Social Course (4.0.1) - en to ja translation catalogue (77 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: Previous
ja: 前へ

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Author
ja: 投稿者

en: Closed
ja: クローズド

en: Description
ja: 説明

en: Read more
ja: 続きを読む

en: Article
ja: 記事

en: On
ja: オン

en: unpublished
ja: 未掲載

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Save
ja: 保存

en: Section
ja: セクション

en: Text
ja: テキスト

en: Statistics
ja: 統計

en: Attachment
ja: 添付

en: Continue
ja: 継続

en: Files
ja: ファイル

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Group ID
ja: グループID

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: group
ja: グループ

en: Start date
ja: 開始日

en: Log in
ja: ログイン

en: Profile
ja: プロフィール

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Accept
ja: 受け入れる

en: Topic
ja: トピック

en: Video
ja: ビデオ

en: Changed
ja: 変更済

en: completed
ja: 完了

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Join
ja: 参加

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Finished
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Leave group
ja: グループを脱退

en: Edit content
ja: コンテンツの編集

en: Offset
ja: オフセット

en: Go back
ja: 戻る

en: Sign up
ja: サインアップ

en: About
ja: アバウト

en: Destination URL
ja: リンク先URL

en: Decline
ja: 拒否する

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: In progress
ja: 処理中

en: Parts
ja: 部分

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Pagination
ja: ページ送り

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Invitee mail
ja: 招待された人のメール

en: Current page
ja: カレントページ

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Group visibility
ja: グループ 可視性

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
