Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Text
tr: Metin

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Caption
tr: Başlık

en: Story
tr: Hikaye

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: About
tr: Hakkında

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Social
tr: Sosyal
