Social Course (4.1.1) - en to pt translation catalogue (79 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Previous
pt: Anterior

en: Status
pt: Estado

en: Content
pt: Conteúdo

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Author
pt: Autor

en: Closed
pt: Encerrada

en: Description
pt: Descrição

en: Read more
pt: Ler mais

en: Article
pt: Artigo

en: On
pt: Ligado

en: unpublished
pt: não publicado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Save
pt: Guardar

en: Section
pt: Secção

en: Text
pt: Texto

en: Participant
pt: Participante

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Attachment
pt: Anexo

en: Continue
pt: Continuar

en: Files
pt: Ficheiros

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Published
pt: Publicado

en: Group ID
pt: ID de Grupo

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Owner
pt: Proprietário

en: group
pt: grupo

en: Start date
pt: Data de início

en: Log in
pt: Entrar

en: Profile
pt: Perfil

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Accept
pt: Aceitar

en: Topic
pt: Tópico

en: Video
pt: Vídeo

en: Changed
pt: Alterado

en: completed
pt: concluído

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Join
pt: Juntar

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Finished
pt: Concluído

en: Apply
pt: Aplicar

en: Leave group
pt: Sair do grupo

en: Sections
pt: Secções

en: Edit content
pt: Editar conteúdo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Go back
pt: Retroceder

en: Sign up
pt: Inscrever

en: About
pt: Sobre

en: Destination URL
pt: URL de destino

en: Decline
pt: Rejeitar

en: In progress
pt: Em progresso

en: Courses
pt: Cursos

en: Course
pt: Curso

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Pagination
pt: Paginação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Related
pt: Relacionado

en: Progress
pt: Progresso

en: Current page
pt: Página atual

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Group visibility
pt: Visibilidade do grupo

en: Master
pt: Principal

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: Add course
pt: Adicionar curso
