Social Course (4.0.1) - en to nl translation catalogue (89 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Previous
nl: Vorige

en: Content
nl: Inhoud

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: Author
nl: Auteur

en: Closed
nl: Gesloten

en: Description
nl: Beschrijving

en: Read more
nl: Lees meer

en: Article
nl: Artikel

en: On
nl: Aan

en: unpublished
nl: niet gepubliceerd

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Section
nl: Sectie

en: Text
nl: Tekst

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Files
nl: Bestanden

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: group
nl: groep

en: Start date
nl: Begindatum

en: Log in
nl: Inloggen

en: Profile
nl: Profiel

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Accept
nl: Accepteren

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: completed
nl: afgerond

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Join
nl: Lid worden

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Finished
nl: Voltooid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Leave group
nl: Groep verlaten

en: Sections
nl: Secties

en: Edit content
nl: Inhoud bewerken

en: Go back
nl: Ga terug

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: About
nl: Over

en: Destination URL
nl: URL bestemming

en: Decline
nl: Afwijzen

en: Navigate
nl: Navigeren

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: In progress
nl: Bezig

en: Request to join
nl: Verzoek om lid te worden

en: My courses
nl: Mijn cursussen

en: Courses
nl: Cursussen

en: Course
nl: Cursus

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Pagination
nl: Paginering

en: All groups
nl: Alle groepen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Related
nl: Gerelateerd

en: Progress
nl: Voortgang

en: Enrolled
nl: Aangemeld

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Social
nl: Sociaal

en: Group visibility
nl: Groepszichtbaarheid

en: Asc
nl: Oplopend

en: Course enrollment
nl: Cursusinschrijvingen

en: Enroll
nl: Inschrijven

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Image + Text
nl: Afbeelding + tekst

en: Text + Image
nl: Tekst + afbeelding

en: Cancel enrollment
nl: Aanmelding annuleren

en: Select a member
nl: Selecteer een lid

en: Recently joined groups
nl: Recent lid geworden
