Social LMS Integrator (1.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Approve
ar: الموافقة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Recipient
ar: المتسلم

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Pending
ar: معلّق

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Transition
ar: الترجمة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Information
ar: معلومات

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: UUID
ar: المعرف UUID
