Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Story
hi: कहानी

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: About
hi: के बारे में
