Social Event Invite Flow (1.0.0-beta6) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Node
hi: नोड

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में
