Social Geolocation (2.3.1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Location
pt: Localização

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Cache options
pt: Opções de cache

en: Unit of measurement
pt: Unidade de medida

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
pt: Armazenamento em cache de dados baseado em tag. Os caches persistirão até que quaisquer tags de cache relacionadas sejam invalidadas.
