Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Text
ja: テキスト

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Caption
ja: キャプション

en: Video
ja: ビデオ

en: Story
ja: ストーリー

en: Photo
ja: 写真

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: About
ja: アバウト

en: Offer
ja: オファー

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: Instagram
ja: インスタグラム
