Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Story
oc: Article

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: About
oc: A prepaus

en: Machine Name
oc: Nom sistèma
