Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to ja translation catalogue (88 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Action
ja: アクション

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Versions
ja: バージョン

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: CSV File
ja: CSVファイル

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Time zone
ja: タイムゾーン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Recipient
ja: 受信者

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: General Settings
ja: 基本設定

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Profile
ja: プロフィール

en: Operation
ja: 操作

en: Postal code
ja: 郵便番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Default language
ja: デフォルトの言語

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Transition
ja: 遷移

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Information
ja: 情報

en: Language code
ja: 言語コード

en: Group Type
ja: グループタイプ

en: Organization
ja: 会社

en: Allowed Roles
ja: 許可された役割

en: Country code
ja: 国コード

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Decline
ja: 拒否する

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: Available Tokens
ja: 使用可能なトークン

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity Reference
ja: エンティティ参照

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
