Social Auth (4.2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Default
pt: Por defeito

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: User
pt: Utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Role
pt: Grupo

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: User authentication
pt: Autenticação de utilizador

en: Additional data
pt: Informação adicional

en: Plugin ID
pt: ID do plugin

en: Broken/Missing
pt: Com problemas/Em falta

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: There are no @label yet.
pt: Ainda não existe @label.
