Social Hub (2.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Icon
it: Icona

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Error
it: Errore

en: All
it: Tutti

en: Inline
it: In linea

en: Example
it: Esempio

en: here
it: qui

en: Configuration
it: Configurazione

en: Attributes
it: Attributi

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: External
it: Esterna

en: CSS classes
it: classi CSS

en: Tokens
it: Token

en: Plugins
it: Plugin

en: Minified
it: Minimizzata

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Embed
it: Integra

en: Link title
it: Titolo del link

en: Link settings
it: Impostazioni link

en: Share on Facebook
it: Condividi su Facebook

en: Plugin ID
it: ID del plugin
