Social Post for Mastodon (3.0.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Message
ku: پەیام

en: Users
ku: بەکارهێنەران
