Social Media Links Block and Field (8.x-2.9) - en to uk translation catalogue (47 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Download
uk: Завантаження

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Contact
uk: Контакт

en: Appearance
uk: Вигляд

en: E-Mail
uk: Електронна пошта

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Website
uk: Веб-сайт

en: by
uk: за авторством

en: Installation
uk: Встановлення

en: Sizes
uk: Розміри

en: About
uk: Про модуль

en: Twitter
uk: Твітер

en: Not installed.
uk: Не встановлено.

en: Platform
uk: Платформа

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Link attributes
uk: Атрибути посилання

en: horizontal
uk: горизонтально

en: vertical
uk: вертикально

en: Remove rel attribute
uk: Вилучити атрибут rel

en: VKontakte
uk: ВКонтакті

en: Youtube Channel
uk: Канал Youtube

en: Icon Style
uk: Стилі іконок

en: Social Media Links
uk: Посилання соціальних мереж

en: Show name
uk: Показати назву

en: Show the platform name next to the icon.
uk: Показувати назву платформи поруч з іконкою.

en: Default target
uk: Базовий target

en: Remove target attribute
uk: Вилучити атрибут target

en: Open in a new browser window or tab (_blank)
uk: Відкривати у новому вікні або вкладці браузера (_blank)

en: Open in the current window (_self)
uk: Відкривати у поточному вікні (_self)

en: Open in the frame that is superior to the frame the link is in (_parent)
uk: Відкрити у фреймі-батькові по відношенню до фрейма, в якому розташоване посилання (_parent)

en: Cancel all frames and open in full browser window (_top)
uk: Скасувати всі фрейми та відкрити у повному вікні браузера (_top)

en: Default rel
uk: Базовий rel

en: Set nofollow
uk: Встановити nofollow

en: Icon Sets
uk: Набори іконок

en: Icon examples and download instructions
uk: Приклади іконок та вказівки із завантаження

en: Social Media Links Block
uk: Блок посилань соціальних мереж

en: Platform URL
uk: URL платформи

en: The selected "@iconset" iconset plugin does not exist.
uk: Обраного плаґіну іконок "@iconset" не існує.

en: To install: @download and copy it to one of these directories:
uk: Встановлення: @download та скопіювати в один з цих каталогів:

en: The entered email address is not valid.
uk: Введена електронна адреса не є дійсною.

en: The entered Tumblr URI is not valid.
uk: Введений Tumblr URI не є дійсним.
