Social feed fetcher (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Link
fr: Lien

en: Feed URL
fr: URL du flux

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Post
fr: Publier

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: 1 day
fr: 1 jour

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Other
fr: Autre

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: Posted
fr: Posté

en: Offset
fr: Décalage

en: Twitter settings
fr: Paramètres twitter

en: Platform
fr: Plate-forme

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Cron ran successfully.
fr: La tâche planifiée (cron) a réussi.

en: Cron run failed.
fr: La tâche planifiée (cron) a échoué.

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Facebook settings
fr: Paramètres de Facebook

en: Facebook App ID
fr: Identifiant (ID) de l'App Facebook

en: Master
fr: Principal

en: Standard Resolution
fr: Résolution standard

en: Low Resolution
fr: Basse résolution

en: Instagram settings
fr: Paramètres Instagram
