Social Event Invite Flow (1.0.0-beta5) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Event has passed
id: Acara telah berlalu
