Social Geolocation (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Reset
ja: リセット

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Block
ja: ブロック

en: Location
ja: 場所

en: Desc
ja: 降順

en: Upcoming events
ja: 今後のイベント

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Cache options
ja: キャッシュオプション

en: Unit of measurement
ja: 単位

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
ja: タグベースのデータキャッシング。キャッシュは関連するキャッシュタグのいずれかが無効になるまで有効となります。
