Social Course (5.1.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Images
bn: ছবি

en: Previous
bn: পিছনে

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Weight
bn: ভর

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Statistics
bn: পরিসংখ্যান

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Finished
bn: সম্পাদিত

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
