Social Hub (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: Icon
fr: Icône

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Error
fr: Erreur

en: All
fr: Tout

en: Inline
fr: En ligne

en: Example
fr: Exemple

en: here
fr: ici

en: Attributes
fr: Attributs

en: Link text
fr: Texte du lien

en: External
fr: Externe

en: CSS classes
fr: Classes CSS

en: Share
fr: Partager

en: share
fr: partager

en: Tokens
fr: Jetons (tokens)

en: Link type
fr: Type de lien

en: Minified
fr: Minimifié

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Browsers
fr: Navigateurs

en: Embed
fr: Intégré

en: Link title
fr: Titre du lien

en: Link settings
fr: Paramètres du lien

en: Not configured.
fr: Non configuré.

en: Platforms
fr: Plates-formes

en: Platform
fr: Plate-forme

en: Follow
fr: Suivre

en: Preprocess
fr: Pré-traitement

en: Share on Facebook
fr: Partager sur Facebook

en: Installed libraries
fr: Bibliothèques installées

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Integrations
fr: Intégrations

en: Copy link
fr: Copier le lien
