Social Hub (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: Icon
hi: चिन्ह

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Error
hi: त्रुटि

en: All
hi: सभी

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Example
hi: उदाहरण

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Attributes
hi: गुण

en: External
hi: बाहरी

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Plugins
hi: प्लगिन्स

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में
