Social Course (5.0.0) - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Previous
hi: पिछला

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: Closed
hi: बंद

en: Description
hi: उल्लेख

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Article
hi: लेख

en: On
hi: चालू

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Text
hi: लेख

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Files
hi: दस्तावेज

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Desc
hi: अवरोही

en: group
hi: समूह

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Topic
hi: विषय

en: Video
hi: वीडियो

en: Changed
hi: बदल गया

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Finished
hi: संपूर्ण

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
