Social Auth (4.2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Role
fr: Rôle

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Sort by
fr: Trier par

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Network
fr: Réseau

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Unknown error.
fr: Erreur inconnue.

en: Additional data
fr: Données complémentaires

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Broken/Missing
fr: Défectueux / Manquant

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Integrations
fr: Intégrations

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.
