Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Message
ku: پەیام

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Name
ku: ناو

en: Text
ku: دەق

en: Story
ku: چیڕۆک

en: Permalink
ku: بەستەری هەمیشەیی

en: About
ku: دەربارە
