Social media share (2.0.1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Value
it: Valore

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Item
it: Elemento

en: Subject
it: Oggetto

en: Enable
it: Abilita

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Event
it: Evento

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Sent email to %recipient
it: E-mail inviata a %recipient

en: Off
it: Spento

en: Send
it: Invia

en: Attributes
it: Attributi

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Display label
it: Mostra etichetta

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Print
it: Stampa

en: About
it: Informazioni

en: Default image
it: Immagine predefinita

en: Library
it: Biblioteca

en: Use field label: @display_label
it: Usa etichetta del campo: @display_label

en: "On" label
it: Etichetta "On"

en: "Off" label
it: Etichetta "Off"

en: Boolean settings
it: Impostazioni Booleane

en: On label
it: Etichetta di On

en: Off label
it: Etichetta di Off

en: Boolean checkbox display format settings
it: Impostazioni del formato di visualizzazione della casella di selezione booleana
