Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to bg translation catalogue (16 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Overview
bg: Обзор

en: Edit
bg: Редактирай

en: Message
bg: Съобщение

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Name
bg: Име

en: Text
bg: Текст

en: Story
bg: Статия
