Social media share (2.0.1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Value
hi: मान

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Item
hi: वस्तु

en: Subject
hi: विषय

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: On
hi: चालू

en: Yes
hi: हाँ

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Text
hi: लेख

en: Email
hi: ईमेल

en: Sent email to %recipient
hi: %recipient को ईमेल भेजें

en: Off
hi: बंद

en: email
hi: ईमेल

en: Send
hi: भेजें

en: Attributes
hi: गुण

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Print
hi: छापा

en: About
hi: के बारे में

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: "On" label
hi: लेबल "पर"

en: "Off" label
hi: बंद "नामपत्र"

en: Boolean settings
hi: बूलियन सेटिंग्स

en: On label
hi: लेबल पर

en: Off label
hi: नामपत्र बंद

en: Boolean checkbox display format settings
hi: बूलियन चेकबॉक्स प्रदर्शन स्वरूप सेटिंग्स
