Social media share (2.0.0) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Body
id: Isi

en: Value
id: Nilai

en: Email address
id: Alamat email

en: Item
id: Barang

en: Subject
id: Judul

en: Enable
id: Aktifkan

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Event
id: Acara

en: Text
id: Teks

en: Sent email to %recipient
id: Email sudah dikirim ke %recipient

en: Off
id: Matikan

en: Send
id: Kirim

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Link text
id: Teks tautan

en: Display label
id: Label tampilan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Print
id: Cetak

en: About
id: Tentang

en: Default image
id: Gambar bawaan

en: Library
id: Pustaka

en: Use field label: @display_label
id: Pakai bidang label: @display_label

en: "On" label
id: Label "On"

en: "Off" label
id: Label "Off"

en: Boolean settings
id: Pengaturan Boolean

en: On label
id: Ada di label

en: Off label
id: Tidak ada di label

en: Boolean checkbox display format settings
id: Pengaturan format tampilan checkbox boolean

en: Use field label instead of the "On" label as the label.
id: Gunakan label bidang, bukan label "On" sebagai label.
