Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to is translation catalogue (64 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Approve
is: Samþykkja

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Import
is: Flytja inn

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Versions
is: Útgáfur

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Time zone
is: Tímabelti

en: Authored by
is: Höfundur

en: State
is: Fylki

en: Recipient
is: Viðtakandi

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Postal code
is: Póstnúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: Information
is: Upplýsingar

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Organization
is: Stofnun

en: Country code
is: Landnúmer

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
