Open Social (8.x-7.5) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: Read more
is: Les meira

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Reset
is: Tómstilla

en: Message
is: Boð

en: Help
is: Hjálp

en: Updated
is: Dagført

en: All
is: Øll

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Visibility
is: Vísing

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Items
is: Liðir

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Unpublish comment
is: Tak aftur viðmerking

en: User account
is: Brúkarakonta

en: Publish comment
is: Gev út viðmerking

en: Book page
is: Bókasíða

en: Full comment
is: Full viðmerking

en: Save comment
is: Goym viðmerking
