Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (16 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: Message
ast: Mensax

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Name
ast: Nome

en: Text
ast: Testu

en: Story
ast: Historial
