Social Course (5.1.3) - en to id translation catalogue (60 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Content
id: Konten

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Author
id: Penulis

en: Closed
id: Ditutup

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Article
id: Artikel

en: On
id: Pada

en: unpublished
id: belum ditayangkan

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Save
id: Simpan

en: Text
id: Teks

en: Statistics
id: Statistik

en: Attachment
id: Lampiran

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Files
id: Berkas

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Group ID
id: ID Grup

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Owner
id: Pemilik

en: group
id: grup

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: Log in
id: Login

en: Profile
id: Profil

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Topic
id: Topik

en: Changed
id: Berubah

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Join
id: Bergabung

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Finished
id: Selesai

en: Apply
id: Terapkan

en: Edit content
id: Sunting konten

en: Offset
id: Letak

en: Go back
id: Kembali

en: Sign up
id: Daftar

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: All groups
id: Semua grup

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Asc
id: Urutan turun

en: Recently joined groups
id: Grup yang baru saja bergabung
