Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to ht translation catalogue (7 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Type
ht: Tip

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Message
ht: Mesaj

en: Image
ht: Imaj

en: Name
ht: Non
