Social LMS Integrator (1.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (61 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Apagar

en: Value
pt: Valor

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Versions
pt: Versões

en: Created
pt: Criado

en: Time zone
pt: Fuso horário

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Recipient
pt: Destinatário

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Postal code
pt: CEP

en: Applications
pt: Aplicações

en: Default language
pt: Idioma padrão

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Pending
pt: Pendente

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Transition
pt: Transição

en: Changed
pt: Alterado

en: Reason
pt: Motivo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Information
pt: Informações

en: Request
pt: Requisição

en: Language code
pt: Código do idioma

en: User Roles
pt: Papéis de Usuário

en: Application
pt: Aplicativo

en: Group Type
pt: Tipo de grupo

en: Organization
pt: Organização

en: Allowed Roles
pt: Papéis de usuários permitidos

en: Country code
pt: Código do país

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Decline
pt: Recusar

en: Redirect URL
pt: URL para redirecionamento

en: Download file
pt: Baixar arquivo

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
