will be lost.
tr: Bu kilit kırıldığında, @user adlı kullanıcının kaydedilmemiş tüm değişiklikleri kaybedilecek.

en: [user:display-name],
    
    A request to cancel your account has been made at [site:name].
    
    You may now cancel your account on [site:url-brief] by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOTE: The cancellation of your account is not reversible.
    
    This link expires in one day and nothing will happen if it is not used.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınızı iptal etme isteğinde bulunuldu.
    
    Bu bağlantıya tıklayarak ya da adresi kopyalayıp web tarayıcınıza yapıştırarak [site:url-brief] sitesindeki hesabınızı iptal edebilirsiniz:
    
    [user:cancel-url]
    
    NOT: Hesap iptal etme işlemi geri alınamaz.
    
    Bu bağlantı bir gün sonra iptal olur ve kullanılmazsa herhangi bir işlem yapılmaz.
    
    --  [site:name] ekibi

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] hesabı iptali [user:display-name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] oturum açma bilgilerinde değişiklik

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] için hesap ayrıntıları

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another email containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesine kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. Hesap başvurunuz şu anda onaylanmayı bekliyor. Başvurunuz onaylandığında; oturum açma, parolanızı değiştirme ve diğer bilgileri içeren bir e-posta daha alacaksınız.
    
    
    --  [site:name] ekibi

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (yönetici onayı bekliyor)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
tr: [user:display-name] bir hesap başvurusunda bulundu.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınız etkinleştirildi.
    
    Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
    
    Parolanızı belirledikten sonra, aşağıdaki bilgileri kullanarak [site:login-url] adresinden giriş yapabilirsiniz:
    
    kullanıcı adı: [user:account-name]
    parola: Parolanız
    
    -- [site:name] ekibi

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (onaylandı)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:account-name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:account-name] sitesindeki hesabınız engellendi.
    
    --  [site:name] ekibi

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (engellendi)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınız iptal edildi.
    
    --  [site:name] ekibi

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (iptal edildi)

en: [user:display-name],
    
    A request to reset the password for your account has been made at [site:name].
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesindeki hesabınızın parolasını sıfırlamak için bir istek yapıldı.
    
    Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir. Bağlantı bir gün sonra iptal olur ve kullanılmazsa hiçbir şey olmaz.
    
    -- [site:name] ekibi

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesinde bir yönetici sizin için bir hesap oluşturdu. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
    
    Parolanızı belirledikten sonra, aşağıdaki bilgileri kullanarak [site:login-url] adresinden giriş yapabilirsiniz:
    
    kullanıcı adı: [user:name]
    parola: Parolanız
    
    -- [site:name] ekibi

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
tr: [user:display-name],
    
    [site:name] sitesine kaydolduğunuz için teşekkür ederiz. Şimdi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak veya kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak giriş yapabilirsiniz:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Bu bağlantı giriş yapmak için yalnızca bir defa kullanılabilir ve sizi parolanızı belirleyebileceğiniz bir sayfaya götürecektir.
    
    Parolanızı belirledikten sonra, aşağıdaki bilgileri kullanarak [site:login-url] adresinden giriş yapabilirsiniz:
    
    kullanıcı adı: [user:name]
    parola: Parolanız
    
    -- [site:name] ekibi

en: The language code.
tr: Dil kodu.

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin

en: Name or email contains
tr: Ad ya da e-posta şunu içersin

en: Renders an entity in a view mode.
tr: Görüntüleme kipinde bir varlığın görüntüsünü oluşturur.

en: Delete @entity_type
tr: '@entity_type'ı sil
