Social Course (3.0.2) - en to it translation catalogue (54 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Previous
it: Precedente

en: Status
it: Stato

en: Groups
it: Gruppi

en: Author
it: Autore

en: Read more
it: Leggi tutto

en: On
it: Acceso

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Save
it: Salva

en: Section
it: Sezione

en: Event
it: Evento

en: Text
it: Testo

en: Statistics
it: Statistiche

en: Attachment
it: Allegato

en: Continue
it: Continua

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Start date
it: Data iniziale

en: Log in
it: Accedi

en: Profile
it: Profilo

en: Edit group
it: Modifica gruppo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Accept
it: Accetta

en: Changed
it: Modificato

en: completed
it: completato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Finished
it: Completato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Go back
it: Indietro

en: Sign up
it: Iscriviti

en: About
it: Informazioni

en: Destination URL
it: URL di destinazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Master
it: Principale
