Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Text
it: Testo

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Caption
it: Didascalia

en: Story
it: Storia

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: About
it: Informazioni

en: Offer
it: Offerta

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
