Social Hub (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Label
ja: ラベル

en: Icon
ja: アイコン

en: Text
ja: テキスト

en: Email
ja: メール

en: Error
ja: エラー

en: All
ja: すべて

en: Inline
ja: インライン

en: Example
ja: 例

en: here
ja: こちら

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Attributes
ja: 属性

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: External
ja: 外部

en: CSS classes
ja: CSSクラス

en: Tokens
ja: トークン

en: Link type
ja: リンクタイプ

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Plugins
ja: プラグイン

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Browsers
ja: ブラウザー

en: Embed
ja: エンベッド

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Link settings
ja: リンク設定

en: Not configured.
ja: 設定されていません。

en: Plugin ID
ja: プラグインID
