Social Post for Mastodon (3.0.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Message
pt: Mensagem

en: Users
pt: Usuários

en: Screen name
pt: Nome de tela
